Lycamobile

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lycamobile
Тип Віртуальний оператор стільникового зв'язку
Форма власності приватна компанія
Галузь Телекомунікації
Гасло Call the world for less
(укр. Дзвоніть світу дешевше)
Засновано 11 серпня 2006 (14 років)
Засновник(и) Аліраджа Субаскаран
Штаб-квартира Лондон, Велика Британія
Ключові особи Крістофер Тулі
(генеральний директор)
Послуги Стільниковий зв'язок
Виторг 1,6 млрд євро (2015)
Співробітники
  • 5000 осіб
Холдингова компанія Lyca Group
lycamobile.com
CMNS: Lycamobile у Вікісховищі

Lycamobile (укр. Лайкамобайл) — британський віртуальний оператор мобільного зв'язку, що діє в 23 країнах світу (в т.ч. в Україні). Заснований у 2006 році, з головним офісом у Лондоні. Є найбільшим віртуальним мобільним оператором у світі[сумнівно ][джерело?].

Опис[ред. | ред. код]

Як і всі віртуальні мобільні оператори, Lycamobile в країнах її діяльності не володіє власною інфрастуктурою, а орендує її в інших мобільних операторів, водночас компанія володіє усіма необхідними IT-системами для надання телеком-послуг кінцевим клієнтам. Станом на 2017 рік, Lycamobile працює у 23 країнах і обслуговує понад 15 млн абонентів. Обіг його капіталу за 2015 рік - 1,6 млрд євро.[1]

Lyca Group, в яку входить Lycamobile, крім телеком-бізнесу розвиває також такі напрямки, як банківський бізнес (Lycamoney) і туристичні послуги (Lyca Fly) і навіть лотерейні сервіси (Lyca Lotto).[2]

Країни присутності[ред. | ред. код]

Станом на 2019 рік, компанія Lycamobile присутня в таких країнах як Австралія, Австрія, Бельгія, Данія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туніс, Велика Британія, США, ПАР, Північна Македонія, РФ і Україна.[3][4]

Lycamobile в Україні[ред. | ред. код]

В Україні Lycamobile почав працювати з 24 липня 2017 року на базі оператора ТриМоб. Абонентам доступні послуги як безпосередньо в мережі ТриМоб, так й в інших мережах, з яким укладено угоди про національний роумінг - зараз, це оператор Vodafone Україна. Голосові послуги та послуги мобільних даних надаються в стандартах GSM 2G та 3G, водночас 4G відсутній ані в національному, ані в міжнародному роумінгу через особливості роботи хостингової мережі ТриМоб. Максимальна швидкість в мережі 3G досягає 7 Мб/с.

Провайдер використовує частку номерної ємности ТриМоб: 091-6ХХХХХХ, а також MCC/MNC ТриМоба (255-07)

Стартові пакети поширюються безкоштовно на вебсайті провайдера. Укрпоштою ви отримаєте sim-карту з балансом 0 грн без підключених послуг. Її також можна придбати у місцях продажу преси або на розкладках.

Разом із замовленням sim-карти ви можете замовити і поповнення балансу на 25, 50, 100 грн. Пізніше поповнити рахунок можна через системи EasyPay, Electrum, Portmone на будь-яку суму. Також можна придбати ваучер поповнення рахунку у продавців.

Номери колцентру: 1100 всередині мережі та ззовні: 091-6000-110.

Провайдер не має поняття "тариф": абонент користується або базовим тарифом на всі послуги, або може вручну замовити пакети послуг на 30 днів. Є окремі пакети послуг на мобільний інтернет, пакети для дзвінків за кордон, пакети для тих, хто подорожуватиме за кордоном та комбіновані пакети.

Однією з конкурентних переваг провайдера є надання дешевих послуг міжнародного зв'язку між країнами присутності Lycamobile.[1][5] Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації внесла в телеком-реєстр компанію «Лайкамобайл Україна» 4 липня 2017 року.[6].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]