Microsoft Most Valuable Professional

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Microsoft MVP M:

Присуджується за нагороджуються технічні експерти, автори технічних публікацій, розробники
Країна США
Рік заснування 1990-ті
mvp.microsoft.com

Найцінніший спеціаліст Microsoft (англ. Microsoft Most Valuable Professional) — звання, яким нагороджують технічних експертів, авторів open-source проектів, авторів технічних публікацій, доповідачів технічних конференцій і організаторів груп користувачів за вклад у розвиток технологічної індустрії та технологічного стеку Microsoft. Отримання цього звання відображає глибоке розуміння та майстерність у використанні технологій, пов'язане з вирішенням складних технічних проблем і впровадженням передових практик.

Лауреати не є співробітниками Microsoft, не несуть правових зобов'язань перед Microsoft (за винятком зобов'язань про нерозголошення закритої інформації)[1]. Microsoft MVP — це технічні експерти, які діляться своїми знаннями та досвідом зі спільнотою, що володіють глибокими знаннями про продукти та служби Майкрософт і в той же час вміють поєднувати різноманітні платформи, продукти і рішення, щоб створювати нові рішення та продукти. Міжнародне співтовариство фахівців MVP налічує більше 5000 технічних експертів і лідерів співтовариства з 90 країн і регіонів[2].

Опис програми

[ред. | ред. код]

Згідно з графіком, премія присуджується строком на один рік, чотири рази на рік у квартальних циклах: номінації на початку січня, квітня, липня і жовтня. Категорій, у яких надається нагорода дуже багато і практично кожен продукт і технологія Microsoft охоплені програмою.

Кандидати у MVP призначаються іншими членами технічної спільноти, колишніми і поточними MVP та співробітниками Microsoft. На регіональному рівні перевіряється готовий список людей з кожної країни, а потім він подається до штаб-квартири Microsoft, де приймається остаточне рішення щодо номінації. Кожного кандидата оцінюють на основі технічних знань і його вкладу у спільноту за останні 12 місяців.

До основних переваг фахівців MVP відносяться ранній доступ до продуктів Майкрософт, технічна підписка на MSDN, підписка на Office 365, прямі комунікаційні канали для спілкування з командами розробників і запрошення на конференцію[3] Global MVP Summit — ексклюзивний щорічний захід, який проводиться в центральній штаб-квартирі Майкрософт в Редмонді.

Українські MVP

[ред. | ред. код]

За всю історію програми, статусом MVP було нагороджено 5819 номінантів. 38 з них — українці:[4]

 1. Анатолій Бакал, категорія Office Apps & Services
 2. Андрій Білоус
 3. Андрій Бутенко
 4. Андрій Губський, категорія Developer Technologies
 5. Антон Бойко, категорія Microsoft Azure
 6. Антон Відіщєв
 7. Вадим Геря
 8. Віктор Шатохін
 9. Валерій Марчук
 10. Валентин Гасенко, категорія Business Applications
 11. Владислав Антонюк
 12. Владислав Фурдак, категорія Developer Technologies
 13. Денис Казаков
 14. Денис Рєзнік, категорія Data Platform
 15. Дмитро Лапшин
 16. Дмитро Руденко
 17. Костянтин Косинський, категорія Data Platform
 18. Костянтин Хомяков
 19. Максим Корецький, категорія Developer Technologies
 20. Максим Пономарьов
 21. Михайло Галушко
 22. Михайло Жутов
 23. Олег Чорний
 24. Олександр Шамрай, категорія Developer Technologies
 25. Олексій Голуб, категорія Developer Technologies
 26. Олександр Коломійцев, категорія Cloud and Datacenter Management
 27. Олександр Краковецький, категорія AI
 28. Олександр Шамрай
 29. Олексій Просніцький, категорія Office Apps & Services
 30. Роман Рильцов, категорії DirectShow and Media Foundation, Windows Media, Visual C++, Visual Studio and Development Technologies (у різні роки)
 31. Сергій Бєльскій, категорія Microsoft Azure
 32. Сергій Лутай, категорія Windows Development
 33. Станіслав Лебеденко, категорія Microsoft Azure
 34. Євген Недашківський, категорія Data Platform
 35. Євген Полоничко, категорія Data Platform
 36. Ігор Лєонтьев, категорія Microsoft Azure
 37. Ігор Фесенко, категорія Developer Technologies
 38. Ілля Лубенець, категорія Microsoft Azure
 39. Тарас Кльоба, категорія Data Platform

Скасування та відновлення

[ред. | ред. код]

22 жовтня 1999 року один з виконавчих директорів Microsoft відправив повідомлення, в якому анонсував скасування програми MVP. Можливо, це було відповіддю на недавній позов проти AOL від лідерів своєї групи новин, які вважали, що вони заслуговують на оплату за час, проведений ними в Інтернеті. Після підтримки програми MVP в Інтернеті, включаючи багато листів, відправлених безпосередньо Біллу Гейтсу та Стіву Балмеру, Microsoft оголосив через три дні, що рішення про скасування було відкликано[5][6]. Це спричинило дискусії в компанії про те, який відділ буде відповідати за витрати на цю програму. Програма залишилась у відділі підтримки, але було зроблено додаткові інвестиції – одного з оригінальних інженерів CompuServe запросили на нову посаду Директора спільноти, ожививши програму MVP за допомогою спеціального координатора проекту, ресурсів сайту та інженерів підтримки. Програма стала набагато успішнішою завдяки цим зусиллям, розширивши свій глобальний вплив і отримавши висвітлення в понад 100 незалежних прес-релізах.

Посилання

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
 1. Microsoft MVP – путь просветленного самурая. habr.com (рос.). Архів оригіналу за 22 липня 2020. Процитовано 19 квітня 2020.
 2. Microsoft MVP Award. Altius (амер.). 13 листопада 2018. Архів оригіналу за 27 вересня 2020. Процитовано 19 квітня 2020.
 3. MVP Global Summit 2020. mvp.microsoft.com (en-us) . Архів оригіналу за 22 липня 2019. Процитовано 22 липня 2019.
 4. Find an MVP. mvp.microsoft.com (en-us) . Процитовано 7 липня 2019.
 5. MVP Program Reinstated. www.mvps.org. Процитовано 9 липня 2023.
 6. ZDNet: News: MS revives MVP program. web.archive.org. 15 грудня 2000. Архів оригіналу за 15 грудня 2000. Процитовано 9 липня 2023.