Kakegurui

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Kakegurui
Kakegurui logo.png
Обкладинка першого тому манги
賭ケグルイ
Kakegurui
Божевільний азарт
Досл. Какегуруй — азартний гравець
Жанр азартні ігри
Манґа
Автор Homura Kawamoto
Ілюстратор Tōru Naomura
Видавець Square Enix
Інші видавці Yen Press (Південна Америка)
Журнал сьонен
Період випуску 2014 — дотепер
Кількість томів 10 (Список томів)
Манґа
Kakegurui Twin
Автор Homura Kawamoto
Ілюстратор Kei Saiki
Видавець Square Enix
Інші видавці Yen Press (Південна Америка)
Журнал сьонен
Період випуску 2015 — дотепер
Кількість томів 7 (Список томів)
Телевізійний аніме-серіал
Режисер Yuichiro Hayashi
Продюсер Yasuko Kobayashi
Композитор TECHNOBOYS PULCRAFT GREEN-FUND
Студія MAPPA
Ліцензіат Netflix (потоковий сервіс)
Anime Limited (Південна Америка)
Мережа Tokyo MX, MBS, BS11, RKB, TVA
Період показу 1 червня 2017 — 23 вересня 2017
Кількість серій 12 (Список серій)
Телевізійний аніме-серіал
Kakegurui XX
Режисер Yuichiro Hayashi
Kiyoshi Matsuda
Сценарист Yasuko Kobayashi
Студія MAPPA
Дата виходу січень 2019
Телевізійна драма
Режисер Tsutomu Hanabusa
Мережа JNN (MBS, TBS)
Період показу 15 січня 2018 — 19 березня 2018
Live-action film

«Kakegurui» (яп. 賭ケグルイ Какегурі) — японська манґа, написана Хомура Кавамото та ілюстрована Тору Наомура. Вийшла в 2014 році від видавництва «Square Enix» та публікується в журналі «Gangan Comics». У 2015 році видано спін-оф манги «Kakegurui Twin». Аніме-адаптація студії «MAPPA» виходила з 1 червня по 23 вересня 2017 року, а дорама — з 15 січня по 19 березня 2018 року. Другий сезон аніме та кінофільм заплановані на 2019 рік.

Сюжет[ред. | ред. код]

У престижній приватній академія Хьяккау навчаються діти з впливових сімей економічного та політичного світу. У закладі не важливі спортивні та навчальні нагороди, а лише уміння виходити з будь-якої ситуації переможцем, тобто буди найкращими в азартних іграх. Усім в академії управляє студрада, яка збирає внески зі студентів. Хоч вони не є обов'язковими, але вирішують долю студента. Ті хто не може заплатити потрапляють до списку «ненадійних» і прирівнюються до тварин. Хлопців називають — почі, а дівчат — мікі. А ті хто йде проти систему зустрічають сильний опір впливової студради. Але усе змінюється, коли в академії з'являється нова студентка — Юмеко Джабамі. Її основною метою є повністю насолодитися азартною грою і для її реалізації вона хоче зіграти з президентом студради.

Персонажі[ред. | ред. код]

Головні персонажі[ред. | ред. код]

Юмеко Джабамі (яп. 蛇喰 夢子 Jabami Yumeko)
Сейю: Саорі Наямі[1] (оригінал), Еріка Гарлачер[2] (англійський дубляж)
Актриса:Мінамі Ханабе[3]

17-річна дівчина з довгим чорним волоссям («хіме катто»[en]) та зростом 166 см. Переведена студентка другого курсу навчання. Проживає самостійно, тому що її батьки померли. Має старшу сестру, яка була госпіталізована. Дуже оптимістична та харизматична особа. У перший день навчання серед прихильників мала багато хлопців. Після перемоги над Мері Саотоме та членом студради Іцукі Сумерагі стала популярною для усієї академії. Через її гострий розум, вміння ризикувати, стратегічно мислити та азартність, що на межі божевілля, нею зацікавлюється президент студради Кірарі Момобамі.

Рьота Суджуї (яп. 鈴井 涼太 Suzui Ryōta)
Сейю: Токутаке Тацуя[1] (оригінал), Гріффін Бернс[4] (англійський дубляж)
Актор: Маріхо Такасуґі[3]

17-річний хлопець із темно-коричневим волоссям та зростом 173 см. Він добрий та дружелюбний. До знайомства з Юмеко, юнак був невпевнений у собі.

