MonoDevelop

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
MonoDevelop
Logo of MonoDevelop
Screenshot of MonoDevelop
знімок екрана MonoDevelop
Тип інтегроване середовище розробки
Розробник MonoDevelop Team
Стабільний випуск 7.4.0.1033 (5 березня, 2018; 22 місяці тому (2018-03-05)[1])
Версії 8.4.3.12 (28 січня 2020)[2]
Репозиторій github.com/mono/monodevelop
Операційна система крос-платформовий
Написано на C Sharp[3]
Доступні мови багатомовний
Ліцензія GNU General Public License
www.monodevelop.com

CMNS: MonoDevelop на Вікісховищі

MonoDevelopвідкрите інтегроване середовище розробки для платформ Linux, Mac OS X[4] та Microsoft Windows[5], передусім націлене на розробку програм, які використовують і Mono, і Microsoft .NET framework. На даний момент підтримуються мови C#, Java, Boo, Visual Basic.NET, CIL, Python, Vala, C та C++. Також MonoDevelop підтримує такі технології, як Gtk#, ASP.NET MVC, Silverlight, MonoMac и MonoTouch.

MonoDevelop включає можливості подібні до NetBeans та Microsoft Visual Studio, такі як автоматичне доповнення, інтеграція контролю коду, графічний користувацький інтерфейс і веб-дизайнер. В MonoDevelop інтегрований Gtk# GUI дизайнер під назвою Stetic.[6]

Історія[ред. | ред. код]

Наприкінці 2003 року кілька розробників зі спільноти Mono почали портувати SharpDevelop, успішний відкритий .NET IDE з System.Windows.Forms під Windows на Gtk# під Linux. Почавшись як відгалуження SharpDevelop, MonoDevelop архітектурно відрізняється від останніх релізів SharpDevelop.

З часом проект MonoDevelop був занурений в решту частин проекту Mono і активно підтримується Novell і спільнотою Mono. Починаючи від Mono 1.0 Beta 2, MonoDevelop включений в комплект релізів Mono.

MonoDevelop на не-Лінуксових платформах[ред. | ред. код]

MonoDevelop також може використовуватися на платформах Windows та Mac OS X. Щоправда, до версії 2.2 жодна з даних платформ не мала офіційної підтримки.[7] Тим не менше, жодна з них не підтримується настільки добре, як Linux-версія. MonoDevelop постачається разом з інсталятором Mono для Mac OS X,[8] але ця версія не включає у себе дизайнер графічного інтерфейсу користувача Stetic GUI designer через проблеми Drag&Drop у нативній для OS X версії GTK.[9] MonoDevelop на FreeBSD найвірогідніше підтримується лише зусиллями FreeBSD спільноти.[10]

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]