KAI KF-X

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
KAI KF-X
KAI KF-X
Призначення: винищувач 
На озброєнні у: Планує використовувати Південна Корея, Індонезія, Туреччина 
Виробник: PT Kereta Api та Indonesian Aerospace 
Модифікації: Планується 250 
Екіпаж: 1 особа
Максимальна швидкість (МШ): 2200 км/год
Довжина: 13 м
Висота: 4.5 м
Розмах крила: 14 м
Ефективна площа розсіювання: 0,1 м²
Шасі: трьох опорне 
Споряджений: ~22 700 кг
Двигуни: Eurojet EJ2000 або General Electric F414 

KAI KF-X (Korea Aerospace Industries KF-X) — південнокорейська програма розвитку передових багатоцільових винищувачів для Військово-повітряних сил Республіки Корея (ROKAF) і індонезійських ВПС (TNI-AU), очолювана Південною Кореєю та Індонезією як основним партнером. Це другий винищувач Південної Кореї по програмі розвитку після FA-50.

Історія проекту[ред. | ред. код]

Про проект вперше було оголошено президентом Південної Кореї Кім Де Чжуном на випускній церемонії в Академії ВПС в березні 2001. Південна Корея та Індонезія домовилися співпрацювати у виробництві KF-X в Сеулі 15 липня 2010. Початкові експлуатаційні вимоги до KF-X, як заявили в Агентстві з розвитку оборони передбачали розробку одномісного, двомоторного реактивного літака за стелс-технологіями. За габаритами літак повинен бути більшим за Dassault Rafale і Eurofighter Typhoon, але все ж таки меншим, ніж Lockheed Martin F-35 Lightning II. Загальною метою програми є виробництво винищувачів з більш високими можливостями, ніж у винищувачів класу KF-16 в 2020 році.

На проведеній в Сеулі авіаційній виставці Seoul Air Show спеціальному семінарі південнокорейські урядові органи і корпорація Korean Aerospace Industrie (KAI) поширили зображення розроблювального в Південній Кореї перспективного винищувача п'ятого покоління KF-X в останній проектної конфігурації. На зазначених зображеннях KF-X відсутнє фігурувавше на ранніх ескізних зображеннях цього винищувача переднє горизонтальне оперення, і в цілому літак зараз виглядає подібним на дводвигунний варіант американського F-35. Слід, однак, зазначити, що представлені зображення трохи різняться деталями (форма крила, розташування повітрозабірників та ін), що свідчить про те, що проектування винищувача все ще триває.

Програма створення в Південній Кореї при головному ролі KAI національного винищувача KF-X здійснюється з 2001 року. Зараз датою надходження винищувача на озброєння називається 2020 рік. У 2010 році до програми KF-X приєдналася Індонезія і ведуться переговори про можливу участь у проекті Туреччини.

В даний час KF-X вимальовується в образі багатофункціональної малопомітної дводвигунної машини. Як силову установку передбачається використовувати два двигуни типу Eurojet EJ2000 або General Electric F414. Повідомляється що літак передбачається озброїти перспективною керованою зброєю південнокорейської розробки, включаючи ракети класу «повітря-повітря» малої і середньої дальності стрільби, протикорабельні ракети і керовані бомби, при цьому озброєння буде розташовуватися переважно на зовнішніх вузлах підвіски.

Вартість програми розробки KF-X називалася південнокорейськими представниками у 5 млрд дол, що вважається експертами явно оптимістичною цифрою.

2 серпня 2011 був відкритий спільний науково-дослідний центр проектування в Теджоні.

Реалізація проекту[ред. | ред. код]

Південна Корея та Індонезія впритул наблизилися до початку виробництва перших прототипів винищувачів нового покоління за програмою KFX/IFX («корейський»/індонезійська»).

Південна Корея виділила на реалізацію проекту 20 млн дол США, Індонезія 5 млн. У 2015 році має розпочатися етап виробництва, в тому ж році почне активно працювати Конструкторський центр в Бандунге (Індонезія).

Винищувач відноситься до покоління 4.5 і за своїми бойовими можливостями буде еквівалентний американському F-18, тобто буде більш потужним бойовим літаком, ніж винищувачі F-16 і «Сухой», що перебувають на озброєнні ВПС Індонезії. При цьому наголошується наступність у технологічному вигляді нового винищувача з літаками Су-30, які знаходяться на озброєнні Індонезії[1].

Південна Корея має сумніви в успішності реалізації проекту по створенню нового винищувача в дводвигуновому варіанті KF-X. Korean Aerospace Industries навіть підготувала проект однодвигунного KF-X на прохання уряду Південної Кореї, яке оцінило дводвигуновий варіант літака як дорогий і високоризикованих в плані застосування інноваційних технологій.

На даний момент не уточнюється який варіант був обраний за основу майбутнього винищувача.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]