Mortal Kombat (гра, 2011)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Mortal Kombat (гра, 2011)

Mortal kombat 2011.jpg

Розробник NetherRealm Studios
Видавець Warner Bros. Interactive Entertainment
Дата випуску PlayStation 3 & Xbox 360
США 19 квітня 2011
ЄС 21 квітня 2011
Австралія 1 травня 2013
PlayStation Vita
США 1 травня 2012
ЄС 4 травня 2012
Microsoft Windows
Світ 3 липня 2013 (Steam)
США 6 серпня 2013
ЄС 18 жовтня 2013
Версія 1.05
Жанр Файтинг
Носій Blu-ray Disc, DVD
Платформи PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation Vita, Microsoft Windows
Режими гри Однокористувацька гра, багатокористувацька гра
Керування Геймпад
Сайт themortalkombat.com

Mortal Kombat (раніше був відомий як Mortal Kombat 9) являє собою 2D-файтинг з 3D-графікою (2.5D), дев'яту частину серії Mortal Kombat. Розробник — NetherRealm Studios (раніше відомий як Midway Games), видавець — Warner Bros. Interactive Entertainment. Гра була випущена для PlayStation 3 і Xbox 360 19 квітня 2011 в Північній Америці і 21 квітня 2011 в Європі. Версія для PlayStation Vita була випущена 1 травня 2012 року.

Mortal Kombat був офіційно анонсований 10 червня 2010 року і супроводжувався дебютним трейлером, що демонструє презентацію і геймплей гри, яка включає виклики та додаткові можливості, такі як онлайн-режим, командний режим для чотирьох гравців і завантаження додаткового наповнення гри. Попри те, що гра отримала позитивні відгуки і декілька нагород на E3 2010, вона заборонена в Австралії через надмірну жорстокість.

Хоча сюжетна лінія описує події відразу після Mortal Kombat: Armageddon, гра фокусує увагу на ранньому періоді історії серії Mortal Kombat (трилогія Mortal Kombat, Mortal Kombat II і Mortal Kombat 3). Сюжетна лінія гри включає в себе бога грому Рейдена, який намагається змінити історію шляхом контакту з собою в минулому.

Геймплей[ред.ред. код]

Один із творців і креативний директор Mortal Kombat Ед Бун заявив, що гра повинна бути ближче до звичайного гравця і бути більш «привабливою» . Для консультацій в процесі створення гри були залучені майстри бойових мистецтв, а також були створені нові особливості, для того щоб передати бій більш глибоко .

Геймплей являє собою бій один на один в 2D (шістдесят кадрів в секунду). Персонажі і арени тривимірні для додання зображенню глибини. На відміну від попередніх ігор серії Mortal Kombat, чотири кнопки на джойстику призначені для атаки і відповідають кінцівкам персонажа. Також був доданий «суперметр», якому можна призначити різні дії, наприклад, виконання комбо або удар по противнику. «Суперметр» може мати значення одного з трьох рівнів, з трьома різними спеціальними діями. Перший рівень може бути використаний для розширення однієї зі спеціальних атак персонажа, другий рівень може бути використаний для переривання комбо супротивника, і третій рівень дозволяє використовувати спеціальну атаку «X-ray move». Під час цієї атаки камера показує «рентгенівський вид» жертви з усіма ушкодженнями кісток або внутрішніх органів в результаті ударів. Додаткові функції включають в себе можливість гри за кількох персонажів, режим тренування Fatality (що дозволяє гравцям практикуватися у виконанні добивання), Вежу викликів, командний бій і онлайн-режим. Режим для одного гравця — «Вежі викликів» описаний Буном як «схожий на аркадний турнір». Він включає 300 спеціальних викликів різної складності з різними нагородами, причому у гравців є можливість обходити складні виклики. Серед різних викликів є «Перевір свою силу» (вимагає швидкого натискання кнопок і знищення блоків різного ступеня складності за певний час), «Перевір свою спостережливість» (ви повинні виявити об'єкт, прихований чашею або черепом після перемішування), «Перевір свій удар» (знищення конкретного блоку в стеку) і «Випробуй удачу» (бої з певними умовами, наприклад, не стрибати). Функція гри з чотирма гравцями — оригінальна можливість командою «два на два». Персонажі можуть раптово з'явитися на екрані і виконувати «допоміжну атаку» або «спеціальну атаку», коли другий персонаж зникає.

