Kænugarðstorg (Рейк'явік)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Київська площа в Рейкʼявіку.

Kænugarðstorg — невелика площа (сквер) в західній частині Рейк'явіка, столиці Ісландії, на перетині вулиць Garðastræti і Túngáta, названа на честь столиці України Києва. Офіційна назва площі — Kænugarður/Kýiv-torg, англійською — Kyiv Square[1][2][3][4].

До перейменування площа була пам'ятником співпраці між Ісландією та країнами Балтії. Після російського вторгнення в Україну в 2022 році місто Рейк'явік вирішило продемонструвати солідарність з Україною та надати цьому місцю назву на честь столиці України. Біля площі знаходиться посольство Росії.

До цього були ідеї перейменувати вулицю Garðastræti, на якій розташоване посольство Росії в Ісландії у Kænugarðsstræti — вулицю Київську[5]. Ідея залишилась не втіленою.

Kænugarður — старовинна назва Києва в ісландській мові[6].

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Дар'я, Крутько (29 квітня 2022). У Рейк’явіку площу біля російського посольства назвали на честь Києва. Хмарочос (укр.). Процитовано 7 вересня 2022. 
  2. Torg kennt við Kænugarð/Kýiv | Reykjavik. reykjavik.is (ісл.). Процитовано 7 вересня 2022. 
  3. Sæmundsdóttir, Sunna. Kænugarður vígður við rússneska sendiráðið - Vísir. visir.is (ісл.). Процитовано 7 вересня 2022. 
  4. margreta (11 серпня 2022). Kænugarðstorgið fékk nafnið sitt í gær. RÚV (ісл.). Процитовано 7 вересня 2022. 
  5. Gísladóttir, Hólmfríður. Vill breyta Garðastræti í Kænugarðsstræti - Vísir. visir.is (ісл.). Процитовано 7 вересня 2022. 
  6. Málið.is. malid.is (англ.). Процитовано 7 вересня 2022.