NDISwrapper

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
NDISwrapper
Ndiswrapper.pngКонсольна утиліта налаштувань NDISwrapper
Тип Оболонка драйверів
Стабільний випуск 1.57 (4 січня 2012; 2357 днів тому)
Версії 1.60[1]
Операційна система Linux
Ліцензія GNU GPL
ndiswrapper.sourceforge.net

NDISwrapper — програмний продукт, дозволяє використовувати драйвери бездротових пристроїв WiFi, призначені для операційної системи Microsoft Windows, в операційній системі Linux. Аналогічна програма для FreeBSD називається NDISulator. NDISwrapper включає в себе модуль ядра і утиліту для управління драйверами.

Значення[ред.ред. код]

Інтерфейс Ndisgtk

В даний час деякі виробники бездротових пристроїв WiFi не надають драйверів для UNIX-подібних операційних систем. NDISwrapper дозволяє використовувати ці пристрої під багатьма операційними системами без розробки альтернативного драйвера.

Підтримка обладнання[ред.ред. код]

Список підтримуваних чипів представлений на сайті розробників. В даний час в цьому списку є більшість широко використовуваних чипів.

Інтерфейс[ред.ред. код]

NDISwrapper включає в себе консольну утиліту управління драйверами бездротових пристроїв. Крім того, існують графічні засоби управління, такі як ndisgtk.

Використання[ред.ред. код]

В першу чергу слід встановити необхідний драйвер засобами консольної утиліти, або графічними засобами. Для цього потрібно вказати місцеположення inf-файлу драйвера. Засобами консольної утиліти це робиться наступним чином:

ndiswrapper -i net5211.inf

Далі потрібно запустити NDISwrapper. Наприклад, в Linux-системах для цього необхідно завантажити відповідний модуль ядра. Для цього слід виконати наступну команду:

modprobe ndiswrapper

Після чого слід налаштувати параметри бездротової мережі засобами операційної системи.

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]