Juniperus komarovii

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Juniperus komarovii
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Ялівець (Juniperus)
Вид: J. komarovii
Біноміальна назва
Juniperus komarovii
(Florin 1927)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Juniperus komarovii
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Juniperus komarovii
EOL logo.svg EOL: 999513
IPNI: 676834-1
IUCN logo.svg МСОП: 34138

Juniperus komarovii (кит. 枝圆柏 ta zhi yuan bai) — вид хвойних рослин родини кипарисових.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Країни проживання: Китай (Ганьсу, Цинхай, Сичуань). Цей вид був знайдений в глибоких ущелинах і на скелястих або покритих травою схилах в напівзасушливих горах і плато пд. Ганьсу, пд.-сх. Цинхаю і пн.-зх. Сичуаню, де він пов'язаний з кількома іншими деревами і в основному обмежується пд. схилами. Висотний діапазон становить від 2110 м до 4000 м над рівнем моря.

Морфологія[ред. | ред. код]

Однодомне дерева до 20 м заввишки з прямим, як правило, одним стовбуром і відкритою, неправильною кроною, з опущеним або повислим гіллям. Кора буро-сіріа або, частіше, вибілена до сірого. Листки ростуть по 2, іноді по 3, лусковидні, яйцевидно-трикутні або трикутно-ланцетні, 1,5-3,5 (-6) мм, листки верхівки гострі, злегка увігнуті. Пилкові шишки яйцеподібні або кулясті, 2-3 мм; мікроспорофіл зазвичай 10, кожна з 2 або 3 пилковими мішками. Шишки стоячі, фіолетово-чорні або чорні при дозріванні, злегка тьмяні, яйцевидні або майже кулясті, 8-10 (-12) мм, з 1 насіниною. Насіння яйцеподібне, рідше оберненояйцеподібне, 6-8,5 мм, тупо ребристе, звужується смоляними ямами до основи.

Використання[ред. | ред. код]

Використання не зафіксовано для цього виду, але його деревина і листя можуть використовуватися локально для дров і горіння ладану. У розведенні відомий лише в кількох дендраріях і недавніх інтродукціях.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

У зв'язку з віддаленістю від населених пунктів, цей вид у даний час не під загрозою. Не відомо, чи цей вид зустрічається в будь-яких охоронних територіях.

Посилання[ред. | ред. код]