Розробники заявили, що онлайн-ігри для Mortal Kombat будуть головним пріоритетом. Це редакторами GamePro було названо «розумним кроком». Команда розробників висловила зацікавленість у можливості зв'язати статус гравця з його акаунтами в соціальних мережах, таких як Facebook і Twitter, і «соціалізованій» гравців в самій грі.

Онлайновий режим включає в себе опцію «Цар гори», де до восьми гравців можуть виступати в якості спостерігачів і зіграти з переможцем. Глядачі також зможуть оцінити бої і використовувати форум, щоб дізнатися, як виконувати різні комбо або руху під час бою.

Одноразовий пароль для онлайнової версії включений в гру. Паролі також можна придбати онлайн в S Store і Xbox Live Marketplace.

Сюжет[ред.ред. код]

Розробник Ед Бун описував гру як переказ подій перших трьох ігор Mortal Kombat (MK, MK II і MK3):

«Рейден ось-ось буде убитий Шао Каном, і як раз, перш ніж він робить останній удар, Рейден посилає магічне повідомлення для самого себе в минулому, і дія переноситься назад в Mortal Kombat 1. Рейден з Mortal Kombat 1 отримує повідомлення і стає попередженим. Гра охоплює Mortal Kombat 1, 2 і 3 та переказує історію з попередженим Рейденом, який змінив хід подій. Зрештою ви всі бачили, що відбувалося раніше - Лю Кенг перемагає, хлопці перетворюються і переміщуються в кібернетичних ніндзя. Ви зможете побачити кібернетичного персонажа, якого не було раніше, в інших версіях ігор ».

Після подій Mortal Kombat Armageddon обидві сили — світло і темрява — взаємознищилися, і лише бог грому Рейден і Шао Кан залишилися представляти свої сторони. Серйозно ослаблений Рейден ось-ось буде убитий Шао Каном, але в останній момент він зачаровує свій амулет, наказуючи йому зв'язатися з самим собою в минулому і передати дивне повідомлення «Він повинен перемогти».

Під час подій першого турніру, організованого Шан Цунгом, Рейден бачить в амулеті бачення майбутнього. Рейден приходить до висновку, що боєць Лю Кан виграє турнір і збереже Світ Землі. Хоча Лю Кан робить це, амулет Рейдена продовжить руйнуватися — ознака того, що майбутні події залишаються незмінними. Розчарований поразкою Зовнішнього Світу Шао Кан наказує стратити Шан Цунга, але пом'якшується, коли чаклун пропонує провести другий турнір у зовнішньому світі.

Рейден намагається вплинути на події, замінивши Лю Кана на Кунг Лао (переможця турніру Зовнішнього Світу) як переможця другого турніру. Шао Кан, однак, вбиває Кунг Лао в бою. Рейден зазначає, що спроба не вдалася — амулет як і раніше продовжує руйнуватися.

Зцілений чаклуном Куан Чі, Шао Кан вступає в союз з Нижнім світом і вторгається в Світ Землі. Разом з Нічним Вовком, Страйкером і Кабалом Рейден і Лю Кан намагаються зупинить Шао Кана, хоча багато їх союзники вбито воскреслою дружиною Шао Кана Сіндел. Нічний Вовк, однак, приносить себе в жертву, щоб убити Сіндел. Рейден протистоїть Куан Чи і дізнавшись про союз з Каном, розуміє, що повідомлення «Він повинен перемогти» стосується до Шао Кана — якщо він дозволить об'єднати Зовнішній Світ і Світ Землі, він буде покараний Старшими Богами за порушення правил Смертельної Битви щодо приєднання світу без перемоги на турнірі. Лю Кан, проте, звинувачує Рейдена у смерті своїх союзників і приході Шао Кана. У спробі змінити майбутнє, Рейден випадково вбиває Лю Кана. Убитий горем, Рейден «здається» Шао Кану. Але саме тут через порушення регламенту турніру втручаються Старші боги, відновлюючи сили Рейдена для того, щоб він міг покарати Шао Кана за порушення регламенту. Після вбивства Кана Рейден обіцяє відновити Світ Землі з вцілілими Джонні Кейджем і Сонею.

