Mortal Kombat (гра, 2011)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Mortal Kombat
Mortal kombat 2011.jpg
Розробник NetherRealm Studios
High Voltage Software
Видавець Warner Bros. Interactive Entertainment
Дистриб'ютор Warner Brothers
Частина серії Mortal Kombat
Попередня гра серії Mortal Kombat vs. DC Universe
Наступна гра серії Mortal Kombat X
Дата випуску PlayStation 3 & Xbox 360
США 19 квітня 2011
Європейський Союз 21 квітня 2011
Австралія 1 травня 2013
PlayStation Vita
США 1 травня 2012
Європейський Союз 4 травня 2012
Microsoft Windows
Світ 3 липня 2013 (Steam)
США 6 серпня 2013
Європейський Союз 18 жовтня 2013
Версія 1.05
Жанр(и) Файтинг
Платформа Xbox 360, PlayStation Vita, Microsoft Windows і PlayStation 3
Рушій гри Unreal Engine
Режим гри одиночна гра і багатокористувацька гра
Носій Blu-ray Disc
Керування Геймпад
Сайт themortalkombat.com

Mortal Kombat (відома як Mortal Kombat 9) — відеогра жанру файтинг, дев'ята частина в серії Mortal Kombat. Розроблена NetherRealm Studios і High Voltage Software та видана Warner Bros. Interactive Entertainment для PlayStation 3 і Xbox 360. Реліз відбувся 19 квітня 2011 в Північній Америці і 21 квітня 2011 в Європі. Версія для PlayStation Vita була випущена 1 травня 2012 року.

Mortal Kombat було офіційно анонсовано 10 червня 2010 року. Попри те, що гра отримала позитивні відгуки і декілька нагород на E3 2010, вона заборонена в Австралії через надмірну жорстокість.

Хоча сюжетна лінія описує події відразу після Mortal Kombat: Armageddon, гра фокусуться на альтернативному переказі раннього періоду історії серії Mortal Kombat (трилогії Mortal Kombat, Mortal Kombat II і Mortal Kombat 3). Сюжетна лінія оповідає про спроби бога грому Рейдена змінити історію шляхом контакту з самим собою в минулому.

Творці гри — Ед Бун, Гаррі Ворнер, Альберт Ворнер, Сем Ворнер та Джек Ворнер

Ігровий процес[ред.ред. код]

Гра є файтингом один на один у двовимірній площині. При цьому персонажі та арени тривимірні. На відміну від попередніх ігор серії Mortal Kombat, в цій грі змінилося управління. Чотири кнопки на геймпаді відповідають кінцівкам персонажа, натискаючи які гравець б'є відповідною кінцівкою. Оскільки гра вийшла і на ПК, в ній передбачено управління з клавіатури.

Також було додано шкалу енерігії з трьох поділок (відому і як Super Meter), кожна з яких відкриває спеціальні дії. Перший рівень може бути використаний для розширення однієї зі спеціальних атак персонажа, другий рівень для переривання комбо супротивника, і третій дозволяє використовувати спеціальну атаку «X-ray move». Під час цієї атаки камера показує «рентгенівський вид» жертви з усіма ушкодженнями кісток або внутрішніх органів в результаті ударів.

Додаткові функції включають в себе можливість гри за кількох персонажів, режим тренування Фаталіті (що дозволяє гравцям практикуватися у виконанні добивання), Вежу викликів, командний бій і онлайн-режим. Режим для одного гравця — «Вежі викликів» включає 300 спеціальних завдань різної складності з різними нагородами, причому у гравців є можливість обходити складні виклики. Серед них наявні «Перевір свою силу» (вимагає швидкого натискання кнопок і знищення блоків різного ступеня складності за певний час), «Перевір свою спостережливість» (слід виявити об'єкт, прихований чашею або черепом після перемішування), «Перевір свій удар» (знищення конкретного блоку в стеку) і «Випробуй удачу» (бої з певними умовами, наприклад, не стрибати). Функція гри з чотирма гравцями передбачає можливість командної гри «два на два». Персонажі можуть раптово з'явитися на екрані і виконувати «допоміжну атаку» або «спеціальну атаку», коли другий персонаж зникає.

