Myst IV: Revelation

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Myst IV: Revelation
Обкладинка Myst 4: Revelation
Розробник Ubisoft Montreal
Видавець Ubisoft
Композитор Jack Wall[d]
Частина серії Myst
Попередня гра серії Myst III: Exile[d]
Наступна гра серії Myst V: End of Ages
Дата випуску 28 вересня 2004
Жанр(и) Квест
Платформа Xbox, Microsoft Windows і macOS
Режим гри одиночна гра
Носій DVD

Myst 4: Revelationкомп'ютерна гра у жанрі графічного квеста, четверта за рахунком у серії Myst. Розроблено студією Ubisoft Montreal та видана компанією Ubisoft.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Переміщення по ігровому світу відбувається приблизно так само, як і в попередній грі серії. Гравець подорожує по світах, клацаючи по пререндерним фоновим зображенням і використовуючи 360-градусний панорамний огляд. Однак у попередніх іграх серії світи виглядали статичними, відновлення в них вносилося лише за рахунок відеовставок і скриптових сцен. У четвертій частині гри розробники перевернули звичну технологію з ніг на голову, змусивши світи виглядати по-справжньому живими навіть у масштабах використання 2D-графіки: тут колишеться вода, під дією вітру розгойдуються дерева, по небу пливуть хмари, багато ефектів відбуваються в реальному часі. Інтерактивність також зробила великий крок вперед: з багатьма тваринами - будь то бабка, жаба або що-небудь побільше - можна взаємодіяти, при торканні предметів можна почути характерний для кожного з них звук, під час програвання відеовставок гравцеві дозволяють рухатися в певних межах.

Інші ключові нововведення такі:

 • «Амулет пам'яті» - за допомогою його гравець може бачити події, що відбувалися в недалекому минулому з предметами, поряд з якими він у поточний момент перебуває.
 • Покращуваний Zip-режим - дозволяє переміщатися, минаючи кілька локацій.
 • Фотоапарат - дозволяє робити знімки навколишнього середовища, будь то важливі записи в книгах або просто гарні краєвиди. Допомагає практично повністю відмовитися від використання олівця й паперу під час гри.
 • Трирівнева система підказок - якщо рішення головоломки дається важко, є можливість скористатися допомогою.

Сюжет[ред.ред. код]

Гра оповідає про події, що відбуваються через десять років після подій Myst 3: Exile. Атрус (Atrus) посилаєСтраннику (Stranger) лист, у якому дякує свого друга за все, що він для нього зробив, і просить прибути до нього знову. Причина чергового виклику - дві книги-в'язниці, синя і червона, в які укладені сини Атруса, Сиррус (Sirrus) і Ахенар (Achenar). Катерина (Catherine), дружина Атруса, вважає, що двадцять років, які її сини провели в ув'язненні, повинні були виправити їх, тому необхідно дати братам свободу. Однак сам Атрус не впевнений в цьому, тому він викликає свого друга, маючи намір дати йому важливе доручення: відвідати світи-в'язниці і подивитися, що в них відбувається.

У процесі своїх мандрів Мандрівник дізнається, що брати вже деякий час знаходяться на волі, що характер у них анітрохи не змінився і що вони готові мстити своєму батькові. Крім того, вони вплутуються в свої мерзенні справи Йешу (Yeesha), дочка Атруса, викрадаючи її. Зупинити братів, врятувати дівчинку - ось основні цілі, червоною ниткою проходять крізь низку таємничих і шалено красивих світів.

У грі присутні дві альтернативні кінцівки.

Світи[ред.ред. код]

Гравцеві належить відвідати наступні світи:

 • Tomahna - будинок Атруса, Катерини та Йеши, розташований у пустелі штату Нью-Мексико.
 • Haven - світ-тюрма, тут містився Ахенар в покарання за злочини, вчинені в інших світах.
 • Spire - світ-тюрма, тут за численні провини довгий час відбував покарання Сиррус.
 • Serenia - світ снів, створений Катериною. Тут відбувається розв'язка гри.

Критичні відгуки та рецензії[ред.ред. код]

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Myst 4: Revelation - перша гра на PC, яка була випущена виключно на DVD-носіях. На думку розробників, такий крок має призвести до популяризації DVD-ROM-формату в ігровій індустрії, аналогічно тому, як колись Myst привів до популяризації формату CD-ROM. Сенсу робити CD-версію гри не було, так як вмістилася б вона тільки на дванадцяти компакт-дисках.[1]
 • Відомий англійський музикант Пітер Гебріел записав для гри композицію під назвою Dreamworld, яка звучить під час занурення гравця у світ снів.

Цитати[ред.ред. код]

 1. Miller, Jennifer and Sluganski, Randy: "Myst IV Revelation Q&A - Genevieve Lord, producer", Just Adventure, 2004

Посилання[ред.ред. код]

Шаблон:Myst Шаблон:Ігри Ubisoft Montreal