Juniperus squamata

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Juniperus squamata
Juniperus squamata0.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Ялівець (Juniperus)
Вид: J. squamata
Біноміальна назва
Juniperus squamata
(Buch.-Ham. 1824)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Juniperus squamata
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Juniperus squamata
EOL logo.svg EOL: 1061622
IPNI: 262360-1
ITIS logo.svg ITIS: 822568
IUCN logo.svg МСОП: 42254

Juniperus squamata (Ялівець лускатий) — вид хвойних рослин родини кипарисових.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Країни проживання: Афганістан; Бутан; Китай (Аньхой, Фуцзянь, Ганьсу, Гуйчжоу, Хубей, Цинхай, Шеньсі, Сичуань, Тибет, Юньнань); Індія (Ассам, Гімачал-Прадеш, Сіккім, Уттар-Прадеш); Непал; Пакистан; Тайвань, провінція Китаю. Поширений у субальпійському хвойному лісі й змішаних лісах; росте разом з Abies, Picea, Larix і Juniperus semiglobosa, Juniperus recurva, Juniperus saltuaria, Betula, Quercus, до субальпійських заростів Rhododendron і Juniper або альпійських чагарників і різнотрав'я. В заростях і альпійських чагарниках зазвичай асоціюється з Juniperus indica, Juniperus pingii var. wilsonii, Berberis, Caragana (у пн.-сх. частині ареалу), Cotoneaster, Polygonum bistorta, Rhododendron, Rosa, Sorbus, Spiraea і т. д. Висотний діапазон 1340-4850 м над рівнем моря. Знаходиться на різних типах гірських порід, від вапняних до кременистих, часто переважають на морени, осипи або скелясті гряди. Клімат високий гірський і високогірний з сильним впливом мусонів, які, однак, зменшується в напрямку на північний схід ареалу.

Морфологія[ред. | ред. код]

Чагарники прямостоячі або розлогі; гілки висхідні або горизонтально розповсюдження. Листки ростуть по 3, голчасті, прямі або злегка зігнуті, довжиною 3,5-7 мм, шириною 1,2-1,5 мм, злегка увігнуті, з білими жилковими смуг зверху, вершини гострі або загострені. Пилкові шишки яйцеподібні, 3-4 мм. Шишки чорні або синювато-чорні при дозріванні, яйцевидні або майже кулясті, 4-8 × 4-6 мм. Насіння яйцеподібне, довжиною 3,5-6 мм, шириною 2-5 мм, хребтоподібне, з смоляними ямами. У значній мірі дводомні, з пилковими і насіннєвими шишками на різних рослинах, але іноді трапляються однодомні.

Використання[ред. | ред. код]

Широко культивується як декоративна садова і трохи чагарникових і сланких форм розмножують як сорти. Форми з блискучих листям користуються величезним попитом і, відповідно, постійний потік нових сортів з цією рисою йде на ринок.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Перевипас субальпійських лук може загрожувати цьому виду на місцевому чи регіональному рівні, але, враховуючи його дуже широке поширення це навряд чи буде мати великий вплив на вид у цілому. Цей вид зустрічається в багатьох ПОТ.

Посилання[ред. | ред. код]