Мері Саотоме (яп. 早乙女 芽亜里 Saotome Meari)
Сейю: Мінамі Танака[1] (оригінал), Кіра Бакленд[5] (англійський дубляж)
Актриса:Аої Морікава[3]

17-річна дівчина з довгим білявим волоссям, складеним у дві кінських хвостика, та зростом 162 см.

Другорядні персонажі[ред. | ред. код]

Члени Студентської ради[ред. | ред. код]

Кірарі Момобамі (яп. 桃喰 綺羅莉 Momobami Kirari)
Сейю: Міюкі Савашіро[6] (оригінал), Мішель Руфф (англійський дубляж)

105-й президент Студентської ради академії Хьяккау. В азартній грі перемогла свою попередницю та отримала пост. Після цього провела реформу, створивши рейтингові систему пожертвувань з поділом, де боржники прирівнювались до «домашніх тварин» та цькувалися іншими студентами.

Ріріка Момобамі (яп. 桃喰 リリカ Momobami Ririka)

Віце-президент студради. Сестра-близнюк Кірарі. Її обличчя завжди прикрите маскою зі посмішкою. Має довге пряме світле волосся («хіме катто»[en]).

Саяка Іґараші (яп. 五十嵐 清華 Igarashi Sayaka)
Сейю: Міюкі СавашіроAyaka Fukuhara[7] (оригінал), Еріка Ліндбек (англійський дубляж)

Секретар студради. Дівчина з темно-фіолетовим волоссям з чубчиком та кінським хвостиком, об'язаним білою стрічкою, на зріст 160 см. За характером серйозна та розумна дівчина. Має велику повагу до президента та піклується про неї.

Юріко Нашінотоїн (яп. 西洞院 百合子 Nishinotōin Yuriko)
Сейю: Карін Нанамі[8] (оригінал), Кристина Валенсуєла[9] (англійський дубляж)
Старшокласниця 3 курсу, президент Асоціації з вивчення традиційної культури та член студради. Проводити азартні ігри з «Життя та смерть», подібної з чоухан-бокучі. Має чорне пряме волосся, зріст 163 см, одягнена в кімоно. Старша дочка зі знатної історичної родини.
Мідарі Ікішіма (яп. 生志摩 妄 Ikishima Midari)
Сейю: Марія Ісе[8] (оригінал), Сара Анн Вільямс[10] (англійський дубляж)
18-річна дівчина з коротким чорним волоссям, на зріст 179 см. Член студради та президент Ради з благоустрою, маючи права арештовувати студентів. Має маніакальну та суїцидальну схильності. Гроші її не цікавлять і на кон ставить своє життя чи здоров'я. Такі ставки приносять їй велике задоволення. Після програшу з президентом виколола собі ліве око ручкою як плату за борг.
Іцукі Сумераґі (яп. 皇 伊月 Sumeragi Itsuki)
Сейю: Вакаї Юкі[11] (оригінал), Еріка Мендез[12] (англійський дубляж)
Актриса:Рука Мацуда[3]

16-річна дівчина з коротким світлим волоссям та блакитними очима. Першокурсниця. Потрапила до студради за допомогою великої суми пожертвувань. Її батько президент компанії з виробництва іграшок, включаючи азартні ігри. Має феноменальну пам'ять продемонстровану під час гри в «подвійну концентрацію». Полюбляє колекціонувати справжні нігті, які є платою за борг. Це робить з неї хорошого маніпулятора.

Манга[ред. | ред. код]

Список томі манги[ред. | ред. код]

