Medium Dependent Interface

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Інтерфе́йс, зале́жний від середо́вища передава́ння (англ. Medium Dependent Interface) або MDI - порт Ethernet абонентського пристрою (наприклад, мережевих карт ПК). Дозволяє таким пристроям, як мережеві концентратори або комутатори підключатися до інших концентраторів без використання кросоверного кабелю або нуль модему. MDI зазвичай називають портом пристрою більш високого рівня (uplink). MDI трохи відрізняється підключенням контактів від своєї варіації MDI-X. Контакти 1 і 2 використовуються для передачі (Tx) інформації (сигналів), 3 та 6 - для прийому (Rx).

MDIX[ред.ред. код]

Ethernet MDI -> MDIX

MDIX (MDI-X - Medium Dependent Interface with Crossover - інтерфейс, залежний від середовища передачі з перехресним з'єднанням) - Ethernet-інтерфейс RJ45, використовуваний в світчах і хабах. Його головна відмінність від MDI, що використовується для кінцевих пристроїв, порядок виводів на RJ45. Контакти 1 і 2 використовуються для прийому (Rx) інформації (сигналів), 3 та 6 - для передачі (Tx). Для з'єднання MDI-MDIX застосовують прямий патч-корд витої пари, а для з'єднань MDI-MDI і MDIX-MDIX - перехресний.

Приклади[ред.ред. код]

Щоб з'єднати один концентратор з MDI-портом з MDIX-портом комп'ютера або іншого концентратора використовується звичайний кабель. Однак, щоб з'єднати MDI-порт з MDI-портом іншого пристрою потрібен кросоверний кабель (так само як і для з'єднання двох MDIX-портів).

Див. також[ред.ред. код]