MAME

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
MAME
MAME Logo
MAME Logo
Тип емулятор
Автор Nicola Salmoria
Розробник Nicola Salmoria та команда MAME
Перший випуск 5 лютого, 1997; 26 років тому (1997-02-05)
Операційна система крос-платформовий
Мова програмування C++ (C та Python для деяких драйверів)
Стан розробки активний
Ліцензія MAME License
Онлайн-документація docs.mamedev.org/_files/MAME.pdf
Репозиторій github.com/mamedev/mame
Вебсайт mamedev.org

CMNS: MAME у Вікісховищі

MAME (англ. Multiple Arcade Machine Emulator) — емулятор аркадних гральних платформ. Проект MAME розвивається з метою збереження історії аркадних ігор після застарівання і виходу з ладу ігрових автоматів і приставок, що забезпечують їхню роботу. Нині MAME підтримує запуск декількох тисяч ігор, написаних як для найдревніших автоматів з CPU, так і для сучасніших платформ з 3d-підсистемою (кожна гра може мати один або декілька клонів). Але не усі ігри, підтримувані MAME, насправді здатні для відтворення гри.

Перший публічний реліз MAME (версія 0.1), автором якого був Нікола Салморіа, відбувся 5 лютого 1997 року. Нині лідером проекту є Аарон Гілес.

Початковий код проекту був опублікований під модифікованою ліцензією BSD, в яку була додана заборона на використання в комерційних цілях. Попри те, що початкові тексти MAME завжди були доступні і розробляються на GitHub, проект формально є власницьким, оскільки вносить обмеження дискримінаційного характеру і не відповідає вимогам вільних ліцензій.

MAME портована на безліч різноманітних платформ. Нині не оновлювана версія для UNIX-подібних систем називається XMAME, версія для Mac OS X — MacMAME, на основі бібліотеки SDL — SDLMAME.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. http://mamedev.org/about.html