Juniperus monticola

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Juniperus monticola
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Яловець (Juniperus)
Вид:
J. monticola
Біноміальна назва
Juniperus monticola
Martínez, 1946

Juniperus monticola (яловець мексиканський[1]) — вид хвойних рослин родини кипарисових.

Поширення, екологія

[ред. | ред. код]

Країни проживання: Гватемала; Мексика (Герреро, Ідальго, Халіско, Мексиканський Федеральний Округ, штат Мехіко, Мічоакан, Нуево-Леон, Пуебла, Веракрус). Від крупного чагарника до невеликого дерева цей вид зрідка зустрічаються в ялівцевому рідколіссі, або в інших відкритих соснових лісах; з підліском з Ribes, Rosa, Rubus. Форма чагарника, що стелеться поширена на рівні або вище лінії дерев на хребтах базальту або осипах, з травами, наприклад, Calamagrostis і Festuca, чагарниками, такими як Ribes, та деяких альпійськими травами, або на скелях і кручах до межі рослинності на найвищих вулканах Мексики. Висотний ареал виду: 2000–4270 м над рівнем моря.

Морфологія

[ред. | ред. код]

Це дводомні вічнозелені кущі або дерева, до 10 м у висоту. Листки нисхідні або лускуваті. Жіночі шишки (ягоди) кулясті, 5–9(10) мм, синьо-чорні, сизі, м'які, зазвичай на вигнутих квітконосах. Насіння (2)3–7(9) на шишку. Пилок проливається восени.

Використання

[ред. | ред. код]

Вид не культивується.

Загрози та охорона

[ред. | ред. код]

Ніяких конкретних загроз не було визначено для цього виду. Цей вид присутній в декількох ПОТ, серед яких: Національний Парк де Піко-де-Орисаба.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Посилання

[ред. | ред. код]