Marmosa murina

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Marmosa murina

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Metatheria)
Ряд: Опосумоподібні (Didelphimorphia)
Родина: Опосумові (Didelphidae)
Рід: Мармоза (Marmosa)
Вид: M. murina
Marmosa murina
(Linnaeus, 1758)

Посилання
Вікісховище: Marmosa murina
Віківиди: Marmosa murina
EOL: 999300
ITIS: 552549
МСОП: 40505
NCBI: 126295
Fossilworks: 233580

Marmosa murina (Мармоза Лінея) — вид південноамериканських ссавців з родини Опосумові (Didelphidae).

Поширення

[ред. | ред. код]

Країни поширення: Болівія; Бразилія; Колумбія; Еквадор; Французька Гвіана; Гаяна; Перу; Суринам; Тринідад і Тобаго; Венесуела. Знаходиться на висоті нижче 1300 м. Цей сумчастий міцно асоціюється з вологими місцями проживання і тропічними вічнозеленими лісами. Він також живе в рослинності вздовж річок і й вторинних лісах. Добре переносить вторинні насадження і порушені території, такі як плантації, поля, сади і населені пункти.

Морфологія

[ред. | ред. код]

Довжина тіла близько 11-14.5 см; хвоста — 13.5-21 см; вага в середньому 26 гр. Хутро блідо-буре на верхніх частинах тіла й кремове — на нижніх. На обличчі помітна чорна маска. Хвіст слабо двоколірний. Число хромосом: 2n=14 FN=24.

Стиль життя

[ред. | ред. код]

Веде деревний, нічний спосіб життя, комахоїдний, але є універсальним щодо проживання і часто потрапляє в пастки на землі, іноді поблизу людських жител. Його раціон складається з близько двох третин комах та інших дрібних тварин, і одної третини плодів. Самиці терпимі до самців тільки під час тічки; злягання може тривати кілька годин, вагітність займає тринадцять днів. Розмір приплоду в середньому 5.8. Самиця будує гніздо з листя шляхом транспортування устилочного матеріалу її чіпким хвостом. Молодь годується молоком до ваги тіла близько 12 гр.

Загрози та охорона

[ред. | ред. код]

Ніяких серйозних загроз не відомо цьому виду. Цей вид зустрічається в ряді охоронних територій у всьому діапазоні поширення.

Посилання

[ред. | ред. код]