LibreDWG

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
GNU LibreDWG
LibreDWG Logo.png
Тип бібліотека для читання/обробки файлів
Розробник Проект GNU, Rodrigo Rodrigues da Silva (адміністратор), Felipe C. da S. (адміністратор), Anderson Cardoso, James Michael DuPont, Till Heuschmann, Thien-Thi Nguyen
Репозиторій git.savannah.gnu.org/cgit/libredwg.git
Операційна система кросплатформна
Написано на C
Ліцензія GNU GPLv3
Онлайн-документація gnu.org/software/libredwg/manual/
GNU LibreDWG

GNU LibreDWG — це вільні бібліотеки для обробки файлів DWG, написані на мові програмування C. Учасники проекту прагнуть створити вільну заміну для OpenDWG бібліотек. DWG є рідним форматом файлів AutoCAD.

Поки що LibreDWG знаходиться на стадії розробки альфа, і бінарних релізів ще не було, але можна скачати код з офіційного сайту. Попри це, вони дозволяють читати велику частину DWG файлів. В наш час[коли?] підтримується лише R13, R14 і R2000 версії DWG. Більш ранні версії формату підтримуватись не будуть. R2004 і R2007 знаходяться в розробці.

Попри те, що бібліотеки LibreDWG знаходяться в розробці, уже ведеться робота з використання цих бібліотек в програмі LibreCAD, яка, до речі теж перебуває на стадії розробки.

Історія[ред. | ред. код]

У 2008 році Фонд вільного програмного забезпечення (Free Software Foundation) заявив про необхідність заміни закритого формату DWG відкритим, розмістивши розділ «Заміна бібліотек OpenDWG»[1] («Replacement for OpenDWG libraries») на десяте місце у своєму списку Найнеобхідніші Проекти Вільного ПЗ (High Priority Free Software Projects). Наприкінці 2009 були створені бібліотеки GNU LibreDWG, які поширюються під ліцензією GNU GPLv3. GNU LibreDWG засновані на LibDWG, написаних Феліпе Кастро (цей проект є неактивним з липня 2009 року).

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Виноски[ред. | ред. код]