Malum prohibitum

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Malum prohibitum (мн. mala prohibita, буквальний переклад: "неправильний [тому що або внаслідок] заборони") - латинський вислів, що означає "неправильний, шкідливий або злий внаслідок заборони", що використовується в праві для посилання на вчинки, які являють собою протизаконні дії лише внаслідок приписів статутів або законів,[1], на відміну від поведінки, яка вважається злою або шкідливою за своєю сутністю - malum in se.[2] Поведінка, що очевидно порушувала моральні засади суспільства і була протизаконною в межах англійського загального права зазвичай розглядається, як malum in se. Вчинок, що підпадає під категорію malum prohibitum, необов'язково порушує моральні стандарти

Деякі приклади mala prohibita включають: порушення правил паркування, порушення авторських прав, ухилення від сплати податків, культурні табу тощо.

Злочини або правопорушення, які, на думку багатьох людей, є malum prohibitum, але не є malum in se, включають:

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Malum prohibitum - LII / Legal Information Institute - Cornell University Law School. Архів оригіналу за 2013-07-12. Процитовано 2010-05-19. 
  2. Malum in se - LII / Legal Information Institute - Cornell University Law School. Архів оригіналу за 2013-07-12. Процитовано 2010-05-19.