MonoDevelop

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
MonoDevelop
Logo of MonoDevelop
Screenshot of MonoDevelop
знімок екрана MonoDevelop
Тип інтегроване середовище розробки
Розробник MonoDevelop Team
Стабільний випуск 4.0
Репозиторій github.com/mono/monodevelop
Операційна система крос-платформовий
Написано на C Sharp[1]
Доступні мови багатомовний
Ліцензія GNU General Public License
www.monodevelop.com

MonoDevelop у Вікісховищі?

MonoDevelopвідкрите інтегроване середовище розробки для платформ Linux, Mac OS X[2] та Microsoft Windows[3], передусім націлене на розробку програм, які використовують і Mono, і Microsoft .NET framework. На даний момент підтримуються мови C#, Java, Boo, Visual Basic.NET, CIL, Python, Vala, C та C++. Також MonoDevelop підтримує такі технології, як Gtk#, ASP.NET MVC, Silverlight, MonoMac и MonoTouch.

MonoDevelop включає можливості подібні до NetBeans та Microsoft Visual Studio, такі як автоматичне доповнення, інтеграція контролю коду, графічний користувацький інтерфейс і веб-дизайнер. В MonoDevelop інтегрований Gtk# GUI дизайнер під назвою Stetic.[4]

Історія[ред. | ред. код]

Наприкінці 2003 року кілька розробників зі спільноти Mono почали портувати SharpDevelop, успішний відкритий .NET IDE з System.Windows.Forms під Windows на Gtk# під Linux. Почавшись як відгалуження SharpDevelop, MonoDevelop архітектурно відрізняється від останніх релізів SharpDevelop.

З часом проект MonoDevelop був занурений в решту частин проекту Mono і активно підтримується Novell і спільнотою Mono. Починаючи від Mono 1.0 Beta 2, MonoDevelop включений в комплект релізів Mono.

MonoDevelop на не-Лінуксових платформах[ред. | ред. код]

MonoDevelop також може використовуватися на платформах Windows та Mac OS X. Щоправда, до версії 2.2 жодна з даних платформ не мала офіційної підтримки.[5] Тим не менше, жодна з них не підтримується настільки добре, як Linux-версія. MonoDevelop постачається разом з інсталятором Mono для Mac OS X,[6] але ця версія не включає у себе дизайнер графічного інтерфейсу користувача Stetic GUI designer через проблеми Drag&Drop у нативній для OS X версії GTK.[7] MonoDevelop на FreeBSD найвірогідніше підтримується лише зусиллями FreeBSD спільноти.[8]

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]