Lontra felina

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lontra felina
Lfelina.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Куницеві (Mustelidae)
Підродина: Видрові (Lutrinae)
Рід: Лонтра (Lontra)
Вид: L. felina
Біноміальна назва
Lontra felina
(Molina, 1782)
Marine Otter area.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Lontra felina
EOL logo.svg EOL: 311559
ITIS logo.svg ITIS: 621913
IUCN logo.svg МСОП: 12303
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 76718
Fossilworks: 157468

Lontra felina (лонтра котяча[1]) — вид хижих ссавців з родини Мустелові (Mustelidae).

Назва[ред. | ред. код]

Feline походить від лат. felineus — «котячий».

Поширення[ред. | ред. код]

Країни поширення: Аргентина, Чилі, Перу. Це єдиний вид роду Lontra, що мешкає виключно в морському середовищі проживання (лише іноді вони можуть запливати в прісноводні річки в пошуках здобичі).

Морфологія[ред. | ред. код]

L. felina є найменшим представником роду і найбільше відрізняється від інших видів. Хвіст короткий, пальці лап перетинчасті, їх вентральна поверхня частково вкрита волоссям. Шерсть темна на спині і з боків і трохи світліша знизу, особливо на горлі. Неповнолітні трохи темніші, ніж дорослі. Над верхньою губою і під кутом рота довгі вібриси. Зубна формула: I 3/3, C 1/1, P 3-4/3, M 1/2 = 36. L. felina не проявляє статевого диморфізму в розмірах. Маса тіла морських видр варіює від 3,2 до 5,8 кг. Самиці мають чотири молочні залози. 2n=38.

Поведінка[ред. | ред. код]

Здобиччю L. felina в основному є безхребетні, у тому числі ракоподібні (десятиноги, креветки, краби) і молюски (двостулкові молюски та черевоногі молюски) і хребетний видобуток, у тому числі риби з родин Blennidae, Cheilodactylidae, Gobiesocidae і Pomacentridae, а іноді й птахи та дрібних ссавці. Найнебезпечнішим природним хижаком L. felina є косатка, але дорослих також можуть вбити акули і хижі птахи можуть схопити молодь, коли та знаходиться на землі.

L. felina — швидше за все, моногамний вид. Парування зазвичай відбувається протягом грудня і січня. Вагітність триває 60-65 днів. Пологи зазвичай відбувається в період з січня по березень. Це відбувається в норі чи прихистку між скелястими виходами і рослинністю. Величина приплоду варіює від двох до чотирьох, найчастіше народжується два маля. Молодь залишаються зі своїми батьками протягом приблизно десяти місяців. Дорослі транспортують свою молодь, несучи їх в роті по березі і дають відпочивати на череві, коли вони плавають на спині. Обоє дорослих в моногамній парі приносять видобуток назад у лігво, щоб погодувати своє потомство. Поза сезоном розмноження L. felina в основному живуть поодинці. Вид, як правило, денний з піками активності в ранній ранок, полудень і вечір. L. felina набагато прудкіші у воді, ніж на суші. Може пірнати углиб на 30—40 і аж до 50 метрів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Valqui, J. & Rheingantz, M.L. (2015). Lontra felina. The IUCN. Процитовано 19.06.2019.  (англ.)
  • Serge Larivtere. Lontra felina // Mammalian Species. — 1998. — № 575. — С. 1–5. (англ.)