National Geographic Channel

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
National Geographic Channel
КраїнаСША США
Зона мовленняМіжнародний
Час мовленняЦілодобово
Центр керуванняWashington, D.C.
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV)
1080i (HDTV)
Тематика каналуНауково-популярна
Дата початку
мовлення
1 січня 1997 (англ.)
9 лютого 2017 (укр.)
ЗамінивNBC
ЗасновникFry J. Negative
Власник(и)National Geographic
Television & Film
(50 %)
News Corporation (50 %)
Споріднені каналиNat Geo Wild, BabyTV,
FOX, Fox Life
СлоганThink again
Сайтnatgeotv.com/ua

National Geographic Channel (Nat Geo, канал National Geographic) — американський телеканал, що транслює науково-популярні фільми виробництва Національного географічного товариства США. Канал транслює документальні фільми, основний зміст яких найчастіше має відношення до науки, природи, культури та історії. Глядачі каналу — соціально активні люди віком від 20 до 54 років, старшокласники та студенти — всі ті, хто прагне отримувати не просто інформацію, а поживу для розуму.

Сьогодні сигнал телеканалу доступний в 171 країні світу на 38 мовах, у тому числі українською. Загальна аудиторія телеканалу по всьому світу — 440 мільйонів домогосподарств.

10 лютого 2017 року стало відомо, що National Geographic розпочав мовлення українською мовою.[1]

Історія

[ред. | ред. код]

У вересні 1997 року, National Geographic Channel почав трансляцію на території Великої Британії, в Європі (крім ФРН) і Австралії. У липні 1998 року, National Geographic Channel прийшов в Азію, в мережі оператора Star TV замінивши NBC Asia Channel. Те ж саме відбулося з припиненням мовлення NBC в Європі, в 1998 році. Сьогодні канал доступний більш ніж в 143 країнах, для більш ніж 160 мільйонів домогосподарств і на 25 мовах.

В США National Geographic Channel з'явився в січні 2001 року, і є спільним підприємством Національного географічного товариства і Fox Entertainment Group. Першого листопада 2004 року розпочата трансляція телеканалу в Німеччині. В Канаді, канал належить Canwest і каналу США, в той час, як європейські версії працюють в партнерстві з дочірньою компанією Fox, British Sky Broadcasting (BSkyB), яка була продана Fox у 2007 році.

В Австралії, National Geographic Channel здійснюється через Foxtel, Optus, Austar, Neighbourhood Cable, TransTV, і SelecTV. Австралійська версія містить в собі місцевих ведучих, рекламні матеріали та певні програми.

В Новій Зеландії National Geographic Channel транслюється на SKY Network Television і TelstraClear InHomeTV.

В Південній Африці канал здійснюється за допомогою цифрового супутникового телебачення (також відомий як DStv).

На Близькому Сході мовлення йде арабською мовою з Абу-Дабі.

Доступність в різних країнах

[ред. | ред. код]
Список країн неповний

Слогани

[ред. | ред. код]

У різний час каналом використовувалися наступні слогани:

  • Замисліться (англ. Think again);
  • Наважтесь вивчати (англ. Dare to Explore);
  • Будьте допитливими (англ. Live Curious).

Інші канали National Geographic

[ред. | ред. код]

National Geographic Channel HD

[ред. | ред. код]
Докладніше: National Geographic Channel HD

National Geographic Channel HD — телеканал, який являє собою HD версію телеканалу National Geographic Channel. Трансляція була розпочата у 2006 у в форматі 720p, але пізніше телеканал був переведений у Full HD (1080p). Трансляція ведеться в США, Канаді, Росії, Австралії, Польщі, в країнах Азійсько-тихоокеанського регіону, Азербайджані, Словаччині, Чехії, Румунії, Латинській Америці й ФРН.

Nat Geo Music

[ред. | ред. код]
Докладніше: Nat Geo Music

Nat Geo Music — телеканал транслює документальні фільми про музику і культуру. Транслюється в Італії та Португалії, з березня 2010 в Білорусі, незабаром планується організація мовлення каналу і в інших країнах.

Nat Geo Junior

[ред. | ред. код]
Докладніше: Nat Geo Junior

Nat Geo Junior — телеканал розрахований на дитячу аудиторію. Транслюється в Нідерландах, Бельгії, Індії та деяких країнах Азії.

Nat Geo Adventure

[ред. | ред. код]
Докладніше: National Geographic Adventure

National Geographic Adventure — телеканал розрахований на молодіжну аудиторію. Трансляція ведеться більш ніж в сорока країнах Азійсько-тихоокеанського регіону, Європи, Близького Сходу й Австралії.

Nat Geo Wild

[ред. | ред. код]
Докладніше: Nat Geo Wild

Nat Geo Wild — телеканал, орієнтований на телепередачі про дику природу. Транслюється в Сінгапурі, Великій Британії, Франції, Італії, Ірландії, Індії, Туреччині, Румунії, Україні, Росії, Угорщині, Латинській Америці, Австралії, Білорусі, Казахстані. Пізніше телеканал транслюватиметься і в інших країнах.

National Geographic Abu Dhabi

[ред. | ред. код]
Докладніше: National Geographic Abu Dhabi

National Geographic Abu Dhabi — телеканал, що мовить на арабській і англійській мовах на території Близького Сходу. Транслюється в Саудівській Аравії, ОАЕ, Омані, Кувейті, Катарі, Бахрейні тощо.

Програми

[ред. | ред. код]
Список може бути неповним

Нагороди та премії

[ред. | ред. код]

Документальні фільми виробництва National Geographic завоювали понад 800 різних міжнародних нагород і премій.

Україномовна версія National Geographic

[ред. | ред. код]

9 лютого 2017 року[2] стало відомо, що National Geographic розпочав мовлення українською мовою.[1] Хоча, після заяви представників каналу що канал отримає україномовну аудіодоріжку, на практиці вони цього не зробили: як і раніше переважна більшість відеопродукції каналу виходить з російськомовним озвученням і протягом декількох перших місяців роботи «україномовної версії» каналу лише декілька документальних серіалів вийшли з україномовним озвученням.

National Geographic Channel з україномовною доріжкою в Україні ексклюзивно представлений інтернет-провайдером Воля.[3]

У січні 2019 року представник каналу в Україні «Віа медіа» заявляли що у середньому 40 % контенту National Geographic виходить українською і що українська звукова доріжка нібито доступна всім операторам як на території України, так і в інших країнах, які покриває супутник, з якого здійснюється трансляція каналу.[4]

Частково україномовна звукова доріжка присутня на каналі National Geographic Україна, Литва, СНД[джерело?].

Джерела

[ред. | ред. код]