Виходить, Куан Чи був пішаком Шіннока, який має намір скористатися хаосом і, усунувши Кана, завоювати Зовнішній Світ і Мир Землі в ім'я Нижнього світу.

Персонажі[ред.ред. код]

Бун в інтерв'ю IGN заявив, що вони зосередилися на персонажах з перших трьох ігор (Mortal Kombat, MKII і MK3), стверджуючи, що «якщо у вас є улюблений персонаж з тих ігор, ви, ймовірно, хочете грати їм в новій грі». Список персонажів налічує 35 бійців

Ігрові

 • Барака
 • Джейд
 • Джакс
 • Джонні Кейдж
 • Кабал
 • Кано
 • Кітана
 • Куан Чі (Доступний після режиму історії)
 • Кунг Лао
 • Лю Кан
 • Міліна
 • Нічний Вовк
 • Нуб Сайбот
 • Рейден
 • Рептилія
 • Саб-Зіро
 • Кібер Саб-Зіро (Доступний після режиму історії)
 • Сайрекс
 • Сектор
 • Скорпіон
 • Смоук
 • Соня Блейд
 • Страйкер
 • Сіндел
 • Шан Цунг
 • Шива
 • Ермак
 • Кратос (Доступний тільки власникам PlayStation 3)
 • Горо (Доступний в Вежі Викликів 150)
 • Скарлет DLC Komplete Edition
 • Рейн DLC Komplete Edition
 • Фредді Крюгер — DLC Komplete Edition
 • Кенші — DLC Komplete Edition

Неігрові

 • Шао Кан
 • Кінтаро

Розробники гри заявили, що персонажі були розроблені з тим прицілом, щоб зробити героїв унікальними — кожен з них має індивідуальні позиції, переможні пози і вмирання без яких-небудь загальних анімацій . Провідний дизайнер Джон Едвардс заявив, що персонажі розрізняються за функціями, таким як потужність і швидкість. Виробник Шон Хіммерік заявив, що на внутрішній і зовнішній дизайн персонажа потрібно «два місяці або десять тижнів». Бун заявив, що не існує ексклюзивних персонажів для Xbox 360, заявивши, що «на жаль, обставини не дозволяють зробити 360 ексклюзивною».

В інтерв'ю, даному в листопаді 2008 року, Бун заявив, що продажі гри Mortal Kombat vs. DC Universe вкажуть, які можливості з'являться в «такій грі». У 2009 році Midway Games Chicago була визнана банкрутом і була куплена Warner Bros. Interactive. Це призвело до того, що гра, яка буде розроблена Netherrealm Studios, стане першою в серії, яка публікується виключно під лейблом Warner Bros.

18 червня 2009 Бун підтвердив у своєму «Твіттері», що розробники застосовують для гри технологію motion capture і що в ній не буде супергероїв. Ден Форд також очікує повернення композитора ігровий музики. В кінці 2009 року Бун заявив, що франшиза повертається до кривавого оригіналу і що розробники були націлені на «дорослий» рейтинг на відміну від «підліткового» в попередній грі. Бун також показав стурбованість контентом, який отримав рейтинг «тільки для дорослих».

Про вихід Mortal Kombat було офіційно оголошено 10 червня 2010 року з релізом для Xbox 360 і PlayStation 3 в 2011 році. На прес-конференції Sony на E3 було оголошено, що Mortal Kombat буде 3D-сумісним, а Бун заявив, що тривимірність, яка потрібна для більшої деталізації, не ускладнює ігровий процес. Ед Бун також розповів, що екстрений режим з попередніх ігор серії («Krypt») повернувся з «детально відпрацьованої та складної системою розблокування», що змусить «інші ігри в серії засоромитися». Крім того, додані деякі гумористичні елементи, наприклад, функція Babalities. Бун також заявив, що знімальна група розглядає появу Mortal Kombat і на РС. З 5 квітня 2011 Warner Bros. Interactive Entertainment і Netherrealm Studios оголосили про реліз Mortal Kombat, запуску його у масове виробництво і початку формування попередніх замовлень.

