Monthly Sunday Gene-X

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Monthly Sunday Gene-X
月刊サンデーGENE-X
Sundaygx.jpg

Тематика сейнен манґа
Періодичність виходу щомісяця
Скорочена назва Sunday GX
Мова японська
Адреса редакції Японія
Видавець Shogakukan
Країна видання Японія
Рік заснування 2000

Веб-сторінка: websunday.net/gx

Monthly Sunday Gene-X (яп. 月刊サンデーGENE-X) часто скорочується до Sunday GX (яп. サンデーGX) — японський манґа-журнал. Належить видавництву «Shogakukan».

Як багато інших манґа-журналів, це «журнал-антологія», де кожен випуск містить нові розділи з декількох різних манґа-серій. Серіали також друкуються у формі книг як «Sunday GX Comics».

Щомісячний журнал[ред.ред. код]

Перший випуск журналу «Monthly Sunday GENE-X» був випущений 19 липня 2000 року і нові випуски виходять 19 числа кожного місяця — не обов'язково по неділях (Sunday). У заголовку використовується слово «Sunday» швидше як назва торгової марки або жанру, що об'єднує його з братськими «Weekly Shonen Sunday» та «Weekly Young Sunday». [1]

Вперше журнал друкувався в неділю два місяці поспіль у 2006 році. Це тому що 2006 — невисокісний рік, що починається в неділю, наступний такий же буде 2017. У такі роки 19 число випадає на неділю тричі: 19 лютого, 19 березня та 19 листопада. [2]

Журнал не обмежується тільки японськими творами; корейські комікси, «Blade of the Phantom Mask», також виходили в журналі в перекладі і перевернутій формі. Якщо паралельно манзі виходить відповідний аніме-серіал або фільм, редактори прагнуть підкреслювати це.

Книги коміксів «Sunday GX»[ред.ред. код]

«Shogakukan» також публікує серії манги, що раніше виходили в журналі «Sunday GX», як танкобони, під маркою «Sunday GX Comics» («GENEX Comics»).

Деякі манґа-серіали[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. 月刊サンデーGX(ジェネックス)HPへようこそ. Жоденник редактора (японська). Shogakukan. 2000-06-07. 
  2. також 19-те випадає тричі на неділю в високосні роки, що починаються в середу.

Посилання[ред.ред. код]