Kerbal Space Program

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Kerbal Space Program
Kerbal Space Program.jpg
Загальне
Розробник Squad
Видавець Squad[d], Take-Two Interactive і Private Division[d]
Жанр(и) Космосимулятор, Симуляційна відеогра
Платформа Linux, OS X, Windows, Xbox One, PlayStation 4
Мова англійська, японська, німецька, французька, італійська, іспанська, путунхуа[d], російська і бразильський варіант португальської мови
Технічне
Дата випуску 24 червня 2011
27 квітня 2015 (фінальна версія)
Версія 1.2.2 (7 грудня 2016)
Остання версія 1.4.5
Рушій Unity
Режим гри однокористувацький
Носій Цифрова дистрибуція
Керування миша і клавіатура
Наступна гра Kerbal Space Program 2[d]
Офіційний сайт
Kerbal Space Program у Вікісховищі?

Kerbal Space Program (укр. Космічна програма Кербала) — це інді-відеогра в жанрі космічних симуляторів, створена незалежною мексиканською групою Squad для платформ Linux, OS X, Windows, Xbox One, PlayStation 4.

Альфа-версія вийшла 24 червня 2011 і поступово вдосконалювалася, розповсюджуючичь з офіційного веб-сайту та сервісу Steam безкоштовно. Фінальна, платна, версія була випущена 27 квітня 2015 року.

Метою гри є сконструювати і запустити космічний корабель, щоб виконати поставлене завдання, при цьому зберігши життя кербанавтів. Cлоган космічного симулятора: «Наскільки, все ж таки, складним може бути ракетобудування?»

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Гравець розпочинає власну космічну програму раси маленьких зелених «кербанавтів», жителів планети Кербін, схожої до Землі. Гравцеві слід створювати космічні апарати і запускати їх для проведення досліджень і покорення небесних тіл зоряної системи Кербал. Кораблі та ракети складаються з окремих частин, таких як кабіна пілотів, паливні баки, двигуни, обтічники, крила, антени і т. д. Проектування ракети і польоти включають враховування швидкості, опору повітря, орбіти, витрату палива. Гра передбачає вирішення позаштатних ситуацій. Наприклад, запуск кораблів для порятунку застряглих на орбіті кербанавтів, або вихід кербанавтів у відкритий космос для лагодження корабля.

Гра пропонує три режими:

 • «Пісочниця» — гравець може сконструювати будь-який апарат на свій розсуд та запустити його куди забажає. Відпочатку доступні всі можливі деталі.
 • «Наука» — дозволяє виконувати наукові експерименти з просування науки кербанавтів. Гравець поступово відкриває нові деталі, але не обмежений у фінансах.
 • «Кар'єра» — гравець керує всіма аспекатами ракетобудування і космічних польотів, повинен турбуватися про репутацію, забезпечення і покращення Космiчного центру. Тут невдалі запуски знижують репутацію, що впливає на вигідні контракти, нові деталі відкриваються в ході досліджень.

Фізика[ред. | ред. код]

Порівняно із реальними умовами космосу та різних небесних тіл, гра спрощена. Так рушій гри не дозволяє відтворювати гравітацію декількох небесних тіл, замість цього в певній точці вона «перемикається» на тіло з більшим гравітаційним впливом. З цієї причини неможливо моделювати точки Лагранжа та деякі інші ситуації.

Тяжіння небесних тіл більше, ніж було б в реальності при їх розмірах. Тому перша космічна швидкість для планети Кербін, як і друга, в 4 рази менша, ніж для Землі. Те ж стосується і решти об'єктів системи.

Проте деякі умовності наближуються до реальних за допомогою користувацьких модифікацій.

Зоряна система Кербал[ред. | ред. код]

Космічна програма Кербал містить велику кількість небесних тіл, на які можна здійснювати посадку та виконувати експерименти. Планетарна система зірки Кербал складається з великих планет, газового гіганта, карликових планет, а також супутників, що обертаються навколо них. У версії 23.5 включений пояс астероїдів, що може перетинати траєкторію планети Кербін.

Планети у напрямку зростання відстані від зірки Кербал:

 • Мохо (англ. Moho) — аналог Меркурія. Кам'яниста планета без атмосфери та супутників.Майже червонного кольору.Е аномалiя,з-за чого на полюсi знаходиться даже велика впадина.
 • Ева (англ. Eve) — аналог Венери. Планета земного типу з сильним тяжінням та щільною токсичною атмосферою.Мае рiдину на поверхнi.Має астероїд-супутник Джілі (англ. Gilly).
  • Джiлi (англ. Gilly).Малий за розмiрами супутник Еви.Дуже гористий.
 • Кербін (англ. Kerbin) — подібна на Землю планета з океанами і материками, де розвивається цивілізація кербалiв. Має два супутники: Мун (англ. Mun) та Мінмус (англ. Minmus).
  • Мун(англ. Mun).Подiбний за Мiсяць супутник.
 • Дюна (англ. Duna) — аналог Марсу. Червона пустельна планета з кратерами і полярними шапками.Атмосфера щiльнiша за атмосферу Марса.Має один природній супутник Айк (англ. Ike).
  • Айк (англ. Ike).Аналог Деймосу та Фобосу.Великий супутник.Дуже гористий. * Дрес (англ. Dres) — аналог Церери. Кам'яниста карликова планета з низьким тяжінням.
 • Джул (англ. Jool) — аналог Юпітера. Газовий гігант, найбільша і наймасивніша планета в системі. Має багато супутників: Лейт (англ. Laythe), Вал (англ. Vall), Тайло (англ. Tylo), Боп (англ. Bop), Пол (англ. Pol).
 • Iiлу (англ. Eeloo) — аналог Плутона. Мала кам'яниста планета без атмосфери.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Інтерв'ю[ред. | ред. код]