KAI KF-X

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
KAI KF-X
KAI KF-X
Призначення: винищувач 
На озброєнні у: Планує використовувати Південна Корея, Індонезія, Туреччина 
Виробник: PT Kereta Api та Indonesian Aerospace 
Модифікації: Планується 250 
Екіпаж: 1 особа
Максимальна швидкість (МШ): 2200 км/год
Довжина: 13 м
Висота: 4.5 м
Розмах крила: 14 м
Ефективна площа розсіювання: 0,1 м²
Шасі: трьох опорне 
Споряджений: ~22 700 кг
Двигуни: Eurojet EJ2000 або General Electric F414 

KAI KF-X (Korea Aerospace Industries KF-X) — південнокорейська програма розвитку передових багатоцільових винищувачів для Військово-повітряних сил Республіки Корея (ROKAF) і індонезійських ВПС (TNI-AU), очолювана Південною Кореєю та Індонезією в якості основного партнера. Це другий винищувач Південної Кореї по програмі розвитку після FA-50.

Історія проекту[ред.ред. код]

Про проект вперше було оголошено президентом Південної Кореї Кім Де Чжуном на випускній церемонії в Академії ВПС в березні 2001. Південна Корея та Індонезія домовилися співпрацювати у виробництві KF-X в Сеулі 15 липня 2010. Початкові експлуатаційні вимоги до KF-X, як заявили в Агентстві з розвитку оборони передбачали розробку одномісного, двомоторного реактивного літака за стелс-технологіями. За габаритами літак повинен бути більшим за Dassault Rafale і Eurofighter Typhoon, але все ж таки меншим, ніж Lockheed Martin F-35 Lightning II. Загальною метою програми є виробництво винищувачів з більш високими можливостями, ніж у винищувачів класу KF-16 в 2020 році.

На проведеній в Сеулі авіаційній виставці Seoul Air Show спеціальному семінарі південнокорейські урядові органи і корпорація Korean Aerospace Industrie (KAI) поширили зображення розроблювального в Південній Кореї перспективного винищувача п'ятого покоління KF-X в останній проектної конфігурації. На зазначених зображеннях KF-X відсутнє фігурувавше на ранніх ескізних зображеннях цього винищувача переднє горизонтальне оперення, і в цілому літак зараз виглядає подібним на дводвигунний варіант американського F-35. Слід, однак, зазначити, що представлені зображення трохи різняться деталями (форма крила, розташування повітрозабірників та ін), що свідчить про те, що проектування винищувача все ще триває.

Програма створення в Південній Кореї при головному ролі KAI національного винищувача KF-X здійснюється з 2001 року. Зараз датою надходження винищувача на озброєння називається 2020 рік. У 2010 році до програми KF-X приєдналася Індонезія і ведуться переговори про можливу участь у проекті Туреччини.

В даний час KF-X вимальовується в образі багатофункціональної малопомітної дводвигунної машини. В якості силової установки передбачається використовувати два двигуни типу Eurojet EJ2000 або General Electric F414. Повідомляється що літак передбачається озброїти перспективною керованою зброєю південнокорейської розробки, включаючи ракети класу «повітря-повітря» малої і середньої дальності стрільби, протикорабельні ракети і керовані бомби, при цьому озброєння буде розташовуватися переважно на зовнішніх вузлах підвіски.

Вартість програми розробки KF-X називалася південнокорейськими представниками у 5 млрд дол, що вважається експертами явно оптимістичною цифрою.

2 серпня 2011 був відкритий спільний науково-дослідний центр проектування в Теджоні.

Реалізація проекту[ред.ред. код]

Південна Корея та Індонезія впритул наблизилися до початку виробництва перших прототипів винищувачів нового покоління за програмою KFX/IFX («корейський»/індонезійська»).

Південна Корея виділила на реалізацію проекту 20 млн дол США, Індонезія 5 млн. У 2015 році має розпочатися етап виробництва, в тому ж році почне активно працювати Конструкторський центр в Бандунге (Індонезія).

Винищувач відноситься до покоління 4.5 і за своїми бойовими можливостями буде еквівалентний американському F-18, тобто буде більш потужним бойовим літаком, ніж винищувачі F-16 і «Сухой», що перебувають на озброєнні ВПС Індонезії. При цьому наголошується наступність у технологічному вигляді нового винищувача з літаками Су-30, які знаходяться на озброєнні Індонезії[1].

Південна Корея має сумніви в успішності реалізації проекту по створенню нового винищувача в дводвигуновому варіанті KF-X. Korean Aerospace Industries навіть підготувала проект однодвигунного KF-X на прохання уряду Південної Кореї, яке оцінило дводвигуновий варіант літака як дорогий і високоризикованих в плані застосування інноваційних технологій.

На даний момент не уточнюється який варіант був обраний за основу майбутнього винищувача.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]