Lepus castroviejoi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lepus castroviejoi

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Зайцеподібні (Lagomorpha)
Родина: Зайцеві (Leporidae)
Рід: Заєць (Lepus)
Вид: Заєць кастров'єхський
Lepus castroviejoi
(Palacios, 1977)
Ареал виду
Ареал виду
Посилання
Вікісховище: Lepus castroviejoi
EOL: 133005
ITIS: 625339
МСОП: 11797
NCBI: 187398

Lepus castroviejoi (Заєць кастров'єхський) — один з видів зайців.

Таксономічні примітки[ред. | ред. код]

Минула заклопотаність з приводу видової приналежності була вирішена недавніми генетичні доказами, які підтримують класифікацію Lepus castroviejoi як одного з двох ендемічних видів Lepus, які населяють Піренейський півострів (Alves et al. 2003, Melo-Ferreira et al. 2005). Останні молекулярні дані дозволяють припустити, що L. castroviejoi є сестринським таксоном Lepus corsicanus (Alves et al. 2002).

Фізичні характеристики[ред. | ред. код]

Довжина тіла 45—65 см, хвіст довжиною 5—10 см, передні ноги довжиною 10—20 см, задні ноги довжиною 20—30 см вуха довжиною 18—20 см, вага від 2,6 до 3,2 кілограм. Хутро цього зайця коричневого і чорного кольорів, з дуже невеликою кількістю білого на верхній частині тіла. Низ білий. Верх хвоста чорний, а низ білий. Вуха коричнево-сірі і, як правило, з чорним кінчиком.

Середовище проживання[ред. | ред. код]

Ареал виду обмежується Кантабрійськими горами на північному заході Іспанії, де він займає висоти від 1000 до 1900 м. Середовищем проживання є пустища, де домінуючими формами рослинності є Erica, Calluna, Vaccinium а чагарниковий покрив складається з Cytisus, Genista, Juniperus.

Поведінка та відтворення[ред. | ред. код]

Мало що відомо про годування, репродуктивні або поведінкові звички цього зайця, але вони, як вважається, аналогічні до зайця-русака.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Загрозами є полювання на західній околиці його поширення, де зайці ізольовані від решти частини населення протягом літа. На додаток загрозами є хижацтво, отруєння (добрива та пестициди ) і зміна місць проживання. Занесений до Червоної книги в Іспанії.

Джерела[ред. | ред. код]