Японська Англійська
Дата виходу ISBN Дата виходу ISBN
1 22 жовтня 2014ISBN 978-475754449918 липня 2017ISBN 9780316562898
 1. Дівчина на ім'я Юмеко Джабамі (яп. 蛇喰夢子という女 Jabami Yumeko to iu onna, англ. A Girl Named Yumeko Jabami)
 2. Нудна дівчина (яп. つまんない女 Tsumannai onna, англ. A Boring Girl)
 3. Дівчина з вузькими очима (яп. 糸目の女 Itome no onna, англ. The Slit-Eyed Girl)
 4. Божевільні дівчата академії Хьяккау (яп. 百花王学園の狂える女たち Hyakkaō gakuen no kurueru onnatachi, англ. The Crazed Girls of Hyakkaou Academy)
Після програшу в покері з Мері, Рьота Суджуї не змозі сплатити борг стає почі. До приватної академії Хьяккау вступає Юмеко Джабамі, привертаючи увагу інших студентів. До неї підходить Мері Саотоме та пропонує зіграти в особливий вид камінь-ножиці-папір, що представляє собою карткову гру, де 30 студентів за допомогою жеребкуванням будуть малювати карти. Юмеко погоджується. Мері під час гри перемагає її у великих ставках, програючи в маленьких. Коли закінчились усі фішки, то Юмеко просить продовжити гру, ставлячи на кон 10 млн йен. Її опонент радіє цьому, бо більшість студентів були підкуплені нею і шанси для її програшу були мінімальними. Наступною партією Юмеко розкриває весь задум Саотоме на виграє партію з великим кушем. Мері після цього стає мікі. Після гри Юмеко від щирого серця дякує за прекрасну гру Рьоті Саджуї, хоч він і допомагав із шахрайство. Також вона вручає йому грошовий подарунок, щоб звільнити його від назви почі. Вони стають друзями. Слухи про її перемогу розлетілися усією академією. Наступного дня їй пропонує зіграти в подвійну концентрацію член студради Сумерагі Уцукі. Спочатку Юмеко програє та погоджується продовжити гру, де на кону стоять її нігті. Дізнавшись про мітки на картах та запам'ятавши їх в першій грі, вона перемагає Сумерагу в першому ходу. Юмеко викликає президента Асоціації з вивчення традиційної культури Юріко Нашінотоїн на гру подібну до «Життя чи смерть», що поєднує в собі рулетку та кидання костей. Джамабі змогла розкусити її секрет шахрайства, але в останній партії все пішло поза планом. Хоч Юмеко програла 310 млн йен, але була впевнена, що студрада вплинула на останню гру, підкинувши борсука. Після цих подій Юмеко була в божевільному захваті, забажавши зіграти зі президентом студради.
2 22 грудня 2014ISBN 978-475754510619 вересня 2017ISBN 9780316562980
 1. Дівчина, що стала домашньою твариною (англ. The Girl Who Is Now a Housepet)
 2. Дівчата, що борються за свій шлях (англ. The Girls Fighting Their Way Back Up)
 3. Брехлива дівчина (англ. The Lying Girl)
 4. Дівчина, що знову стала людиною англ. The Girl Is Human Again
 5. Опір дівчат англ. The Girl's Resistance
Отримавши борг в 310 млн, Юмеко стає мікі. Вона разом з іншими боржниками отримує «План життя», де вже заплановані майбутні стосунки та кар'єра. Джун Ківатарі погрожує Юмеко після відмови роздягатися. Однак цю сутичку перериває Мідарі Ікішіма, пропонуючи хулігану зіграти в російську рулетку. Після цього студрада проводить зібрання для сортування боржників, на якому Саяка Іґараші правила участі та гри в індійський покер[en]. Ті хто переможе отримують найменший борг із групи, а останній — найбільший. Також зауважено, що студрада не буде слідкувати за шахрайством. Юмеко, Саотоме, Джун та Нанамі опинилися в одній групі. Юмеко та Саотоме уміло блефують та злять цим Джуна, який взяв борг у друзів, щоб лише поцукувати дівчат. Під час гри з'ясовується, що Джун та Нанамі змовились та показують знаки один одному, так же як і Юмеко та Марі. Звичайний покер перетворився на уміння найкраще блефувати. В останній партій Нанамі слухається порад Юмеко, щоб назавжди не залишатися домашньою твариною Ківатарі, та виграє гру. Проте остаточний результат оголошується інакшим, бо Марі та Юмеко помінялися боргами.
3 22 червня 2015ISBN 978-475754672114 листопада 2017ISBN 9780316412803
 1. Запрошення дівчини (англ. Inviting Girl)
 2. Схвильована дівчина (англ. Excited Girl)
 3. Відкрита дівчина (англ. Open Girl)
 4. Задоволена дівчина (англ. Delighted Girl)
 5. Ідеальна дівчина (англ. Ideal Girl)
 6. Нездоланна дівчина (англ. Overpowering Girl)
 7. Дівчата, що відмовляться (англ. Refusing Girls)
4 22 грудня 2015ISBN 978-475754837423 січня 2018ISBN 9780316480031
5 21 травня 2016ISBN 978-475754983817 квітня 2018ISBN 9780316447560
6 22 лютого 2017[13]ISBN 978-475755251717 липня 2018[14]ISBN 9780316447591
7 22 червня 2017[15]ISBN 978-475755382830 жовтня 2018[16]ISBN 9781975302597
8 22 серпня 2017[17]ISBN 978-475755448122 січня 2019[18]ISBN 9781975302627
9 17 січня 2018[19]ISBN 978-4757555945
10 22 серпня 2018[20]ISBN 978-4757558168

Аніме[ред. | ред. код]

