K computer

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

K computer — суперкомп'ютер, який будує компанія Fujitsu в Японії для одного з інститутів RIKEN. Названий японський словом «кеі», що означає квадрильйон.

20 липня 2011 року комітет проекту ТОП500 проінформував, що на основі вимірювання продуктивності тестом LINPACK, К посів перше місце у світі, досягши продуктивності 8,162 петафлопс та обчислювальної ефективності 93,0 %.[1][2][3]

Попередній рекорд був встановлений на китайському суперкомп'ютері NUDT Tianhe-1A, продуктивність якого сягала 2,507 петафлопс. Список рекордів продуктивності суперкомп'ютерів оновлюють щопівроку, і часта зміна перших позицій свідчить про швидкі темпи нарощування обчислювальних потужностей.

В 37-й редакції списку TOP500, який був представлений на 26-й міжнародній конференції з суперкомп´ютерів у Гамбурзі, «K computer» посів перше місце.[4]

К використовує 88128 2-гігагерцових 8 ядерних процесорів SPARC64 VIIIfx виробництва Fujitsu, змонтованих в 864 стійки.[5] Кожна стійка містить 96 обчислювальних вузлів та 6 вузлів вводу/виводу. Кожен обчислювальний вузол містить один процесор та 16 ГБ пам'яті. Встановлене водяне охолодження зменшує споживання електроенергії та покращує стійкітсь до збоїв.

Переваги[ред.ред. код]

Перевага 1[ред.ред. код]

Універсальність

К комп'ютер використовується в широкому діапазоні областей, включаючи пошук наркотиків, дослідження землетрусу / цунамі, прогноз погоди, космічна наука, виробництво та розробка матеріалів. K комп'ютер відкрито доступний для використання дослідниками по всьому світу. Багато вчених і техніків з інститутів, університетів та промисловості в даний час використовують комп'ютер K. Програмне забезпечення постійно розробляється та переноситься на К. Суперкомп'ютер стає більш корисним навіть у більшій кількості областей.

Перевага 2[ред.ред. код]

Зміна нашого майбутнього

Швидка швидкість обчислення K дозволяє використовувати симуляції високої роздільної здатності, які раніше не були можливості, що призвело до нових відкриттів та відкриття нових областей дослідження. Наприклад, симуляція людського серця, яка тривала два роки, виконується за один день. Очікується, що одержання серцевого симуляції за короткий час сприятиме кардіології, отримавши більш точне розуміння механізмів серцевих захворювань. Крім того, комп'ютер може забезпечити прорив у галузі відкриття наркотиків. Це лише два приклади того, як комп'ютер використовується для прояснення нашого майбутнього.

Основні моменти дослідження

Перевага 3[ред.ред. код]

Швидко і стабільно

Він не тільки використовує високоякісні процесори, але і мережа K і функції пам'яті, також є найвищими. З високим пріоритетом вона є надійною і стабільною, якщо трапляється будь-яка несправна компонент процесора, K призначений для обходу дефектного процесора, що дозволяє йому продовжувати обчислення з використанням решти центральних процесорів. Дефектні деталі замінюються, не зупиняючи роботу К-комп'ютера.

Перевага 4[ред.ред. код]

Енергоефективність

Всі компоненти K, включаючи його джерело живлення та об'єкти охолодження, а також систему в цілому, призначені для забезпечення енергоефективності. У червні 2011 року, коли він був першим оціненим у списку TOP500, K зайняв шосте місце в рейтингу енергоефективності GREEN500, чудовий результат для такого великого суперкомп'ютера. Інші функції збереження енергії включають вироблення сонячної енергії, використання тепла від когенераторів та повторне використання дощової води.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]