M203

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гранатомет M203
M203 1.jpg
Тип підствольний гранатомет
Походження США США
Історія використання
На озброєнні 1969-
Оператори див. Оператори
Війни Війна у В'єтнамі
Війна в Афганістані
Війна в Іраку
Війна в Афганістані
Історія виробництва
Розробник AAI Corporation
Розроблено 1967-1968
Вартість одиниці $1 082
Виготовлення 1969-
Характеристики
Вага 1,36 кг (не заряджений)
Довжина 380 мм
Довжина ствола 305 мм

Набій 40×46 мм
Калібр 40 мм
Дія одиничний постріл
Темп вогню 5 пострілів/хв
Дульна швидкість 76 м/c
Дальність вогню
Ефективна 150 м
Максимальна 400 м

Commons-logo.svg M203 у Вікісховищі

M203 — 40-мм однозарядний підствольний гранатомет, розроблений в період 19671968 років американською корпорацією AAI. Конструкція подібна до іншого американського підствольного гранатомета - M79. M203 був спеціально розроблений для автоматичної гвинтівки M16.

Опис[ред. | ред. код]

М203 є легкою однозарядною зброєю і призначений для ураження живої сили, транспорту і легкоброньованої техніки супротивника на відстанях до 400 м. Гранатомет заряджається з казенної частини вручну. Стрільба ведеться одиночними пострілами, з подальшим перезаряджанням гранатомета. Для перезаряджання ствол по напрямній зсувається вперед, при цьому викидається стріляна гільза, потім вставляється нова граната і ствол повертається на місце. Безпека стрільби забезпечується зведенням підривача гранати на відстані 30 — 40 метрів від дульного зрізу ствола і ударно-спусковим механізмом, який виключає постріл при незамкненому каналі ствола.

Перший масовий підствольний гранатомет M-203 застосовує 40-мм гранати декількох різновидів — освітлювальні, що розриваються, що пробивають. Гранатомет стріляє на дистанції з 50-400 м. Можливість точного влучення досить висока хоча і потрібно здійснити декілька прицільних пострілів. Гранатомет показав себе як надійний бойовий засіб, але, тим не менш, використовується в багатьох країнах, що закуповують зброю в США. У гранатомета є кілька різновидів прицілів — бічний, для дистанцій понад 250 м, пряме наведення — до 250. Також є новий лазерний приціл, який, на цей час, не надійшов у масове озброєння.

Недоліки: гранатомет монтується тільки за допомогою спеціальних інструментів, що важко використовувати в бойових умовах. У той час, як ГП-25 та ГП-30 встановлюються набагато швидше.

При рівних з ГП-25 ТТХ по вазі, скорострільності та дальності бою має трохи більший розмір, і складнішу систему заряджання: з казенної частини, а не з дульної, як у ГП-25. У той же час, має і незаперечну перевагу в більшій кількості пропонованих типів боєприпасів, в тому числі, і несмертельних гранат (сигнальні, димові, газові) |}

Оператори[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]