Mark 84

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

MK-84 — це вільнопадаюча некерована авіаційна бомба GP вагою 2000 фунтів.

Авіабомба Mark 84
Тип Авіабомба
Походження США США
Характеристики
Вага 925 кг
Довжина 3280 мм
Діаметр 458 мм

Наповнення Tritonal, Minol або H6
Вага наповнення 429 кг

Mark 84 у Вікісховищі

Бомби загального призначення (LDGP) серії MK 80 із низьким опором використовуються в більшості операцій бомбардування, де потрібна максимальна вибухова потужність і вибуховий ефект. Бомби LDGP розроблені таким чином, щоб мати аеродинамічну обтічність. Їх корпуси відносно легкі, і приблизно 45 відсотків їх повної ваги є вибухонебезпечними. Бомби загального призначення можуть використовувати як носовий, так і хвостовий детонатори, а також хвостове оперення конічної або загальмованої форми. Звичайними запобіжниками є механічний M904 (ніс) і M905 (хвіст). Більшість із понад 12 000 MK-84, витрачених під час Бурі в пустелі, були скинуті F-15E, F-16 та F-111F ВПС; менше 1000 із загальної кількості було скинуто тактичною авіацією Корпусу морської піхоти.

Це бомба вагою 2000 фунтів, модифікована хвостовим оперенням BSU-50/B з високим лобовим опором. «Балютна» повітряна подушка, яка розгортається з хвоста, забезпечує високу швидкість і можливість доставки на низьку висоту, швидко сповільнюючи бомбу та дозволяючи літаку уникнути вибуху. Хвостове оперення складається з балюта з низьким опором, що містить балют (комбінований аеростат і парашут), і вузла випускного шнура, який відкриває каністру, вивільняючи балют. Балют виготовлений з високоміцної нейлонової тканини з низькою пористістю. Коли бомба випускається з літака, ремінь відмикає задню кришку, яка відкривається, звільняючи частину нейлонового мішка/сповільнювача. Турбулентність повітря в задній частині бомби діє на цю частину сповільнювача, витягуючи залишок з корпусу. Повітряне нагнітання здійснюється через чотири повітрозабірні отвори до заднього кінця балюта. Зброя може бути доставлена ​​в режимі низького опору (каністра залишається закритою після випуску) або в режимі високого опору. Пілот може вибрати конфігурацію з високим або низьким опором опору залежно від вимог місії.[1]

MK-84 Нечутливі боєприпаси

[ред. | ред. код]

Оригінальна технологія нечутливих боєприпасів (IM) MK-84 (2000 фунтів) була розпочата у відповідь на несхвалення Офісом міністра оборони (OSD) закупівлі бомби MK-84 FY00/01. Щоб відповідати вимогам Міністерства оборони щодо відповідності зброї критеріям IM, OSD дозволив продовжити закупівлю FY00/01, якщо ВПС розроблять і фінансуватимуть програму забезпечення майбутніх бомб GP, які відповідатимуть критеріям IM. План був затверджений і профінансований Секретаріатом ВПС у 2001 фінансовому році. Виконання програми – це зусилля AAC/WMG та AFRL/MN. План зосереджувався на єдиному боєприпасі GP, який планувалося закупити (MK-84) і базувався на єдиній вибуховій технології, AFX-645, розробленій у 1990-х роках для MK-82. Це давало обіцянку відповідати вимогам IM при збереженні поточної летальності зброї. У зв’язку з дефіцитом тротилу в Міністерстві оборони США та можливими вимогами до MK-82 (500 фунтів), програму IM було реорганізовано для вивчення інших вибухових технологій (не тротилу) та можливих модифікацій корпусу бомби. У лютому 2002 року AFRL/MNME запропонували Секретаріату реструктуризовану програму, і вона була схвалена. Згодом, існують дві одночасні спроби відповідати вимогам IM MIL-STD-2105B: новий нечутливий вибуховий заряд, який розробляється AFRL/MNME, і модифікації конструкції корпусу бомби MK-84, керовані AAC/WMG. Разом вони забезпечать рішення системного рівня для вимог IM.

Ключові параметри продуктивності технологічної програми MK-84 IM наступні: Порогові вимоги:

  • Рівні або кращі експлуатаційні характеристики, ніж поточна бомба МК-84, начинена тритоналом.
  • Рівна або краща відповідь IM, ніж BLU-117 військово-морського флоту (MK-84, наповнений PBXN-109).
  • Підтримуйте форму, придатність і роботу з поточними детонаторами MK-84, пакетами настанов і хвостовими комплектами.
  • Зберегти поточні властивості маси бомби МК-84, тим самим мінімізуючи льотну повторну сертифікацію.[1][2]

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

globalsecurity.org : Mk-65 Quick Strike Mine [Архівовано 20 листопада 2020 у Wayback Machine.]

globalsecurity.org : Mk-84 General Purpose Bomb [Архівовано 22 жовтня 2020 у Wayback Machine.]


  1. а б MK84 - Dumb Bombs. www.globalsecurity.org. Процитовано 24 липня 2022.
  2. MK84 - Dumb Bombs. www.globalsecurity.org. Процитовано 24 липня 2022.