Дизайн[ред.ред. код]

Двигун Mortal Kombat являє собою сильно модифіковану версію двигуна Unreal Engine 3, який використовується і в попередній грі серії (Mortal Kombat vs. DC Universe). Розробники переробили двигун так, щоб бої були обмежені двома площинами Старший продюсер Ганс Лоу на Gamescom 2010 розповів, що перехід від 3D-стилю гри в 2D було вигідно, оскільки це дозволило підвищити графічну деталізацію персонажів, арени і збільшити швидкість геймплея. Ще одна нова ігрова механіка є включення в «фізиці крові» (крововтрата зображується більш природно і виразно видно на персонажах або арені).

За словами Дейва Піндара, дизайн навколишнього середовища Mortal Kombat був розроблений для створення активних об'єктів і ефектів, таких як «скриптова кіносценарій», «динамічні світлові ефекти» та «анімовані персонажі і об'єкти, що реагують на бій». Розробка арен почалася з 18 одиниць, але ефекти різного часу доби і оригінальні арени, пов'язані з сюжетом, дозволили розширити кількість арен приблизно до 30. Однією з унікальних функцій, доступною на кожному етапі, є «пустеля» з «поточним піском», що дозволяє показати реалістичне рух піску в процесі взаємодії персонажів.

Ден Форді, провідний звуковий дизайнер, заявив про намір створити «кінематографічний досвід аудіоігри». Звукове оформлення ефектів включає використання і вдосконалення «кісткодробильного аудіо-дизайну» від попередніх ігор і дрібні деталі, таких як «шерех одягу бійця» і фонові звуки. Музика для кожної карти схожа на попередні ігри, але з «абсолютно новим аранжуванням».

Маркетинг[ред.ред. код]

28 вересня 2010 слоган «Kombat стартує в ...» в комплекті з годинником, що показував зворотний відлік (закінчується у понеділок 11 жовтня 2010 року), з'явився на офіційному сайті Mortal Kombat. По завершенні зворотного відліку було додане посилання на Facebook сторінку та на веб-сайт, а також було випущено додаток для Facebook, що анонсув гру роликом-тізером. 31 серпня 2010 трейлер «Тіні» дебютував на IGN і включав в себе трек «Інший спосіб померти» з альбому «Притулок» групи Disturbed. 4 жовтня 2010 був показаний трейлер «біосередовища» арени The Pit, щоб пояснити її походження та розвиток. Подібні відео з The Living Forest, Deadpool, і Kahn's Coliseum були випущені пізніше, також пояснюючи історію арен. Аналогічним чином були випущені відеопрофілі для Скорпіона, Саб-Зеро, Мілени, Лю Кана, і Рейд.

10 червня 2010 був випущений трейлер, який показав двовимірний бій, а також продемонстрував інші нові функції, включаючи командний режим. 8 березня 2011 року для учасників PlayStation Plus була випущена демо-версія гри. Станом на 15 березня демо-версія доступна і для не-членів PlayStation Plus. Демо (аркадний турнір з одним або двома гравцями) включає чотири персонажа - Джонні Кейджа, Мілену, Скорпіона і Саб-Зеро - і арени Living Forest і The Pit

У травні 2011 року Performance Design Products виступила спонсором першого Національного чемпіонату з Mortal Kombat в Лас-Вегасі. Mortal Kombat був також представлений на міжнародному рівні в 2011 Evo Championship Series, де був визнаний «головним файтинг-турніром». Mortal Kombat був також єдиною грою під час фінальної серії Evo, в якій були представлені вісім ігрових персонажів. Національний чемпіон PDP Джастін Вонг і чемпіон Evo 2011 Карл «Ідеальна легенда» Уайт дав позитивну оцінку місцем Mortal Kombat в майбутніх турнірах.

Роздрібні версії[ред.ред. код]

Mortal Kombat був доступний для попереднього замовлення в трьох різних виданнях - Standard, Kollector's Edition (копія гри, арт-книга, фігурки Саб-Зіро або Скорпіона і унікальний ігровий скін, що отримав назву «Класичний костюм Mortal Kombat»), і Tournament Edition (копія гри та джойстик). Також була випущена європейська версія Kollector's Edition (включає в себе гру, арт-книгу, фігурку Саб-Зіро або Скорпіона, ігрові скіни і коробку Steelbook). У попередніх замовленнях в американських Toys "R" Us і Wal-Mart були надані класичні скіни для Кітани і Мілени. Класичні скіни Джейд також входить до складу попереднього замовлення на Mortal Kombat і Mortal Kombat: Annihilation на Blu-Ray (обидва випущено 19 квітня 2011 року). GameStop, Best Buy і Amazon.com також взяли участь в роздачі бонусів, які включають «класичний костюм» і фаталіті для Скорпіона, Саб-Зіро і Рептилії відповідно. Крім того, тематичні скіни Mortal Kombat були надані для власників Xbox 360, які зробили попереднє замовлення будь-якої версії гри.

