Lotus Evija

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lotus Evija

Lotus Evija (Type 130) — електричний автомобіль спроектований і виробляється компанією Lotus Cars. Всього виготовлять 130 автомобілів.

Опис[ред. | ред. код]

Lotus Evija interior.jpg

Автомобіль представили в Лондоні 17 липня 2019 року.

Evija побудована навколо вуглепластикового монококу вагою 129 кг, це дозволило досягти спорядженої маси 1680 кг. В спорткарі встановлено чотири електромотори, які через планетарну трансмісію приводять в рух кожен своє колесо, дозволяючи реалізовувати векторизацію тяги. При цьому кожен двигун, його редуктор і інвертор зібрані в компактний модуль Electrical Drive Unit. Сумарна потужність двигунів становить 2000 к.с., крутний момент - 1700 Нм.

Від 0 до 100 км/год автомобіль набирає за менше ніж 3 с, а від 0 до 300 км/год за 9 с. Максимальна швидкість становить більше 320 км/год.

Тяговий акумулятор розташувався за спинками крісел, що надало Лотусу середньомоторну компоновку. Ємність батареї - 70 кВт • год. Запас ходу на одній зарядці - 400 км по циклу WLTP і 434 км по NEDC. Потужність, яку акумулятор може видати на мотори і іншим споживачам в машині дорівнює 2 МВт.

Посилання[ред. | ред. код]