Legio III Parthica

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Legio III Parthica
На службі 197 — початок V століття
Країна Римська імперія
Вид Сухопутні війська
Тип Легіон
Чисельність 3500 осіб та допоміжні війська
Талісман Бик

Legio III Parthica (III Парфянський легіон) — римський легіон. Його ім'я є на монетах м. Сідону за імператора Геліогабал і на монетах з Резени за імператорів Олександра Севера та Деціі Траяні.

Історія[ред. | ред. код]

Створено імператором Септимієм Севером у 197 році водночас з двома іншими легіонами з тим же прізвищем (I і II). Брав участь у походах цього імператора по захопленню Ктесифона, столиці Парфії. після цього стояв у новій провінції Месопотамія. Згодом табір легіону був у м. Резена на півночі Месопотамії. легіон захищав стратегічний шлях від Едеси до Нісібіса.

У 217 році був частину військ імператора Каракалли під час походу проти Парфії. У 230—231 роках брав участь у поході імператора Олександра Севера проти Персії. У 243 році під час військової кампанії імператора Гордіана III легіон здобув перемогу над персами у битві при Резені. За часи імператора Деція ветерани легіону були розміщені у м. Сідон.

У 261—267 році легіон підпорядковувався Оденат, володарю Пальміри, який завдав поразки Персії. За імператора Діоклетіана легіон також діяв на півночі Месопотамії. За наказом останнього легіон було переведено до м. Апатна (сучасний північний Ірак), де він захищав кордони імперія. остання згадка про нього датується початком V століття.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Ross Cowan, Imperial Roman Legionary AD 161—284, Osprey Publishing, Oxford 2003, ISBN 978-1841766010, S. 6.
  • Le Dictionnaire des Antiquités Grecques et Romaines de Daremberg et Saglio, Tome 3, vol. 2, pp. 1047—1093