Додаткові функції[ред.ред. код]

Netherrealm Studios випустила пак DLC Klassic (містить «класичні костюми» і фаталіті, що входять до складу попередніх замовлень) 7 червня 2011 року. до списку ігрових персонажів включили Скарлет (червоний жіночий персонаж на основі чуток Mortal Kombat II), Кенші (сліпий фехтувальник, вперше представлений в Mortal Kombat: Deadly Alliance), Рейн (вперше показаний в Ultimate Mortal Kombat 3) і Фредді Крюгера з «Кошмарів на вулиці В'язів». Безкоштовний пак доступний з кожний персонажем, який містить «класичний» скін для двох персонажів і доступний усім гравцям.

Для власників Xbox 360 доступний Season Pass, який пропонує користувачам перших чотирьох персонажів DLC за зниженою ціною. Warner Bros. є однією з перших гейм-компаній, яка ввела поняття Season Pass - довгостроковий, попередньо оплачувана, що завантажується після запуску контент-план.

Реакція громадськості[ред.ред. код]

Відгуки про Mortal Kombat були позитивними. На GameRankings сума думок про гру в наш час[Коли?] становить 86,30% для PlayStation 3 та 86,18% для Xbox 360. Обидві версії отримали аналогічні результати на Metacritic.

За даними Еда Буна, за місяць після релізу Mortal Kombat розійшовся мільйонним тиражем для PlayStation 3 і Xbox. Warner Bros. Interactive Entertainment повідомила, що продано близько трьох мільйонів копій Mortal Kombat, що дозволило покрити витрати на придбання активів всієї Midway.

До релізу ігри Techtree охарактеризувала Mortal Kombat як «одну з причин, щоб обзавестися ігровою приставкою в 2011 році». Журнал PC Magazine і редактор 2D-X Джеффрі Л. Уїлсон стверджували, це була одна з найбільш очікуваних речей на E3 2010. News24 заявив, гравці зможуть «відчути старий добрий Mortal Kombat знову». Виставкова версія Mortal Kombat на E3 2010 отримала звання «найкращого файтинга E3» і «найкраще демо Е3» від GameSpot і «найкращого файтинга E3» від GameTrailers. [90] Також Mortal Kombat отримав нагороду «найкращий файтинг 2011 року» від GameTrailers.

GameSpot похвалив якість сюжетної лінії даного файтинга, у той час як 1UP порівняв його з «повнометражним фільмом». Ігровий процес був добре прийнятий у зв'язку з його збалансованістю, жорсткістю, а також використанню «класичного 2D-шаблону». GameZone заявив, що гра є «важливим кроком для серії». Eurogamer назвав новий онлайновий режим «Цар гори» «довгоочікуваним додатком», незважаючи на деяке «помітне відставання» час від часу.

Одна з претензій до гри стосувалася зсуву рівнів складності в режимі історії - як писала IGN, це «змусить вас боротися дешевою тактикою з дешевою тактикою».

Розбіжності[ред.ред. код]

У лютому 2011 року грі було відмовлено в класифікації Australian Classification Board у зв'язку з «великою кількістю насильства». Warner Bros. безуспішно оскаржувала це рішення в Classification Review Board, , яка заявила, що «вплив насильства в Mortal Kombat перевищило допустимі норми і, отже, апеляція не може бути задоволена в рамках класифікації MA15 +». За результатами цього рішення Австралійська митна і прикордонна служба занесла гру в списки заборонених предметів, а міністр внутрішніх справ Брендан О'Коннор попросив інформувати його про рішення, що стосуються Mortal Kombat, посилаючись на «громадське занепокоєння з цього питання ».

Посилання[ред.ред. код]