Розробники заявили, що онлайн-ігри для Mortal Kombat будуть головним пріоритетом. Команда розробників висловила зацікавленість у можливості зв'язати статус гравця з його акаунтами в соціальних мережах, таких як Facebook і Twitter, і «соціалізованій» гравців в самій грі.

Онлайновий режим включає в себе опцію «Цар гори», де до восьми гравців можуть виступати як спостерігачі і зіграти з переможцем. Глядачі також зможуть оцінити бої і використовувати форум, щоб дізнатися, як виконувати різні комбо або рухи під час бою.

Одноразовий пароль для онлайнової версії включений в гру. Паролі також можна придбати онлайн в S Store і Xbox Live Marketplace.

Сюжет[ред.ред. код]

У фіналі Mortal Kombat: Armageddon сили світла і темряви зійшлися в битві, в ході якої герої обох сторін загинули. Наприкінці лишилися лиш бог грому Рейден і Шао Кан. Серйозно ослаблений Рейден ось-ось мав бути убитий Шао Каном, але в останній момент він зачаровує свій амулет, посилаючи самому собі в минуле повідомлення «Він повинен перемогти». Однак Рейден з минулого не розуміє значення цих слів.

Під час подій десятого турніру Смертельної битви, який повинен визначити чи лишиться Земне царство вільним, або перейде під владу імператора Зовнішнього світу Шао Кана, Рейден бачить в амулеті видіння майбутнього. Перед його поглядом пролітають події всіх попередніх ігор.

Перша глава

На турнір прибувають бійці з різних світів, зокрема з боку Землі актор Джонні Кейдж і спецпризначинець Соня. Кейдж пащекує до розпорядника турніру Шанг Цунга, за що той тут же посилає його на бій з Рептилією та Баракою. Проте Кейдж виходить переможцем і, самовпевнений, не прислухається до порад шаолінського монаха Лю Кана. Згодом він намагається позалицятися до Соні, що обертається бійкою.

Несподівано в бій втручається найманець і бандит Кано та скидає Кейджа у прірву. Та актор вибирається і долає Кано, після чого вибачається перед Сонею. Соня ж вирушає на пошуки свого командира Джакса, котрий кудись зник.

Друга глава

Соня знаходить Джакса у в'язниці. Перед нею виникає Шанг Цунг і змушує битися з ніндзя Саб Сіро, котрий повеліває льодом. Перемігши, Соня готова побити і Шанг Цунга, але її зупиняє Рейден, котрий переносить її з Джаксом з в'язниці.

Згодом Соня намагається організувати евакуацію свого загону, який було обманом заманено на турнір. Їй не дають цього зробити Джейд і Кітана. Коли ж Соня перемагає обох, Шанг Цунг збиває прибулий вертоліт своєю магією та викликає Кано. Соня сходиться з бандитом в двобої. Після цього Рейден пояснює їй важливість турніру.

Третя глава

Ніндзя Скорпіон прибуває на турнір з метою вбити на арені свого ворога — Саб Зіро. Вигравши у монаха Кунг Лао та шамана Нічного вовка, він доводить Шанг Цунгу, що гідний битися зі своїм заклятим ворогом. Рейден, пам'ятаючи, що смерть Саб Зіро була однією з подій, які призвели до поразки сил добра, переконує Скорпіона не вбивати його.

Після бою з Сайраксом і Сектором, які насміхалися зі Скорпіона, він нарешті зустрічає Саб Зіро. Скорпіон звершує помсту, та не вбиває противника. Тоді його наставник, чаклун Куан Чі, переконує Скорпіона, що Саб Зіро вбив його сім'ю, після чого розлютований Скорпіон спалює Саб Зіро своєю магією.

Четверта глава

Сайракс вирішує помститися за Саб Зіро, оскільки вони були з одного клану — Лін Куей. Згодом Сайракс стикається з Баракою та Шивою, посланими убити його, оскільки Шанг Цунг більш не потребує допомоги Лін Куей. Після низки боїв Сайракс свариться з Сектором з приводу того, що Лін Куей перетворює своїх бійців на кіборгів. Врешті він покидає клан.

