Macaca tonkeana

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Macaca tonkeana
Macaca tonkeana groupe.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Макака (Macaca)
Вид: M. tonkeana
Біноміальна назва
Macaca tonkeana
(Meyer, 1899)
Tonkean Macaque area.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Macaca tonkeana
EOL logo.svg EOL: 323961
ITIS logo.svg ITIS: 573029
IUCN logo.svg МСОП: 12563
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 40843

Macaca tonkeana (Макака тонкеанський) — вид приматів з роду Макака (Macaca) родини Мавпові (Cercopithecidae).

Опис[ред.ред. код]

Середня вага самців: 14.9 кг, середня вага самиць: 9 кг. M. tonkeana має сильні кінцівки, помірно довге рило, і короткий, що не привертає увагу хвіст. Волосяний покрив цього виду переважно чорний, з ділянками легкого коричневого кольору на щоках і крупу. По краях його діапазону, M. tonkeana, як відомо, зазнають гібридизації з кількома іншими макаками Сулавесі, в тому числі Macaca ochreata, Macaca maura і Macaca hecki.

Поширення[ред.ред. код]

Цей вид зустрічається на Сулавесі і Тогіанських островах, Індонезія. Цей вид зустрічається в тропічних лісах при помірних висотах від рівня моря до 2000 м.

Поведінка[ред.ред. код]

Плодоїдний, але їсть також незріле листя, членистоногих, стебла недавно розквітлих рослин і с.г. культур (фрукти, овочі, кукурудзу). Спостерігались групи з 10—30 осіб, що включали кілька статевозрілих дорослих обох статей. M. tonkeana проводять більшу частину свого часу пересуваючись на дерево. Активні протягом дня.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

Вид часто отруюють і захоплюють як сільськогосподарського шкідника. Інші загрози включають полювання на харчування, захоплення для використання як домашніх тварин і перетворення середовища існування, особливо у зв'язку з насадженням пальмових і какао плантацій і розширення населених пунктів. Вид знаходиться в ряді охоронних територій, в тому числі Lore Lindu National Park (2,290 km2); Morowali Nature Reserve (2,250 km2); Peg. Faruhumpenai (900 km2); Towuti Nature Recreation Park (687 km2); and Danau Matano Nature Recreation Park (331 km2).

Посилання[ред.ред. код]