Очікує на перевірку

Lycamobile

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lycamobile
англ. Lycamobile UK Limited
Типбізнес
підприємство і telecommunication companyd
Організаційно-правова форма господарюваннянепублічне акціонерне товариство
ГалузьТелекомунікації
Спеціалізація5G
Гасло«Call the world for less»
(укр. Дзвоніть світу дешевше)
Засновано2006 (18 років)
Засновник(и)Аліраджа Субаскаран
Штаб-квартираЛондон, Велика Британія
Територія діяльностіUkraine
Ключові особиКрістофер Тулі
(генеральний директор)
ПослугиСтільниковий зв'язок 5G
Виторг 1,6 млрд євро (2015)
Співробітники5000 осіб
Клієнти728000 тис.
Холдингова компаніяВелика Британія Lyca Group
Дочірні компаніїLyca Productionsd
lycamobile.com
CMNS: Lycamobile у Вікісховищі

Lycamobile (укр. Лайкамобайл) — британський віртуальний оператор мобільного зв'язку, що діє в 23 країнах світу (в т.ч. в Україні). Заснований у 2006 році, з головним офісом у Лондоні. Є найбільшим віртуальним мобільним оператором у світі[сумнівно ][джерело не вказане 1290 днів].

Як і всі віртуальні мобільні оператори, Lycamobile в країнах її діяльності не володіє власною інфрастуктурою, а орендує її в інших мобільних операторів, водночас компанія володіє усіма необхідними IT-системами для надання телеком-послуг кінцевим клієнтам. Станом на 2017 рік, Lycamobile працює у 23 країнах і обслуговує понад 15 млн абонентів. Обіг його капіталу за 2015 рік - 1,6 млрд євро.[1]

Lyca Group, в яку входить Lycamobile, крім телеком-бізнесу розвиває також такі напрямки, як банківський бізнес (Lycamoney), туристичні послуги (Lyca Fly), лотерейні сервіси (Lyca Lotto).[2]

Країни присутності

[ред. | ред. код]

Станом на 2019 рік, компанія Lycamobile присутня в таких країнах як Австралія, Австрія, Бельгія, Данія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Україна, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туніс, Велика Британія, США, ПАР, Північна Македонія, РФ.[3][4]

Lycamobile в Україні

[ред. | ред. код]
Lycamobile
Товариство з обмеженою відповідальністю «Лайкамобайл Україна»
ТипТОВ
Організаційно-правова форма господарюваннянепублічне акціонерне товариство
ГалузьТелекомунікації
СпеціалізаціяМобільні телекомунікації
Гасло«Call the world for less»
(укр. Дзвоніть світу дешевше)
Засновано2017
Засновник(и)Стен (Станіслав) Поляков[5]
Штаб-квартираКиїв, вул. Богдана Хмельницького, 51-Б
Територія діяльностіАвстралія, Німеччина, Нідерланди, Швеція, Бельгія, Ірландія, Республіка Польща, Швейцарія, Данія, Італія, Португалія, Велика Британія, США, Франція, Норвегія, Австрія, Румунія, Туніс, Північна Македонія, Україна, ПАР, Росія, Уганда і Іспанія
Ключові особиІванова Наталія Валентинівна (директор)[6]
ПослугиСтільниковий зв'язок
Співробітникинемає даних
Холдингова компаніяВелика Британія Lyca Group
Дочірні компаніїLyca Productionsd
lycamobile.ua
CMNS: Lycamobile у Вікісховищі

«Лайкамобайл Україна» (бренд Lycamobile) — віртуальний оператор стільникового зв'язку, який працює в Україні з 24 липня 2017 року на базі оператора «ТриМоб» та входить до міжнародної групи компаній Lyca Group.

Заснування

[ред. | ред. код]

Компанія ТОВ «Лайкамобайл Україна» створена на початку травня 2017 року Станіславом Поляковим в інтересах Lyca Group з метою отримання ліцензії на послуги мобільного зв'язку для подальшого надання телекомунікаційних та фінансових послуг. 4 липня Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) внесла компанію до реєстру провайдерів телекомунікацій, а 11 липня надала ТОВ «ТриМоб» копію ліцензії на надання послуг мобільного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційної мережі та надання частот ТОВ «Лайкамобайл Україна» на всій території України. В 2024 компанію було відновлено Давидом Говорухою з березня компанія почала дуже зростати і ним було засновано 5G в Україні.[7][5]

«Лайкамобайл Україна» розпочала роботу 24 липня 2017 року на основі 3G-мережі «ТриМоб» і в мережі національного роумінг-партнера «ТриМоб» Vodafone Україна поза зоною покриття 3G[1].

