Ledger

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ledger
Тип Double-entry accounting system
Автор Джон Віґлі (John Wiegley)
Розробники John Wiegleyd і Martin Michlmayrd
Стабільний випуск 3.1.1 (January 11, 2016; 12 months ago (2016-01-11))
Версії 3.3.2 (30 березня 2023)[1]
Платформа Cross-platform[який?]
Операційна система Any Unix-like including macOS, Windows[джерело?]
Мова програмування C++[2]
Доступні мови C++
Ліцензія BSD
Онлайн-документація ledger-cli.org/3.0/doc/ledger3.pdf
Репозиторій github.com/ledger/ledger
Вебсайт ledger-cli.org

Ledger — це комп'ютерна програма для фінансового обліку на основі концепції подвійного запису. Фінансова інформація зберігається у текстовому файлі із застосуванням простого формату, що придатний для читання людиною та редагування за допомогою сторонніх інструментів — таких, приміром, як текстовий редактор. Ledger не додає та не змінює жодних даних у цьому файлі, а слугує виключно для аналізу вхідних даних та виводу звітів.

Відгуки[ред. | ред. код]

Редактор Linux Weekly News пан Джонатан Корбет назвав Ledger «потужним інструментом», зокрема для продукування звітів, проте зауважив, що програмі бракує багатьох можливостей, необхідних для масштабування для задач малого бізнесу.[3] Джо Барр, дописувач Linux.com[en], прокоментував так: «Якщо ви маєте диплом MBA, вільно користуєтеся Emacs та регулярними виразами, або ж гакер ядра [Linux] з розумінням резервування на відкладене оподаткування — ви закохаєтеся в цю програму»."[4]

FLOSS Weekly опублікував випитування Джона Віґлі у 2011 році, звернувши увагу на такі потужні можливості Ledger як здатність читати файли GnuCash, придатність для використання у сприптах, інтерфейс для Emacs та підтримку періодичних транзакцій, а також існування версій програми, переписаних з використанням Common Lisp та Haskell.[5]

Похідні[ред. | ред. код]

Система Ledger та текстовий формат даних отримали значну популярність, через що ті ж принципи було відтворено у кількох інших програмних інструментах[6], написаних іншими мовами програмування, зокрема: 

Деякі з похідних інструментів використовують формат даних, що дуже подібний до формату Ledger (наприклад, hledger), інші мають свої вимоги до форматування файлу даних (приміром, Beancount). Деякі з цих програм мають консольний інтерфейс на основі бібліотек curses, вебінтерфейс тощо.

Див. також[ред. | ред. код]

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Release 3.3.2 — 2023.
  2. The ledger Open Source Project on Open Hub: Languages Page — 2006.
  3. The accounting quest: Ledger [LWN.net]. lwn.net. Архів оригіналу за 7 жовтня 2016. Процитовано 5 лютого 2017. 
  4. Barr, Joe (10 листопада 2006). Ledger, the bran muffin of accounting tools. Linux.com. Архів оригіналу за 27 вересня 2013. Процитовано 5 лютого 2017. 
  5. Schwartz, Randall (23 січня 2011). Ledger. FLOSS Weekly. Архів оригіналу за 6 жовтня 2014. Процитовано 5 лютого 2017. 
  6. Wiegley, John. Ledger ports. GitHub (англ.). Архів оригіналу за 2 серпня 2018. Процитовано 5 лютого 2017.