П'ята глава

Лю Кан виходить на поєдинок з Єрмаком, бійцем, складеним за допомогою магії із душ багатьох воїнів. Коли він перемагає Єрмака, Рейден вирішує, що слова «Він повинен перемогти» стосуються Лю Кана. Кітану посилають вбити монаха, та він долає її, а потім Куан Чі та Скорпіона. Врешті на двобій виходить багатократний чемпіон турніру — принц Горо. Коли й він зазнає поразки, на арену виходить сам Шанг Цунг.

Лю Кан стає переможцем турніру, чим рятує Землю від поневоленням Шао Каном. Однак на амулеті Рейдена виникають тріщини, з чого той розуміє, що майбутнє не змінилося.

Шоста глава

Під час святкування перемоги на академію бойових мистецтв Ву Ші нападає омолоджений Шанг Цунг з армією Зовнішнього світу. Джакс кидається в бій, але потрапляє в полон разом з іншими бійцями. Рейден вирушає їх рятувати.

Шанг Цунг починає новий турнір за участю викрадених, а Рейден розшукує Соню, яку, судячи з видінь, скоро чекає страта. Разом з Кейджем та Джаксом він переноситься в підземелля, де після кількох поєдинків герої доходять до Шиви і звільняють Соню.

Сьома глава

Ніндзя Смоук і молодший брат Саб Зіро (котрий називає себе так само) розшукують Скорпіона, щоб помститися йому і зберегти честь клану. Для цього вони прибувають в Зовнішній світ, що помічає Шао і посилає свою дочку Кітану вбити їх. Та Смоук перемагає і стає свідком змови між Шанг Кунгом та Кано, який продає земну зброю. Спроба зупинити їх провалюється — лиходії тікають.

Після цього Сектор вимагає від Смоука згоди на перетворення в кіборга, але його рятує Рейден, щоб відвернути здійснення чергового видіння.

Восьма глава

Сайракс схиляє до кіборгізації Саб Зіро молодшого. Саб Зіро відбивається, після чого його бачать Соня з Джаксом, вельми здивовані тим, що Саб Зіро було двоє. В цей час на Джакса нападає Єрмак, відриваючи йому руки. Саб Зіро перемагає його і відправляє Соню з Джаксом у Земне царство. Сам же він вимагає у Шао Кана видати йому Скорпіона. Імператор на це тільки виставляє проти нього Рептилію, який програє. Шао Кан дозволяє бій зі Скорпіоном, та добити його не дають кіборгізовані члени Лін Куей. Вони забирають Саб Зіро, обіцяючи служити Шао Кану.

Дев'ята глава

Кітана сумнівається чи місце їй при дворі Шао Кана. Лю Кан радить їй відправитися в Ями плоті свого батька для пошуку відповідей. Дорогою її зупиняє Джейд з вимогами повернутися. Перемігши подругу, Кітана дістається до Ям плоті, в яких знаходить штучно створену потвору Міліну, яка називає Кітану сестрою. Перемігши її та Шанг Цунга, Міліна повертається до Шао Кана.

Імператор відкриває їй, що Кітана прийомна дочка. Її справжнього батька, короля Еденії, Шао Кан вбив, коли захопив той світ. Тепер Кітана йому непотрібна, бо імператор має «справжню» дочку, Міліну. Кітану ж він наказує стратити.

Десята глава

Джейд розуміє колишні сумніви Кітани і йде визволяє її, побивши охорону. Потім їй протистоїть Міліна, але так само програє. Зустрівши Смоука, Кунг Лао й Рейдена, Джейд приєднується до них.

Одинадцята глава

Кунг Лао допомагає розшукати Кітану, але її вже перевели в інше місце, лишивши засідку. До того ж на нього накидається Горо, розлючений через свою поразку на турнірі. Коли Кунг Лао отримує перемогу, Горо видає, що Кітана кинута на гладіаторську арену.

