L (Зошит смерті)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Персонаж мультфільму
L
Deathnote L.jpg
Стать чоловіча
Вперше з'явився 6 серія
Озвучення Каппей Ямаґуті
Вік 25 на момент смерті
Колір волосся темний
Робота детектив
Родичі невідомо

L (Ел) — один з головних героїв аніме- та манґа-серіалу «Death Note», створеного письменником Цуґумі Оба та манґакою Такесі Обата. L — найкращий детектив світу, який приходив на допомогу Інтерполу у найзаплутаніших справах (за умови, що вони були для нього цікавими) і самотужки їх розкривав. Він, проте, не є співробітником жодної відомої організації. Його особистість на початку історії є засекреченою — спілкуючись через таємничого посередника («Ватарі») та знеособлений комп’ютерний образ, L жодного разу не показував себе публіці. Коли масові смерті злочинців від серцевих нападів привертають увагу Інтерполу, L береться за «справу Кіри» (якого більшість людей вважають богоподібним карателем, Інтерпол — якоюсь потужною організацією).

Імена[ред. | ред. код]

Цуґумі Оба сказав, що для імені цього персонажу він хотів використати одну багатозначну літеру. За його словами, він розглядав варіанти «I» та "J«, однак, ретельно зваживши, обрав літеру »L«. [1]

У штаб-квартирі L просить називати його Рюзакі. Оба пояснює, що обрав це ім’я, тому що японською L вимовляється, як R (L — «Еру», Лайт — «Райто»).[2]

Коли L вирішує зблизитися з Лайтом, якого підозрює, він вступає з ним до одного університету, взявши ім’я відомого співака Рюга Хідекі. Це була одна з пасток на Кіру, адже якби Лайт у запалі записав це ім’я до щоденника, йому ймовірно пригадалося б обличчя поп-зірки, і справжній Рюга Хідекі вмер. Тоді не було б жодних сумнівів, що Лайт і є Кіра.

Згодом стає відомо, що два найкращих після L детективи, яких вважали його помічниками, — Еральд Коіл (Eraldo Coil, Erarudo Koiru) і Деньє (Deneuve, Donuvu) — є лише ще двома вигаданими для L образами.

Справжнє ім’я L не фігурує в аніме, а в манзі з’являється лише в екстра-випуску Death Note: How To Read 13. Це ім’я — Лолайт (Lawliet, Rōraito), що очевидно перегукується з «Лайт» (Raito) та з «Law» — «закон».

Зовнішність[ред. | ред. код]

L — худорлявий, розтріпаний, дивакуватий. За задумом Такеші Обати, зовнішність L має контрастувати із зовнішністю Лайта. Тому L має мішки під очима, великі темно-сині очі, скуйовджене волосся і незмінний недбалий одяг — джинси і проста біла мішкувата футболка.

Він весь час тримається згорбленим. Можливо, це наслідок його незвичної манери сидіти — навпочіпки на стільці (кріслі, дивані і т.п.), поклавши руки на коліна і трохи нахилившись уперед. Єдиний раз, коли можна побачити L, що сидить, поставивши ноги на підлогу, — це епізод, коли він сідає в машину, якою приїхав за ним в університет Ватарі. L не носить шкарпеток, надвір взуває старі кеди, які знімає перед тим як сісти. Навіть на вступному іспиті до престижного університету L сидить, тримаючись пальцями ніг за краєчок столу.

Має кілька типових жестів. Наприклад, замислившись, він часто підпирає ту чи іншу губу пальцем. А коли L стоїть, він має звичку потирати ступнею однієї ноги гомілку іншої.

Особливості[ред. | ред. код]

Знак L

L їсть багато різноманітних солодощів (а також кладе дуже багато цукру в чай), що підкреслює його дитячість та, ймовірно, покращує інтелектуальні можливості. На зауваження Міси щодо цього він відповідає: «Навіть якщо ти їси солодощі, працюючи мізками, ти не потовстішаєш».

Також він вміє пілотувати гелікоптер (недбало зауважуючи, що це «лише хобі»), володіє бойовим мистецтвом, а в одному з епізодів зміг на очах у натовпу непомітно витягнути у Міси з кишень два мобільних телефони. Отже можна припустити, що у притулку L та інші вихованці отримували повний комплекс умінь спеціальних агентів.

Манера бою L також є дещо дивакуватою. Його акробатичні удари ногами схожі на капоейру. Втім, Обата стверджує, що він не копіював свідомо якийсь стиль, а лише намагався намалювати найефективніший спосіб ударити людину, до якої ти прикутий наручниками.[3]

На протилежність Лайтовому строгому розпорядку дня, L довго засиджується ночами (звідки й мішки під очима), і в команди розслідування виникає сумнів, чи він взагалі спить.

Речі (папери, чашку, кубик рафінаду) L дуже обережно тримає двома пальцями. Є версія, що це професійна звичка детектива, який тримає так докази, щоб не змазати відбитки пальців.

Ватарі[ред. | ред. код]

Помічником L у спілкуванні з поліцією є Ватарі — чоловік у крислатому капелюсі та плащі з високо піднятим коміром, який носить ноутбук, через який тільки і можна контактувати з L. Обличчя та особи Ватарі так само ніхто не знає. Коли відбувається знайомство команди шефа Яґамі з L, ми бачимо, що Ватарі — це літній вусатий чоловік європейської зовнішності. У штабі розслідування він постійно піклується про L, приносячи йому все нові солодощі, запаси яких L швидко знищує. Також він збирає і надає L корисну інформацію. Після смерті Ватарі, ми дізнаємося, що Ватарі був відомим винахідником, який збудував на свої гроші мережу притулків для дітей, в одному з яких — Ваммі-Хаусі — й виріс L (у пілотному випуску манги сказано, що статок Ватарі заробив вдало вклавши гроші за порадою L).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. »How to Think." Death Note: How to Read 13. VIZ Media. 61.
  2. «How to Think.» Death Note: How to Read 13. VIZ Media. 59.
  3. Death Note: How to Read 13. VIZ Media. 118.