MacOS x

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
macOS
Розробник Apple, Inc
Стан проекту поточна
Початковий випуск 24 січня 1986
Тип ядра мікроядро
Інтерфейс Aqua
Веб-сайт http://www.apple.com/macosx

Commons-logo.svg macOS у Вікісховищі

macOS, від Macintosh Operating System (Операційна Система Мекінтош), є графічною операційною системою, створеною компанією Apple Computer. Перша версія Mac OS вийшла у 1984 році разом з першим комп'ютером Macintosh.

Історія[ред.ред. код]

Перша версія Mac OS вийшла у 1984 році разом з першим комп'ютером Macintosh.

Mac OS версії 6.0.3 (1989 рік) була першою графічною операційною системою, яку переклали українською.

У 2001 році вийшла у світ концептуально нова версія Mac OS — так звана Mac OS X, тобто десята версія, яка базувалася на ядрі Darwin (BSD). Всі попередні версії Mac OS стали називати «класичними».

У зв'язку за переходом Apple на процесори X86, мережею поширилися чутки про реліз Mac OS X для звичайних ПК. Хоча згодом компанія спростувала це, запустити OS X на не-Apple ПК спромоглася група ентузіастів з OSx86 Project.

У Mac OS X Snow Leopard реалізована підтримка Microsoft Exchange та OpenCL (використання потужностей графічних акселераторів для звичайних обрахунків), краща робота на багатоядерних системах (покращений планувальник), підтримка тільки 64-бітних процесорів Intel, також значно зменшений розмір застосунків, що входять в стандартний комплект, а також переписана з нуля більша частина коду ОС.

Остання версія macOS — macOS 10.12 Sierra вийшла 20 вересня 2016-го року.

Див. також[ред.ред. код]

Apple

Посилання[ред.ред. код]