Рейден радить піти на арену саме Кунг Лао, боячись, що бій Лю Кана наблизить кінець світу. Поборовши всіх ворогів, Кунг Лао думає, що переміг, але раптом його вбиває Шао Кан. Рейден сам виходить на арену і повалює імператора.

Проте Куан Чі виліковує Шао Кана і придумує новий спосіб захопити Земне царство. Куан Чі воскрешає королеву Еденії Сіндел, яка запечатала Шао Кану шлях на Землю, і задурманює її розум. Шао Кан збирає армію і вторгається на Землю.

Дванадцята глава

Поліціянти Страйкер і Кабал відбиваються від нападників, зокрема Рептилії та Міліни. В ході вуличних боїв Кабал отримує опіки, а його напарник продовжує бій сам. Згодом Страйкер повертається, та Кабала вже забрав Кано. Страйкер приєднується до Нічного вовка і Рейдена з рештою бійців.

Тринадцята глава

Кабал отямлюється перетвореним на Кіборга. Кано сподівається, що Кабал за порятунок життя служитиме йому, однак той нападає і вимагає привести його до Шао Кана. Кано виконує волю Кабала, той б'ється з прибічниками імператора, але врешті тікає, поки портал на Землю не закрився.

По поверненню його атакує Саб Зіро, перетворений на кіборга. Кабал оглушує кіборга і пропонує Рейдену зі Смоуком перепрограмувати його.

Чотирнадцята глава

Джакс звільняє Саб Зіро від контролю Лін Куей, чим повертає йому свободу волі. Саб Зіро засилають в Зовнішній світ, однак Сектор визначає задум кіборга. З пам'яті Сектора він дізнається де тримають людей для жертвопринесення Куан Чі. Він визволяє їх та перемагає охоронців і Єрмака.

Далі Саб Зіро вирішає на кладовище, де Куан Чі та Нуб Сайбот створюють магічний вихор, щоб поневолити всіх людей. Несподівано з'ясовується, що Нуб Сайбот — це старший Саб Зіро, повернений до життя. Та Сайбот більше не визнає Саб Зіро братом, отож вони б'ються, а молодший брат виходить переможцем.

П'ятнадцята глава

Нічний вовк приходить на допомогу Саб Зіру і долає Куан Чі. Після цього він викидає Нуба Сайбота у вихор і чари розсіюються. Та амулет Рейдена продовжує тріскатися.

Рейден з Лю Каном просять поради в Старших богів. Ті відповідають, що Шао Кан має право нападати на Землю, але не може безкарно приєднувати її до своїх володінь, не перемігши у Смертельній Битві. Тим часом бійці Шао Кана вбивають багатьох земних воїнів. Нічний вовк жертвує собою аби зупинити Сіндел, а Кітана помирає, коли Лю Кан повертається від Старших богів.

Шістнадцята глава

Рейден наважується схилити до допомоги Куан Чі. Він переноситься в Пекло, але Куан Чі насилає на Рейдена духи його загиблих воїнів. Здолавши усіх, бог грому повертається назад, зрозумівши хто повинен виграти — Шао Кан.

Лю Кан думає, що Рейден збожеволів, тож виступає проти нього. Коли Шао Кан проходить на Землю, Рейден ненавмисно вбиває Лю Кана своїми блискавками. Імператор нападає на Рейдена і, заносячи свій молот для останнього удару, оголошує Землю своїми володіннями.

В цю мить Старші боги дають Рейдену силу звершити правосуддя, адже Шао Кан порушив їхній закон. Бог грому вбиває Шао Кана, а довершують справу Старші боги, явившись в образі драконів. На місце бою прибігають Соня Блейд і Джонні Кейдж, допомагаючи Рейдену підвестися.

Після титрів Куан Чі прибуває на місце загибелі імператора. Він обговорює з палим богом Шінноком подальші плани. З їхньої мови з'ясовується, що Шінноку всі ці події зіграли на руку і він готує вторгнення сил Пекла для завоювання всіх світів.

Персонажі[ред.ред. код]

Список грабельних персонажів гри налічує 35 бійців, серед яких як класичні для серії, так і їх переосмисленя, наприклад Кібер Саб-Зіро.

