Le Monde illustré

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Le Monde illustré
Логотип
Дата створення / заснування 1857
Розташування штаб-квартири Париж
Назва фр. Le Monde illustré
Творець Achille Bourdilliatd
Країна походження Flag of France.svg Франція
Мова твору або назви французька
Час/дата припинення існування 1956
CMNS: Le Monde illustré у Вікісховищі

Ілюстрований світ (фр. Le Monde illustré) — провідний щотижневий ілюстрований політичний журнал, що видавався в Парижі у Франції впродовж 1857-1940 та 1945-1956 років.

Багато з його високо реалістичних зображень, створено методом гравюри на дереві, насправді були зроблені з фотографій, оскільки до кінця ХІХ-го століття фотографічне відтворення в пресі не було технічно можливо. «Ілюстрований світ» таким чином схожий на The Illustrated London News.

У 1938 році видання було об'єднано з газетою «Дзеркало світу» (фр. Le Miroir du monde), створеної у 1930 році, після чого стало друкуватися під назвою Le Monde illustré / Miroir du monde. Публікація тижневика була припинена 8 червня 1940 року (окупація Франції Третім Рейхом) і відновилася лише 22 лютого 1945 року під назвою «Ілюстрований світ» (фр. Le Monde illustré).

В грудні 1948 року журнал об'єднався з «Ілюстрованою Францією» (фр. France-Illustration) і став публікуватися як France-Illustration / Le Monde illustré, до того часу, коли у 1956 році разом з журналом Nouveau Fémina вони стали спільним виданням Femina-Illustration. Назва зникла, хоча публікації тривали (під назвою Réalités у 1964 році і зі змінами ще у 1978 році Le Spectacle du monde).

«Ілюстрований світ» також додавався як додаток до журналів «Жінка і світ» (фр. La Femme et le Monde) (1901-1902) та Le Monde illustré théâtral et littéraire devenu France-Illustration / Le Monde illustré, supplément littéraire et théâtral (1947—1955), а потім до Fémina-Théâtre (1956) та L'Avant-scène théâtre (1957).

Автори та художники[ред. | ред. код]

  • Шарль Іріарте;
  • Чарльз Ледюк.

Літографії та гравюри[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Monde illustré Номери журналу у Національній бібліотеці Франції.