Теледрама[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в Kakegurui - Compulsive Gambler Anime's Video Reveals Main Cast. Anime News Network. 27 березня 2017. Архів оригіналу за 5 травня 2017. Процитовано 21 травня 2017. 
 2. Harlacher, Erika. And now for something a little different~ I play Yumeko Jabami, the protagonist of the show "Kakegurui", now on Netflix!! This show is CRAZY, you have been warned. Come gamble with me!. @ErikaHarlacher. Архів оригіналу за 1 лютого 2018. Процитовано 1 лютого 2018. (англ.)
 3. а б в г Live-Action Kakegurui - Compulsive Gambler Reveals 8 Cast Members, Visuals. animenewsnetwork.com. Процитовано 16 травня 2018. 
 4. Burns, Griffin. The English dub of #Kakegurui is avail today on #Netflix! I voice Ryota. Get ya gamblin' on.. @GriffinBurnsVO. Архів оригіналу за 1 лютого 2018. Процитовано 1 лютого 2018. (англ.)
 5. Buckland, Kira. One of my most exciting reveals for 2018!!! I am THRILLED to play Mary Saotome in the #Kakegurui dub. She was SUCH a fun and fitting character for me. Go watch it on Netflix now!. @rinachan. Архів оригіналу за 1 лютого 2018. Процитовано 1 лютого 2018. (англ.)
 6. Kakegurui - Compulsive Gambler Anime Casts Miyuki Sawashiro. Anime News Network. 2 травня 2017. Архів оригіналу за 6 травня 2017. Процитовано 21 травня 2017. 
 7. Kakegurui - Compulsive Gambler Anime Casts Ayaka Fukuhara, Mayu Udono. Anime News Network. 1 травня 2017. Архів оригіналу за 6 травня 2017. Процитовано 21 травня 2017. (англ.)
 8. а б Kakegurui - Compulsive Gambler Anime Casts Karin Nanami, Mariya Ise. Anime News Network. April 28, 2017. Архів оригіналу за April 29, 2017. Процитовано 21 травня 2017. 
 9. Vee, Cristina. Couple’a things:I’m Yuriko in Kakegurui (Netflix). @CristinaVee. Архів оригіналу за 1 лютого 2018. Процитовано 1 лютого 2018. (англ.)
 10. Williams, Sarah Anne. New Character I Voice:Midari Ikishima on the english dub of Kakegurui, now out on Netflix. Mind that rating, this one isn't for the kids.. @SarahAnneWillia. Архів оригіналу за 1 лютого 2018. Процитовано 1 лютого 2018. 
 11. Kakegurui - Compulsive Gambler Anime Casts Yūki Wakai. Anime News Network. April 25, 2017. Архів оригіналу за 29 квітня 2017. Процитовано 21 травня 2017. (англ.)
 12. Mendez, Erica. I’m Itsuki Sumeragi in Kakegurui Check it out on Netflix.. @tsunderica. Архів оригіналу за 1 лютого 2018. Процитовано 1 лютого 2018. 
 13. 賭ケグルイ(6) (ガンガンコミックスJOKER). スクウェア・エニックス. February 22, 2017. Процитовано August 22, 2018 — через Amazon. 
 14. Kakegurui - Compulsive Gambler -, Vol. 6 - Yen Press. www.b2c.hachettebookgroup.com. Процитовано May 16, 2018. 
 15. 検索結, 果; 尚村, 透 (June 22, 2017). 賭ケグルイ(7) (ガンガンコミックスJOKER). スクウェア・エニックス. Процитовано May 16, 2018 — через Amazon. 
 16. Kakegurui - Compulsive Gambler -, Vol. 7 - Yen Press. www.b2c.hachettebookgroup.com. Процитовано May 16, 2018. 
 17. 検索結, 果; 尚村, 透 (August 22, 2017). 賭ケグルイ(8) (ガンガンコミックスJOKER). スクウェア・エニックス. Процитовано May 16, 2018 — через Amazon. 
 18. Kakegurui - Compulsive Gambler -, Vol. 8 - Yen Press. www.b2c.hachettebookgroup.com. Процитовано May 16, 2018. 
 19. 賭ケグルイ(9) (ガンガンコミックスJOKER). スクウェア・エニックス. January 27, 2018. Процитовано August 22, 2018 — через Amazon. 
 20. 賭ケグルイ(10) (ガンガンコミックスJOKER). スクウェア・エニックス. August 22, 2018. Процитовано August 22, 2018 — через Amazon. 

Посилання[ред. | ред. код]