Основні

 • Барака
 • Джейд
 • Джакс
 • Джонні Кейдж
 • Кабал
 • Кано
 • Кітана
 • Куан Чі (Доступний після режиму історії)
 • Кунг Лао
 • Лю Кан
 • Міліна
 • Нічний Вовк
 • Нуб Сайбот
 • Рейден
 • Рептилія
 • Саб-Зіро
 • Кібер Саб-Зіро (Доступний після режиму історії)
 • Сайрекс
 • Сектор
 • Скорпіон
 • Смоук
 • Соня Блейд
 • Страйкер
 • Сіндел
 • Шан Цунг
 • Шива
 • Ермак
 • Кратос (Доступний тільки власникам PlayStation 3)
 • Горо (Доступний в Вежі Викликів 150)

DLC-персонажі:

 • Скарлет DLC — Komplete Edition
 • Рейн DLC — Komplete Edition
 • Фредді Крюгер — DLC Komplete Edition
 • Кенші — DLC Komplete Edition

Як ігрові боси фігурують Шао Кан і Кінтаро.

Розробка[ред.ред. код]

В інтерв'ю, даному в листопаді 2008 року, Бун заявив, що продажі гри Mortal Kombat vs. DC Universe вкажуть, які можливості з'являться в «такій грі». У 2009 році Midway Games Chicago була визнана банкрутом і була куплена Warner Bros. Interactive. Це призвело до того, що гра, яка буде розроблена Netherrealm Studios, стане першою в серії, яка публікується виключно під лейблом Warner Bros.

18 червня 2009 Бун підтвердив у своєму «Твіттері», що розробники застосовують для гри технологію motion capture і що в ній не буде супергероїв. Ден Форд також очікує повернення композитора ігровий музики. Наприкінці 2009 року Бун заявив, що франшиза повертається до кривавого оригіналу і що розробники були націлені на «дорослий» рейтинг на відміну від «підліткового» в попередній грі. Бун також показав стурбованість контентом, який отримав рейтинг «тільки для дорослих».

Про вихід Mortal Kombat було офіційно оголошено 10 червня 2010 року з релізом для Xbox 360 і PlayStation 3 в 2011 році. На прес-конференції Sony на E3 було оголошено, що Mortal Kombat буде 3D-сумісним, а Бун заявив, що тривимірність, яка потрібна для більшої деталізації, не ускладнює ігровий процес. Ед Бун також розповів, що екстрений режим з попередніх ігор серії («Krypt») повернувся з «детально відпрацьованої та складної системою розблокування», що змусить «інші ігри в серії засоромитися». Крім того, додані деякі гумористичні елементи, наприклад, функція Babalities. Бун також заявив, що знімальна група розглядає появу Mortal Kombat і на РС. З 5 квітня 2011 Warner Bros. Interactive Entertainment і Netherrealm Studios оголосили про реліз Mortal Kombat, запуску його у масове виробництво і початку формування попередніх замовлень.

Розробники гри заявили, що персонажі були розроблені з тим прицілом, щоб зробити героїв унікальними — кожен з них має індивідуальні позиції, переможні пози і вмирання без яких-небудь загальних анімацій . Провідний дизайнер Джон Едвардс заявив, що персонажі розрізняються за функціями, таким як потужність і швидкість. Виробник Шон Хіммерік заявив, що на внутрішній і зовнішній дизайн персонажа потрібно «два місяці або десять тижнів». Бун заявив, що не існує ексклюзивних персонажів для Xbox 360, заявивши, що «на жаль, обставини не дозволяють зробити 360 ексклюзивною».

Дизайн[ред.ред. код]

Рушій Mortal Kombat являє собою сильно модифіковану версію рушія Unreal Engine 3, який використовується і в попередній грі серії (Mortal Kombat vs. DC Universe). Розробники переробили рушій так, щоб бої були обмежені двома площинами Старший продюсер Ганс Лоу на Gamescom 2010 розповів, що перехід від 3D-стилю гри в 2D було вигідно, оскільки це дозволило підвищити графічну деталізацію персонажів, арени і збільшити швидкість геймплею. Ще одна нова ігрова механіка є включення в «фізиці крові» (бризки крові зображуютья більш природно і виразно видні на персонажах або арені).

