MetaTrader

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
МетаТрейдер
Тип торгова платформа
Розробник MetaQuotes Software Corp.
Перший випуск 2002
Операційна система Microsoft Windows, Android, iOS
Українська мова так
Ліцензія Пропрієтарне програмне забезпечення
Вебсайт www.metatrader5.com

MetaTrader або МетаТрейдер — інформаційно-торгова платформа, розроблена MetaQuotes Software Corp., призначенням якої є організація дилінгового обслуговування на ринках Форекс, CFD і ф'ючерсів. Це комплекс повного циклу, тобто для організації дилінгового обслуговування при наявності MetaTrader 4 не потребується додаткового програмного забезпечення. Серверна частина працює тільки на платформі з лінійки Windows. Клієнтська частина є в версіях для Windows, Android і iOS (iPhone). Станом на листопад 2016 року активно використовується четверта версія платформи, а також п'ята. Перша, друга та третя версії платформи не підтримуються та не є у використанні.

MetaTrader 4[ред. | ред. код]

Знімок екрана з котируваннями МетаТрейдер4

Офіційний випуск інформаційно-торгової платформи MetaTrader 4 відбувся 1 липня 2005 року. Платформа включає в себе наступні складові:

 • MetaTrader 4 Server — ядро системи, серверна частина. Призначена для обробки запитів користувачів на здійснення торговельних операцій, виставляння і виконання ордерів. Також транслює котирування і новини, веде протоколи та архіви. Працює у вигляді служби. Не має самостійного інтерфейсу. Виробник радить організовувати виділений сервер з платформою Windows Server, на якому крім MetaTrader 4 Server більше нічого не запускається. Практика показує, що паралельний запуск на цьому ж обладнанні будь-якої іншої програми різко знижує стійкість роботи MetaTrader 4 Server. Використання кожної копії ліцензується окремо.
 • MetaTrader 4 Administrator — призначений для віддаленого управління серверною частиною у вигляді вказівки параметрів настройки, настройками фінансових інструментів, баз даних і так далі. Має незначні можливості операцій з клієнтськими рахунками. Платформа Windows Vista / XP / 2000. Ліцензія на використання необмеженого числа копій включена в ліцензію сервера.
 • MetaTrader 4 Manager — призначений для обробки торгових запитів та управління рахунками клієнтів. Платформа Windows Vista / XP / 2000. Ліцензія на використання необмеженого числа копій включена в ліцензію сервера.
 • MetaTrader 4 Data Center — являє собою спеціалізований проксі-сервер, призначений для підвищення масштабованості та безпеки платформи, і може бути проміжною ланкою між серверною частиною і клієнтськими терміналами. Використання не обов'язково, але стає доцільним для локальних мереж з декількома клієнтами, дозволяючи мінімізувати трафік котирувань і їх історії. Може встановлюватися на одному з робочих місць. Так само може використовуватися для зменшення навантаження на сервер. У цьому випадку рекомендується використання на виділеному комп'ютері і для клієнтських терміналів він стає альтернативним сервером. Платформа Windows Vista / XP / 2000. Ліцензування не потрібно.
 • MetaTrader 4 Client Terminal — клієнтська частина, встановлюється на комп'ютері трейдера. Призначена для проведення торгових операцій і технічного аналізу в режимі реального часу. Кілька типів ордерів дозволяє віддавати розпорядження на проведення операцій негайно або з додатковими умовами (при досягненні обумовленої ціни). Забезпечується перегляд поточних новин, трансляцію яких здійснює серверна частина комплексу. Внутрішній Сі-подібна мова програмування MQL4 дозволяє запрограмувати торгові стратегії, індикатори, сигнали. Є можливість забезпечити повністю автоматичну торгівлю, коли програма-радник не тільки виводить зображення і сигнали, але й посилає команди на відкриття / закриття угод[1]. Використання можливості програмування не є обов'язковим — є 50 базових індикаторів, кожен з яких можна додатково підлаштовувати. Клієнтський термінал забезпечує роботу з будь-яким MetaTrader 4 Server без прив'язки до передвстановлених адрес. Платформа Windows Vista / XP / 2000/98. Ліцензування не потрібно.
 • MetaTrader 4 Mobile — управління торговим рахунком за допомогою мобільних пристроїв, таких як стільниковий телефон або портативний комп'ютер (мобільний трейдинг). Без ліцензії можлива робота тільки з деякими серверами. Для кожного сервера використовується окрема версія програми, яка не має можливості змінити сервер. Платформа Windows Pocket PC +2002 / Mobile 2003. При покупці ліцензії можлива робота з будь-яким MetaTrader 4 Server без прив'язки до передвстановлених адрес.
 • MetaTrader 4 для iPhone — управління торговим рахунком зі смартфонів на базі Apple iOS версії 4.0 і вище, підтримка iPhone, iPad і iPod Touch. Безкоштовне встановлення з AppStore.[2] Підключення можливе до торгових серверів тільки тих брокерів, які оплатили розробникам відповідну послугу. Програма включає 30 технічних індикаторів, всі види ордерів, звукові сигнали (Alerts).
 • MetaTrader 4 для Android — управління торговим рахунком зі смартфонів на базі Android версії 2.1 і вище. Безкоштовне встановлення з Google Play.[3] Підключення можливе до торгових серверів тільки тих брокерів, які оплатили розробникам відповідну послугу. Програма включає всі види ордерів, підтримку графіків 3 типів, 7 таймфреймів, підтримку планшетів.