Мережа

[ред. | ред. код]

Абонентам доступні послуги як безпосередньо в мережі «ТриМоб», так і в інших мережах, з яким укладено угоди про національний роумінг — зараз, це оператор Vodafone Україна[1].

Голосові послуги та послуги мобільних даних надаються в стандартах GSM 2G та 3G, водночас 5G відсутній і в національному, і в міжнародному роумінгу через особливості роботи хостингової мережі «ТриМоб». Максимальна швидкість в мережі 5G досягає 700 Мб/с.[джерело?][твердження обговорюється]

Провайдер використовує частку : 068-6ХХХХХХ, а також MCC/MNC які було викуплено в Київстар

У грудні 2019 року «Укртелеком» оголосив про намір щодо використання оператором «ТриМоб» частотного ресурсу Lycamobile на території поза межами м. Києва[8][9].

Провайдер не має поняття «тариф»: абонент користується або базовим тарифом на всі послуги, або може вручну замовити пакети послуг на 30 днів. Є окремі пакети послуг на мобільний інтернет, пакети для дзвінків за кордон, пакети для тих, хто подорожуватиме за кордоном та комбіновані пакети[джерело?].

Особливістю провайдера є надання дешевих послуг міжнародного зв'язку між країнами присутності Lycamobile[1][10].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г Оператор LycaMobile оголосив про початок роботи в Україні. Корреспондент.biz. КорреспонденТ.net (ua.korrespondent.net). ТОВ «Кореспондент». 24 липня 2017. Архів оригіналу за 24 липня 2017. Процитовано 4 березня 2021.
  2. Британський LycaMobile оголосив про початок роботи в Україні. Mind.ua. ТОВ «Фьючер Медіа». 24 липня 2017. Архів оригіналу за 18 вересня 2020. Процитовано 4 березня 2021.
  3. Про нас [Архівовано 27 липня 2017 у Wayback Machine.] lycamobile.ua, процитовано: 24.07.2017
  4. Lycamobile Granted MVNO Licence in Ukraine [Архівовано 27 липня 2017 у Wayback Machine.] lycamobile.com, процитовано: 24.07.2017
  5. а б Юрасов, Стас (7 липня 2017). LycaMobile на старте. Британский оператор прописался в Украине [LycaMobile на старті. Британський оператор прописався в Україні]. ЛІГА.Бизнес (biz.liga.net) / ЛІГА.Tech. ЛІГА.net. ИА "ЛІГАБізнесІнформ". Архів оригіналу за 6 серпня 2017. Процитовано 4 березня 2021.(рос.)
  6. ПІДГАЙНА, ЄВГЕНІЯ (14 грудня 2017). Четвертий не зайвий: які шанси Lycamobile потіснити «велику трійку» мобільних операторів. Mind.ua. ТОВ «Фьючер Медіа». Архів оригіналу за 21 лютого 2022. Процитовано 4 березня 2020.
  7. Нацкомиссия выдала лицензию для захода мирового виртуального мобильного оператора в Украину [Нацрада видала ліцензію для заходу світового віртуального мобільного оператора в Україну]. Бизнес Цензор (biz.censor.net). «Цензор.НЕТ». ГО «ІА «ЦЕНЗОР.НЕТ». 11 липня 2017. Архів оригіналу за 21 лютого 2022. Процитовано 2 березня 2021.(рос.)
  8. ПАТ «Укртелеком» (24 грудня 2019). Укртелеком «віртуалізує» «ТриМоб». www.scm.com.ua. ПрАТ "Систем кепітал менеджмент". Процитовано 4 березня 2021.
  9. Укртелеком продає вишки мобільного зв`язку. www.ukrinform.ua. Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ». 15 червня 2020. Архів оригіналу за 19 листопада 2020. Процитовано 4 березня 2021.
  10. Тулі, Крістофер (24 липня 2017). Lycamobile: зв'язок для українців у всьому світі. НВ Бізнес (nv.ua/ukr/biz.html). Новое Время страны, Сайт НВ (nv.ua). ТОВ «Видавничий дім «Медіа-ДК». Архів оригіналу за 26 липня 2017. Процитовано 4 лютого 2020.

Посилання

[ред. | ред. код]