За словами Дейва Піндара, дизайн навколишнього середовища Mortal Kombat був розроблений для створення активних об'єктів і ефектів, таких як «скриптова кіносценарій», «динамічні світлові ефекти» та «анімовані персонажі і об'єкти, що реагують на бій». Розробка арен почалася з 18 одиниць, але ефекти різного часу доби і оригінальні арени, пов'язані з сюжетом, дозволили розширити кількість арен приблизно до 30. Однією з унікальних функцій, доступною на кожному етапі, є «пустеля» з «поточним піском», що дозволяє показати реалістичне рух піску в процесі взаємодії персонажів.

Ден Форді, провідний звуковий дизайнер, заявив про намір створити «кінематографічний досвід аудіоігри». Звукове оформлення ефектів включає використання і вдосконалення «кісткодробильного аудіо-дизайну» від попередніх ігор і дрібні деталі, таких як «шерех одягу бійця» і фонові звуки. Музика для кожної карти схожа на попередні ігри, але з «абсолютно новим аранжуванням».

Маркетинг[ред.ред. код]

28 вересня 2010 слоган «Kombat стартує в …» в комплекті з годинником, що показував зворотний відлік (закінчується у понеділок 11 жовтня 2010 року), з'явився на офіційному сайті Mortal Kombat. По завершенні зворотного відліку було додане посилання на Facebook сторінку та на веб-сайт, а також було випущено додаток для Facebook, що анонсув гру роликом-тізером. 31 серпня 2010 трейлер «Тіні» дебютував на IGN і включав в себе трек «Інший спосіб померти» з альбому «Притулок» групи Disturbed. 4 жовтня 2010 був показаний трейлер «біосередовища» арени The Pit, щоб пояснити її походження та розвиток. Подібні відео з The Living Forest, Deadpool, і Kahn's Coliseum були випущені пізніше, також пояснюючи історію арен. Аналогічним чином були випущені відеопрофілі для Скорпіона, Саб-Зеро, Мілени, Лю Кана, і Рейд.

10 червня 2010 був випущений трейлер, який показав двовимірний бій, а також продемонстрував інші нові функції, включаючи командний режим. 8 березня 2011 року для учасників PlayStation Plus була випущена демо-версія гри. Станом на 15 березня демо-версія доступна і для не-членів PlayStation Plus. Демо (аркадний турнір з одним або двома гравцями) включає чотири персонажа — Джонні Кейджа, Мілену, Скорпіона і Саб-Зеро — і арени Living Forest і The Pit

У травні 2011 року Performance Design Products виступила спонсором першого Національного чемпіонату з Mortal Kombat в Лас-Вегасі. Mortal Kombat був також представлений на міжнародному рівні в 2011 Evo Championship Series, де був визнаний «головним файтинг-турніром». Mortal Kombat був також єдиною грою під час фінальної серії Evo, в якій були представлені вісім ігрових персонажів. Національний чемпіон PDP Джастін Вонг і чемпіон Evo 2011 Карл «Ідеальна легенда» Уайт дав позитивну оцінку місцем Mortal Kombat в майбутніх турнірах.

Роздрібні версії[ред.ред. код]

Mortal Kombat був доступний для попереднього замовлення в трьох різних виданнях — Standard, Kollector's Edition (копія гри, арт-книга, фігурки Саб-Зіро або Скорпіона і унікальний ігровий скін, що отримав назву «Класичний костюм Mortal Kombat»), і Tournament Edition (копія гри та джойстик). Також була випущена європейська версія Kollector's Edition (включає в себе гру, арт-книгу, фігурку Саб-Зіро або Скорпіона, ігрові скіни і коробку Steelbook). У попередніх замовленнях в американських Toys "R" Us і Wal-Mart були надані класичні скіни для Кітани і Мілени. Класичні скіни Джейд також входить до складу попереднього замовлення на Mortal Kombat і Mortal Kombat: Annihilation на Blu-Ray (обидва випущено 19 квітня 2011 року). GameStop, Best Buy і Amazon.com також взяли участь в роздачі бонусів, які включають «класичний костюм» і фаталіті для Скорпіона, Саб-Зіро і Рептилії відповідно. Крім того, тематичні скіни Mortal Kombat були надані для власників Xbox 360, які зробили попереднє замовлення будь-якої версії гри.