Платформа орієнтована на маржинальну торгівлю. Є можливість торгівлі CFD. Але платформа не призначена для повномасштабної роботи на фондовому ринку або для проведення операцій без маржинальних умов:

 • немає можливості виставити власну заявку в ринок, щоб її бачили інші торговці;
 • немає можливості огляду списку існуючих заявок на ринку;
 • немає механізму роботи з опціонами;
 • немає можливості підключати додаткові джерела котирувань та новин;
 • немає механізмів роботи в національних валютах (звіт на клієнтському терміналі завжди формулюється англійською мовою та з вказуванням USD як валюти).

MetaTrader 5[ред. | ред. код]

Компанія MetaQuotes Software Corp. в середині 2009 року анонсувала плани випуску на початку 2010 року нової версії платформи — MetaTrader 5. Реліз вийшов із запізненням — 1 червня 2010. У новій версії відбулось розширення функціональності — робота не тільки на валютному, але і на фондовому ринках. На листопад 2016 року п'яту версію платформи сертифіковано для використання на декількох світових фондових біржах, включаючи й Українську біржу[4].

Критика[ред. | ред. код]

MetaTrader має технічні можливості, які можуть слугувати для обману клієнтів брокерських фірм.[5][6]

Див. також[ред. | ред. код]

 • MetaQuotes Software Corp.
 • QUIK

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Системный трейдер и выбор программы [Архівовано 4 жовтня 2013 у Wayback Machine.] // журнал «Валютный спекулянт» № 7 за 2004 год
 2. MetaTrader 4 on The App Store. iTunes. Процитовано 28 April 2015.
 3. MetaTrader 4 on Google Play. Процитовано 28 April 2015.
 4. Сертифицированные брокерские торговые системы. Архів оригіналу за 16 листопада 2016. Процитовано 16 листопада 2016.
 5. Брокер признался в настройке ПО на обыгрывание собственных клиентов [Архівовано 8 січня 2016 у Wayback Machine.] // Lenta.ru, 29 мая 2013
 6. Программные убытки. Некоторые форекс-компании настроились на игру против своих клиентов [Архівовано 6 березня 2016 у Wayback Machine.] // Газета «Коммерсантъ», № 90 (5121), 29.05.2013

Посилання[ред. | ред. код]