NIAG

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

NIAG (Промислово-дорадча група, англ. NATO Industrial Advisory Group) - одна з основних груп у складі CNAD (Конференція національних директорів озброєнь), була утворена у 1968 р.

Місією NIAG є сприяння багатонаціональному співробітництву промисловості держав-членів НАТО та країн-партнерів щодо забезпечення взаємосумісності озброєнь в інтересах підвищення ефективності сил НАТО у всьому спектрі поточних та майбутніх операцій Альянсу[1].

Діяльність NIAG[ред. | ред. код]

Важливим видом діяльності NIAG є організація проведення тематичних досліджень (NIAG Study) за актуальними напрямами розвитку технологій, озброєння та військової техніки[2] з метою вивчення спроможностей промисловості, виявлення прогалин, у тому числі в стандартизації [3] , та визначення шляхів їх усунення[4]. Результати досліджень оформлюються у вигляді заключного звіту.

Перевагою досліджень NІAG є порівняно швидке отримання результатів, оскільки, дослідження NІAG тривають 1 - 2 роки. Разом з тим, за такий термін неможливо вирішити фундаментальні наукові проблеми, тому дослідження NІAG не можуть замінити зусиль Організації НАТО з науки і технологій [4].

NIAG взаємодіє з іншими основними групами CNAD, бере участь у процесі оборонного планування НАТО (NDPP). При цьому основні групи CNAD та Командування ОЗС НАТО з питань трансформації (англ. Allied Command Transformation, ACT) виступають спонсорами досліджень NIAG.

Пленарні засідання NIAG проводяться тричі на рік. На фоні одної з пленарних сесій, раз у рік останнім часом організуються індустріальні форуми. У листопаді 2018 р. відбувся 6-й Індустріальний форум НАТО.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Conference of National Armaments Directors (CNAD). NATO. September 28, 2016. Процитовано January 16, 2019. 
  2. Слюсар В.І. Вимоги та технології для вертольотів наступного покоління (Next Generation Rotorcraft, NGR).// Перспективи розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ: Збірник тез доповідей Міжнародної науково-технічної конференції (Львів, 16-17 травня 2019 року). – Львів: Національна академія Сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного, 2019. - С.262 – 263. [1]
  3. Слюсар В.І. Щодо стратегії формування системи систем стандартів НАТО.// Зб. матеріалів V міжнародної науково-практичної конференції “Проблеми координації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики в Україні. Перспективи розвитку озброєння та військової техніки”. – Київ, 11-12 жовтня 2017 р. - C. 84 - 86.- [2].
  4. а б Слюсар, В.И. (2018). Система исследований НАТО по развитию нелетального оружия.. Зб. матеріалів VI міжнародної науково-практичної конференції “Проблеми координації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики в Україні. Перспективи розвитку озброєння та військової техніки”. – Київ. с. 306 – 309. 

Джерела[ред. | ред. код]