Kerbal Space Program

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Kerbal Space Program
Kerbal Space Program.jpg
Розробник Squad
Видавець Squad[d] і Take-Two Interactive
Мова інтерфейсу англійська, японська, німецька, французька, італійська, іспанська, путунхуа[d], російська і Бразильський варіант португальської мови
Дата випуску 24 червня 2011
27 квітня 2015 (фінальна версія)
Версія 1.2.2 (7 грудня 2016)
Остання версія 1.4.5
Жанр(и) Космосимулятор, Симуляційна відеогра
Платформа Linux, OS X, Windows, Xbox One, PlayStation 4
Рушій гри Unity
Режим гри однокористувацький
Носій Цифрова дистрибуція
Керування миша і клавіатура
Сайт kerbalspaceprogram.com
Kerbal Space Program у Вікісховищі?

Kerbal Space Program (укр. Космічна програма Кербал) — це інді-відеогра в жанрі космічних симуляторів, створена незалежною мексиканською групою Squad для платформ Linux, OS X, Windows, Xbox One, PlayStation 4.

Альфа-версія вийшла 24 червня 2011 і поступово вдосконалювалася, розповсюджуючичь з офіційного веб-сайту та сервісу Steam безкоштовно. Фінальна, платна, версія була випущена 27 квітня 2015 року.

Метою гри є сконструювати і запустити космічний корабель, щоб виконати поставлене завдання, при цьому зберігши життя астронавтів. Cлоган космічного симулятора: «Наскільки, все ж таки, складним може бути ракетобудування?»

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Гравець розпочинає власну космічну програму раси маленьких зелених «кербанавтів», жителів планети Кербін, схожої до Землі. Гравцеві слід створювати космічні апарати і запускати їх для проведення досліджень і покорення небесних тіл зоряної системи Кербал. Кораблі та ракети складаються з окремих частин, таких як кабіна пілотів, паливні баки, двигуни, обтічники, крила, антени і т. д. Проектування ракети і польоти включають враховування швидкості, опору повітря, орбіти, витрату палива. Гра передбачає вирішення позаштатних ситуацій. Наприклад, запуск кораблів для порятунку застряглих на орбіті кербанавтів, або вихід кербанавтів у відкритий космос для лагодження корабля.

Гра пропонує три режими:

  • «Пісочниця» — гравець може сконструювати будь-який апарат на свій розсуд та запустити його куди забажає. Відпочатку доступні всі можливі деталі.
  • «Наука» — дозволяє виконувати наукові експерименти з просування науки кербанавтів. Гравець поступово відкриває нові деталі, але не обмежений у фінансах.
  • «Кар'єра» — гравець керує всіма аспекатами ракетобудування і космічних польотів, повинен турбуватися про репутацію, забезпечення і ремонт Центру космічних досліджень. Тут невдалі запуски знижують репутацію, що впливає на вигідні контракти, нові деталі відкриваються в ході досліджень.

Фізика[ред. | ред. код]

Порівняно із реальними умовами космосу та різних небесних тіл, гра спрощена. Так рушій гри не дозволяє відтворювати гравітацію декількох небесних тіл, замість цього в певній точці вона «перемикається» на тіло з більшим гравітаційним впливом. З цієї причини неможливо моделювати точки Лагранжа та деякі інші ситуації.

Тяжіння небесних тіл більше, ніж було б в реальності при їх розмірах. Тому перша космічна швидкість для планети Кербін, як і друга, в 4 рази менша, ніж для Землі. Те ж стосується і решти об'єктів системи.

Проте деякі умовності наближуються до реальних за допомогою користувацьких модифікацій.

Зоряна система Кербал[ред. | ред. код]

Космічна програма Кербал містить велику кількість небесних тіл, на які можна здійснювати посадку та виконувати експерименти. Планетарна система зірки Кербал складається з великих планет, газового гіганта, карликових планет, а також супутників, що обертаються навколо них. У версії 23.5 включений пояс астероїдів, що може перетинати траєкторію планети Кербін.

Планети у напрямку зростання відстані від зірки Кербал:

  • Мохо (англ. Moho) — аналог Меркурія. Кам'яниста планета без атмосфери та супутників.
  • Іві (англ. Eve) — аналог Венери. Планета земного типу з сильним тяжінням та щільною токсичною атмосферою. Має астероїд-супутник Джілі (англ. Gilly).
  • Кербін (англ. Kerbin) — подібна на Землю планета з океанами і материками, де розвивається цивілізація кербанавтів. Має два супутники: Мюн (англ. Mun) та Мінмус (англ. Minmus).
  • Дюна (англ. Duna) — аналог Марсу. Червона пустельна планета з кратерами і полярними шапками. Має один природній супутник Айк (англ. Ike).
  • Дрес (англ. Dres) — аналог Церери. Кам'яниста карликова планета з низьким тяжінням.
  • Джул (англ. Jool) — аналог Юпітера. Газовий гігант, найбільша і наймасивніша планета в системі. Має багато супутників: Лейт (англ. Laythe), Вал (англ. Vall), Тайло (англ. Tylo), Боп (англ. Bop), Пол (англ. Pol).
  • Ілу (англ. Eeloo) — аналог Плутона. Мала кам'яниста планета без атмосфери.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Інтерв'ю[ред. | ред. код]