Додаткові функції[ред.ред. код]

Netherrealm Studios випустила пак DLC Klassic (містить «класичні костюми» і фаталіті, що входять до складу попередніх замовлень) 7 червня 2011 року. до списку ігрових персонажів включили Скарлет (червоний жіночий персонаж на основі чуток Mortal Kombat II), Кенші (сліпий фехтувальник, вперше представлений в Mortal Kombat: Deadly Alliance), Рейн (вперше показаний в Ultimate Mortal Kombat 3) і Фредді Крюгера з «Кошмарів на вулиці В'язів». Безкоштовний пак доступний з кожний персонажем, який містить «класичний» скін для двох персонажів і доступний усім гравцям.

Для власників Xbox 360 доступний Season Pass, який пропонує користувачам перших чотирьох персонажів DLC за зниженою ціною. Warner Bros. є однією з перших гейм-компаній, яка ввела поняття Season Pass — довгостроковий, попередньо оплачувана, що завантажується після запуску контент-план.

Реакція громадськості[ред.ред. код]

Відгуки про Mortal Kombat були позитивними. На GameRankings сума думок про гру в наш час[Коли?] становить 86,30% для PlayStation 3 та 86,18% для Xbox 360. Обидві версії отримали аналогічні результати на Metacritic.

За даними Еда Буна, за місяць після релізу Mortal Kombat розійшовся мільйонним тиражем для PlayStation 3 і Xbox. Warner Bros. Interactive Entertainment повідомила, що продано близько трьох мільйонів копій Mortal Kombat, що дозволило покрити витрати на придбання активів всієї Midway.

До релізу ігри Techtree охарактеризувала Mortal Kombat як «одну з причин, щоб обзавестися ігровою приставкою в 2011 році». Журнал PC Magazine і редактор 2D-X Джеффрі Л. Уїлсон стверджували, це була одна з найбільш очікуваних речей на E3 2010. News24 заявив, гравці зможуть «відчути старий добрий Mortal Kombat знову». Виставкова версія Mortal Kombat на E3 2010 отримала звання «найкращого файтинга E3» і «найкраще демо Е3» від GameSpot і «найкращого файтинга E3» від GameTrailers. [90] Також Mortal Kombat отримав нагороду «найкращий файтинг 2011 року» від GameTrailers.

GameSpot похвалив якість сюжетної лінії даного файтинга, у той час як 1UP порівняв його з «повнометражним фільмом». Ігровий процес був добре прийнятий у зв'язку з його збалансованістю, жорсткістю, а також використанню «класичного 2D-шаблону». GameZone заявив, що гра є «важливим кроком для серії». Eurogamer назвав новий онлайновий режим «Цар гори» «довгоочікуваним додатком», незважаючи на деяке «помітне відставання» час від часу.

Одна з претензій до гри стосувалася зсуву рівнів складності в режимі історії — як писала IGN, це «змусить вас боротися дешевою тактикою з дешевою тактикою».

Розбіжності[ред.ред. код]

У лютому 2011 року грі було відмовлено в класифікації Australian Classification Board у зв'язку з «великою кількістю насильства». Warner Bros. безуспішно оскаржувала це рішення в Classification Review Board, , яка заявила, що «вплив насильства в Mortal Kombat перевищило допустимі норми і, отже, апеляція не може бути задоволена в рамках класифікації MA15 +». За результатами цього рішення Австралійська митна і прикордонна служба занесла гру в списки заборонених предметів, а міністр внутрішніх справ Брендан О'Коннор попросив інформувати його про рішення, що стосуються Mortal Kombat, посилаючись на "громадське занепокоєння з цього питання ".

Посилання[ред.ред. код]