LTE Advanced

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Індикатор LTE Advanced в системі Android
Індикатор LTE Advanced (4G+) на телефоні Xiaomi

LTE Advanced — стандарт мобільного зв'язку. LTE Advanced стандартизований 3GPP як головне поліпшення стандарту Long Term Evolution (LTE).

Офіційно представлений в кінці 2009 року сектору стандартизації електрозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку в якості кандидата на систему 4G. LTE Advanced був затверджений ITU і завершений 3GPP в березні 2011 року.

Технологія LTE-Advanced разом з WiMAX 2 була офіційно визнана бездротовим стандартом зв'язку четвертого покоління 4G Міжнародним союзом електрозв'язку на конференції в Женеві у 2012 році .

LTE-Advanced — це назва специфікації 3GPP 10 версії, яким Міжнародний союз електрозв'язку присвоїв сертифікат «IMT-Advanced» — офіційний статус мереж четвертого покоління. Попередні версії LTE не є технологією 4G.

Історія

[ред. | ред. код]

Технологія LTE пережила цілий ряд етапів розвитку з моменту виходу первинного стандарту, прийнятого консорціумом 3GPP — так званого 3GPP Релізу 8. Для подальшого поліпшення експлуатаційних характеристик і розширення можливостей технології в квітні 2008 року консорціум 3GPP почав роботу над Релізом 10. Одним із завдань було досягнення повного відповідності технології LTE вимогам стандарту IMT-Advanced, встановленого для 4G Міжнародним союзом електрозв'язку, що дозволило б з повним правом називати LTE технологією 4G.

LTE-Advanced передбачає розширення смуги частот, агрегацію (декількох смуг, в тому числі не сусідніх) спектра, має розширені можливості багатоантенної передачі даних MIMO, підтримує функції ретрансляції сигналу LTE, а також розгортання гетерогенних мереж (HetNet).

9 жовтня 2012 року Yota першої в Росії запустила технологію мобільного зв'язку LTE-Advanced на комерційній мережі. У запуску беруть участь 11 базових станцій.

25 лютого 2014 року Мегафон запустив в межах Садового кільця Москви мережу LTE-Advanced з максимальною швидкістю до 300 Мбіт / с на завантаження до абонента і 50 Мбіт / с від абонента, назвавши цю мережу в маркетингових цілях 4G +.

5 серпня 2014 року Білайн запустив в Москві мережу LTE, що об'єднує 2 діапазону Band 7 (2,6 ГГц) і Band 20 (800 МГц) з максимальною швидкістю до 115 Мбіт / с на завантаження до абонента.