LAPB

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Діаграма станів протоколу LAPB

LAPB — (англ. Link Access Procedure, Balanced) — протокол канального рівня, що використовується у технології X.25. LAPB є біт-орієнтованим протоколом, що походить від HDLC. Мета LAPB — безпомилкове передавання фреймів у коректній послідовності. Даний протокол може використовуватися як протокол канального рівня OSI; відповідна рекомендація ITU-T має номер X.222[1].

У мережі X.25 LAPB відповідає за передачу і приймання фреймів між обладнанням DTE і DCE; причому ініціювання з'єднання може виконуватись будь-якою зі сторін. Після встановлення з'єднання апарат, що його ініціював, вважається первинним (primary), а інший — вторинним (secondary).

Структура протоколу[ред. | ред. код]

Типи фреймів[ред. | ред. код]

  • I-фрейми (інформаційні, англ. Information frames): є носієм пакетів вищого рівня, а також деякої керуючої інформації. Функції I-фреймів: секвенсування (містять номер послідовності для пакетів, що передаються і приймаються), контроль потоку, виявлення помилок і їх корекція.
  • S-фрейми (керуючі, англ. Supervisory Frames): передають керуючу інформацію. Їх функції: запит на початок і призупинення передачі, повідомлення про стан з'єднання, а також підтвердження прийому I-фреймівging the receipt of I-frames. S-фрейми містять номер послідовності лише для пакетів, що приймаються.
  • U-фрейми (ненумеровані, англ. Unnumbered Frames): також передають керуючу інформаціюn. Функції U-фреймів: встановлення і завершення з'єднання, повідомлення про помилки. U-фрейми не несуть номера послідовності.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. ITU-T Recommendation X.222. Архів оригіналу за 3 травня 2018. Процитовано 23 квітня 2018.