Myoprocta

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Акучі
Myoprocta pratti
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Підряд: Дикобразоподібні (Hystricomorpha)
Родина: Агутієві
Рід: Акучі (Myoprocta)
Thomas, 1903
Червоний колір - поширення Myoprocta acouchy (Акучі червоного), зелений - поширення Myoprocta pratti (Акучі зеленого)
Червоний колір - поширення Myoprocta acouchy (Акучі червоного), зелений - поширення Myoprocta pratti (Акучі зеленого)
Види

Myoprocta acouchy
Myoprocta pratti

Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category: Myoprocta
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Myoprocta
EOL logo.svg EOL: 42028
ITIS logo.svg ITIS: 584624
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 43317
Fossilworks: 159111

Акучі (Myoprocta) — рід гризунів родини агутієвих (Dasyproctidae), що представлений двома видами, які займають сусідні ареали в північній частині Південної Америки в тропічних лісах басейну Амазонки.

Таксономічні примітки[ред. | ред. код]

Назва акучі була застосована до червоного акучі Томасом (1926), Еммонс і Феєром (1997) та ін, а до зеленого акучі Тейтом (1939), Вудсом (1993) та іншими. Восс і ін . (2001) віддає перевагу географії, щоб стабілізувати номенклатуру.

Зовнішня морфологія[ред. | ред. код]

Довжина голови й тіла: 320-380 мм, хвіст: 45-80 мм, вага: 600-1300 грам. Шерсть груба. Верхня частина, як правило, від червонуватого до чорнуватого або зеленувата. Мордочка і боки голови часто яскраво забарвлені в жовтий, помаранчевий або червоний колір. Нижня частина тіла бурувата, оранжувата, жовтувата або білувата. Хвіст, який вкритий короткою шерстю, знизу білий; можливо це використовується як сигнальний засіб.

Myoprocta близькі до Dasyprocta але, як правило, набагато менші й мають помітніший хвіст. Різці світло-оранжеві. Самки мають чотири пари черевних молочних залоз.

Поведінка[ред. | ред. код]

не так залежить від води як представники роду Dasyprocta, але ніколи йог оне знаходили далеко від джерела води. В основному денний і наземний, іноді живе в норах. Власних нір не риє: створює кубла з листя в порожнинах дерев або в норах броненосців. Поведінка стосовно харчування дуже схожа на поведінку Dasyprocta.

Життєвий цикл[ред. | ред. код]

Вагітність триває близько 99 днів. народжується від одного до трьох, найчастіше два дитинча. Новонароджені важать 100 грам, вони повністю вкриті хутром і їх очі відкриті. Період лактації потрібний для виживання: 14 днів. Статева зрілість досягається у 8-12 місяців. Тривалість життя у неволі: трохи більше 10 років.

Джерела[ред. | ред. код]