MIMO

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

MIMO (англ. Multiple Input Multiple Output) — системи зв'язку з рознесеними передавальними і приймальними антенами. Їх використання дозволяє проводити просторову і часову обробку сигналів, ефективніше використовувати випромінювану передавачем потужність і знижувати негативний вплив завад. Внаслідок цього пропускна спроможність MIMO-систем теоретично може бути збільшена пропорційно числу антенних елементів у порівнянні зі звичайними системами зв'язку, що використовують одноелементні антени (без збільшення повної випромінюваної потужності і смуги частот).

Модель канала MIMO

Високошвидкісний потік даних розбивається на М незалежних послідовностей з 1/М швидкості, які потім передаються одночасно з декількох антен, відповідно використовуючи тільки 1/М їх первинної смуги частот.

Перетворювач потоку даних на передавальному кінці лінії зв'язку перетворює послідовний потік у паралельний, а на приймальному — виконує зворотне перетворення.

прицип MIMO

Приклади використання[ред.ред. код]

Технологія MIMO використовується в базових станціях стільникового зв'язку стандарту 4G. Стандартом передбачено до 8 портів введення та 8 виведення на одну станцію. Стандарти 5G, як очікується, збільшить цю кількість вже до сотень[1].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Amy Nordrum, Kristen Clark and IEEE Spectrum Staff (2017-01-27). Everything You Need to Know About 5G. IEEE Spectrum. 

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]