Lay's

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lay's
Логотип Lay's.png
Категорія продукти харчування
Тип продукту снеки / картопляні чипси
Власник(и) PepsiCo
Країна походження США США
Дата створення 1938 (створення)
2004 (початок продажу в Україні)
Сайт lays.ua

Lay's (укр. Лейс) — бренд картопляних чипсів, що виробляють з 1938 року. З 1965 року належить компанії PepsiCo. В Україні чипси Lay's продаються з 2004 року.

У більшості країн світу картопляні чіпси PepsiCo відомі під брендом Lay's. Виняток складають ринки, де використовуються інші бренди PepsiCo: Walkers у Великій Британії та Ірландії; Smith's в Австралії; Chipsy в Єгипті; Tapuchips в Ізраїлі; Margarita в Колумбії; Sabritas у Мексиці; Hostess у Канаді.

Історія[ред. | ред. код]

Бренд створено американцем Германом Леєм (англ. Herman Lay). 1932 року він почав бізнес з продажу картопляних чіпсів у місті Дорсет (штат Огайо). Розвиваючи справу, Лей об'їздив південну частину США, продаючи продукт з багажника машини.

1938 року Герман придбав виробничу компанію Barrett Food Company з Атланти (штат Джорджія), яку згодом перейменував у H.W. Lay Lingo & Company. 1944 року Лей спростив назву компанії до тієї, що звична споживачам усього світу сьогодні — Lay's Potato Chips. Саме вона стала першою компанією, яка рекламувала снеки на телебаченні.

1961 року компанія об'єдналася із компанією з виробництва кукурудзяних снеків Frito, створивши снекову корпорацію Frito-Lay Inc. зі спільними продажами понад 127 млн $ щорічно. Продажі чіпсів стали міжнародними, а до маркетингового просування брендів були залучені знаменитості.

1965 року Frito-Lay Inc. об'єдналася з компанією The Pepsi-Сola, утворивши PepsiCo.

1991 року спосіб приготування чипсів Lay's був вдосконалений, завдяки чому продукція стала зберігатися свіжою довше. Згодом компанія представила ринку низькокалорійні запечені чипси, а також низку знежирених варіантів продукту (Lay's WOW).

У 2000-х відбувся запуск лінійки Lay's Stax — чипсів у твердій упаковці-тубі, що належать до продуктів преміум-сегмента.

Різновиди[ред. | ред. код]

Асортиментна політика бренда Lay's полягає у створенні різноманітних смаків відповідно до місцевих очікувань та уподобань споживачів, що є запорукою його успішності на локальних ринках.

Зокрема, у різних країнах світу можна знайти чипси з такими смаками: «Ківі», «Чорниця», «Манго», «Лічі», «Огірок», «Лимон», «Карі», «Чарівна масала», «Васабі», «Кетчуп», «Помідори черрі», «Водорості з Кюсю» тощо.

Асортимент в Україні[ред. | ред. код]

В Україні Lay's представлені широким портфелем смаків, а також лінійками Lay's Strong та Lay's Max (рифлені чипси, на яких затримується більше спецій, що робить смак максимально насиченим[1]). У 2017 році бренд запустив новинку — Lay's Рифлені.

Lay's в Україні[ред. | ред. код]

Імпортером продукції бренда Lay's в Україні є компанія Сандора[2], що з 2007 року входить до складу PepsiCo.

Lay's для українського ринку виробляють у Польщі за найвищими європейськими стандартами. Продукція проходить п'ять систем перевірки якості, що впроваджені та працюють однаково на всіх заводах PepsiCo з виробництва чипсів по всьому світові. Чипси Lay's виробляють з натуральної картоплі.

Соціальна активність[ред. | ред. код]

2017 року реалізовано проект «Усмішка на 100 Ватт». За результатами голосування на сайті компанії обрано парк ім. Івана Котляревського, де компанія до 25 листопада 2017 року здійснила ремонт освітлення, встановивши «усміхнені» ліхтарі[3].

Промо та маркетинг[ред. | ред. код]

Бренд постійно співпрацює зі знаменитостями. Амбасадором бренда був Енріке Іглесіас, згодом ним став Ліонель Мессі.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • У виробництві чипсів Lay's використовується 7 типів картоплі, важливу роль відіграє вміст крохмалю і цукру. Правильна кількість цукру забезпечує золотавий колір чипсів
  • В різних куточках світу бренд має різні назви: Walkers у Великій Британії та Ірландії; Smith's в Австралії; Chipsy в Єгипті; Poca у В'єтнамі; Tapuchips в Ізраїлі; Margarita у Колумбії; Sabritas у Мексиці тощо
  • Згідно з даними National Geographic завод Frito-Lay в Перрі (штат Джорджія) готує близько 1 млн фунтів картоплі та складає в середньому 175 тис. пакунків чипсів щодня
  • Компанією було відкрито першу дослідницьку лабораторію, співробітники якої стежили за якістю виробництва та розробляли нові продукти
  • У регіоні Великого Китаю компанія веде будівництво найбільшої у світі лінії з виробництва картопляних чіпсів[4]
  • Спочатку існувало два смаки Lay's, на 2019 рік їх існує понад 50
  • 2012 року на замовлення однієї з торговельних мереж для України виготовлялися чипси зі смаком «Малосольні огірочки з кропом»[5]
  • до 2013 року для України виготовлялися чипси з ексклюзивним смаком «Салямі»[6]
  • маркетингова кампанія бренда Lay's Smile отримала бронзову нагороду конкурсу Effie Ewards у категорії «Крос-медійний сторітелінг»[7]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]