Microcavia australis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Microcavia australis
Південна гірська каві (Microcavia australis)
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Кавієві (Caviidae)
Рід: Microcavia
Вид:
M. australis
Біноміальна назва
Microcavia australis

Microcavia australis (південна гірська каві[1]) — вид гризунів родини кавієві, що мешкає в Аргентині між провінціями Жужуй і Санта-Крус і в Чилі в провінції Айсен

Середовище проживання[ред. | ред. код]

Мешкає в посушливих і напівпосушливих низинах і долинах. На південно-заході Аргентини, він віддає перевагу прибережним місцям проживання, лісовим масивам, чи піщані лісові площі. У провінції Буенос-Айрес, Аргентина, вид живе в районах, де немає наземного рослинного покриву, де чагарники (Schinus fasciculatus, Condalia microphylla) є переважною рослинністю.

Зовнішні ознаки[ред. | ред. код]

Середня довжина: 22 см, вага 250–300 грам. Має дуже тіло без хвоста і головою, довжина якої втричі менша довжини тулуба. Має великі чорні очі, обведені білими кільцями і має великі вуха. Зуби їх постійно ростуть, потребуючи постійного гризіння й жування, щоб залишатися короткими.

Життєвий цикл[ред. | ред. код]

Вид полігінний. Сезон розмноження з серпня по квітень, більшість самиць народжує у вересні-жовтні. За спостереженнями в неволі середній період вагітності: 54-60 днів, середній розмір приплоду: три дитинча (діапазон: 1–5). Новонароджені важать лише 30 грам, але вкриті хутром з відкритими очима, здатні рухатись і здатні споживати тверду їжу на перший день життя. Отримують молоко лише кілька тижнів від будь-якої годувальної самиці в гаремі. В одномісячному віці відлучається від годування й стає повністю незалежним. Життя в дикій природі дуже коротке: поки ця гірська каві не стає жертвою основного ворога, малого грісона (Galictis cuja).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Джерела[ред. | ред. код]

  • вебсайт МСОП
  • Erin McCloskey, Tim Burford - Argentina: The Bradt Travel Guide / Bradt Travel Guides, 2006, p. 381
  • Ronald M. Nowak - Walker's mammals of the world, Том 1 / JHU Press, 1999, p. 1666