National Geographic Channel

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
National Geographic Channel
National Geographic Channel.svg
Країна США США
Зона мовлення Міжнародний
Час мовлення Цілодобово
Центр керування Washington, D.C.
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV)
1080i (HDTV)
Тематика каналу Науково-популярна
Дата початку
мовлення
1 січня 1997 (англ.)
9 лютого 2017 (укр.)
Замінив NBC
Засновник Fry J. Negative
Власник(и) National Geographic
Television & Film
(50 %)
News Corporation (50 %)
Споріднені канали Nat Geo Wild, BabyTV,
FOX, Fox Life
Слоган Think again
Сайт natgeotv.com/ua

National Geographic Channel (Nat Geo, канал National Geographic) — американський телеканал, що транслює науково-популярні фільми виробництва Національного географічного товариства США. Канал транслює документальні фільми, основний зміст яких найчастіше має відношення до науки, природи, культури та історії. Глядачі каналу — соціально активні люди віком від 20 до 54 років, старшокласники та студенти — всі ті, хто прагне отримувати не просто інформацію, а поживу для розуму.

Сьогодні сигнал телеканалу доступний в 171 країні світу на 38 мовах, у тому числі українською. Загальна авдиторія телеканалу по всьому світу — 440 мільйонів домогосподарств.

10 лютого 2017 року стало відомо, що National Geographic розпочав мовлення українською мовою.[1]

Історія[ред. | ред. код]

У вересні 1997 року, National Geographic Channel почав трансляцію на території Великої Британії, в Європі (крім ФРН) і Австралії. У липні 1998 року, National Geographic Channel прийшов в Азію, в мережі оператора Star TV замінивши NBC Asia Channel. Те ж саме відбулося з припиненням мовлення NBC в Європі, в 1998 році. Сьогодні канал доступний більш ніж в 143 країнах, для більш ніж в 160 мільйонів домогосподарств і на 25 мовах.

В США National Geographic Channel з'явився в січні 2001 року, і є спільним підприємством Національного географічного товариства і Fox Entertainment Group. Першого листопада 2004 року розпочата трансляція телеканалу в Німеччині. В Канаді, канал належить Canwest і каналу США, в той час як європейські версії працюють в партнерстві з дочірньою компанією Fox, British Sky Broadcasting (BSkyB), яка була продана Fox у 2007 році.

В Австралії, National Geographic Channel здійснюється через Foxtel, Optus, Austar, Neighbourhood Cable, TransTV, і SelecTV. Австралійська версія містить в собі місцевих ведучих, рекламні матеріали та певні програми.

В Новій Зеландії National Geographic Channel транслюється на SKY Network Television і TelstraClear InHomeTV.

В Південній Африці канал здійснюється за допомогою цифрового супутникового телебачення (також відомий як DStv).

На Близькому Сході мовлення йде арабською мовою з Абу-Дабі.

Доступність в різних країнах[ред. | ред. код]

Список країн неповний

Слогани[ред. | ред. код]

У різний час каналом використовувалися наступні слогани:

  • Замисліться (англ. Think again);
  • Наважтесь вивчати (англ. Dare to Explore);
  • Будьте допитливими (англ. Live Curious).

Інші канали National Geographic[ред. | ред. код]

National Geographic Channel HD[ред. | ред. код]

Докладніше: National Geographic Channel HD

National Geographic Channel HD — телеканал, який являє собою HD версію телеканалу National Geographic Channel. Трансляція була розпочата у 2006 у в форматі 720p, але пізніше телеканал був переведений у Full HD (1080p). Трансляція ведеться в США, Канаді, Росії, Австралії, Польщі, в країнах Азійсько-тихоокеанського регіону, Азербайджані, Словаччині, Чехії, Румунії, Латинській Америці й ФРН.

Nat Geo Music[ред. | ред. код]

Докладніше: Nat Geo Music

Nat Geo Music — телеканал транслює документальні фільми про музику і культуру. Транслюється в Італії та Португалії, з березня 2010 в Білорусі, незабаром планується організація мовлення каналу і в інших країнах.

Nat Geo Junior[ред. | ред. код]

Докладніше: Nat Geo Junior

Nat Geo Junior — телеканал розрахований на дитячу аудиторію. Транслюється в Нідерландах, Бельгії, Індії та деяких країнах Азії.

Nat Geo Adventure[ред. | ред. код]

Докладніше: National Geographic Adventure

National Geographic Adventure — телеканал розрахований на молодіжну аудиторію. Трансляція ведеться більш ніж в сорока країнах Азійсько-тихоокеанського регіону, Європи, Близького Сходу й Австралії.

Nat Geo Wild[ред. | ред. код]

Докладніше: Nat Geo Wild

Nat Geo Wild — телеканал, орієнтований на телепередачі про дику природу. Транслюється в Сінгапурі, Великій Британії, Франції, Італії, Ірландії, Індії, Туреччині, Румунії, Україні, Росії, Угорщині, Латинській Америці, Австралії, Білорусі, Казахстані. Пізніше телеканал транслюватиметься і в інших країнах.

National Geographic Abu Dhabi[ред. | ред. код]

Докладніше: National Geographic Abu Dhabi

National Geographic Abu Dhabi — телеканал, що мовить на арабській і англійській мовах на території Близького Сходу. Транслюється в Саудівській Аравії, ОАЕ, Омані, Кувейті, Катарі, Бахрейні тощо.

Програми[ред. | ред. код]

Список може бути неповним

Нагороди та премії[ред. | ред. код]

Документальні фільми виробництва National Geographic завоювали понад 800 різних міжнародних нагород і премій.

Україномовна версія National Geographic[ред. | ред. код]

9 лютого 2017 року[2] стало відомо, що National Geographic розпочав мовлення українською мовою.[1] Хоча, після заяви представників каналу що канал отримає україномовну аудіодоріжку, на практиці вони цього не зробили: як і раніше переважна більшість відеопродукції каналу виходить з російськомовним озвученням і протягом декількох перших місяців роботи «україномовної версії» каналу лише декілька документальних серіалів вийшли з україномовним озвученням.

National Geographic Channel з україномовною доріжкою в Україні ексклюзивно представлений інтернет-провайдером Воля.[3]

У січні 2019 року представник каналу в Україні «Віа медіа» заявляли що у середньому 40 % контенту National Geographic виходить українською і що українська звукова доріжка нібито доступна всім операторам як на території України, так і в інших країнах, які покриває супутник, з якого здійснюється трансляція каналу.[4]

Частково україномовна звукова доріжка присутня на каналі National Geographic Україна, Литва, СНД[джерело?].

Джерела[ред. | ред. код]