K computer

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

K computer - суперкомп'ютер, який будує компанія Fujitsu в Японії для одного з інститутів RIKEN. Названий японський словом "кеі", що означає квадрильйон.

20 липня 2011 року комітет проекту ТОП500 проінформував, що на основі вимірювання продуктивності тестом LINPACK, К посів перше місце у світі, досягши продуктивності 8,162 петафлопс та обчислювальної ефективності 93,0%.[1][2][3]

Попередній рекорд був встановлений на китайському суперкомп'ютері NUDT Tianhe-1A, продуктивність якого сягала 2,507 петафлопс. Список рекордів продуктивності суперкомп'ютерів оновлюють щопівроку, і часта зміна перших позицій свідчить про швидкі темпи нарощування обчислювальних потужностей.

В 37-й редакції списку TOP500, який був представлений на 26-й міжнародній конференції з суперкомп´ютерів у Гамбурзі, «K computer» посів перше місце. [4]

К використовує 88128 2-гігагерцових 8 ядерних процесорів SPARC64 VIIIfx виробництва Fujitsu, змонтованих в 864 стійки.[5] Кожна стійка містить 96 обчислювальних вузлів та 6 вузлів вводу/виводу. Кожен обчислювальний вузол містить один процесор та 16 ГБ пам'яті. Встановлене водяне охолодження зменшує споживання електроенергії та покращує стійкітсь до збоїв.

Дивись також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]