Naver

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Найвер
NAVER
(кор. 네이버)
Naver Logotype.svg
URL www.naver.com
Комерційний так
Тип пошукова система
Реєстрація за бажанням
Мови корейська
Власник Naver Corporation
Започатковано червень 1999 (19 років)
CMNS: Найвер на Вікісховищі

Навіер або Найвер, ориг. Naver від англ. navigate – направляти (ханг.: 네이버) — найбільший інтернет-портал і найпопулярніша пошукова система в Південній Кореї, що належить корпорації Naver Corporation[1]. Був запущений у червні 1999 року групою колишніх співробітників Samsung. Дебютував в якості першого порталу який використовував свої власні алгоритми пошуку. Займав у 2011 році – 70%, 77% в 2015 р.[2] а в 2017 вже 74,7% пошукового ринку країни[3][4].

Історія[ред. | ред. код]

Сервіси Naver[ред. | ред. код]

  • «Junior Naver» або Молодший Навіер (хангиль: 쥬니어 네이버), також відомий як Juniver (хангиль: 쥬니버) – портал для дітей, який вважається подібним до японського Yahooligans (Yahoo! Kids). Junior Naver пропонує такі послуги, як аватари, освітній контент, вікторини, відео, запитання та відповіді, а також домашній помічник. Junior Naver використовує групу експертів та викладачів для відфільтрування шкідливого вмісту, щоб забезпечити безпечне інтернет-середовище для дітей. З тих пір, як його конкуренти Daum Kids та Yahoo Kids закрилися, Junior Naver є єдиним дитячим порталом, що працює в Кореї.
  • «LINE Webtoon», Лінія вебтун (хангиль: 네이버 만화) – це платформа веб-коміксів, в якій користувачі мають вільний доступ до різноманітних вебтунів (англ. webtoons), створених професійними художниками. Вони також можуть переглядати вміст платних веб-коміксів, жанру фантастика в інтернеті. Naver також має розділ "Виклик", який дозволяє любителям публікувати та рекламувати власні твори. Є можливість перекладу корейський веб-коміксів й на українську мову, а також офіційно викладати українську адаптацію на центральному сайті[5].
  • «Naver Cafe», Навіер Кафе (хангиль: 네이버카페) - це послуга, яка дозволяє користувачам Naver створювати власні інтернет-спільноти. У травні 2017 року було 10,5 мільйонів кафе.
  • «Naver Blog», Навіер Блог (хангиль: 네이버블로그) почався з іменем "paper" в червні 2003 року, а в жовтні 2003 року він перетворився на "блог". У квітні 2016 року він налічував уже 23 мільйони користувачів.
  • «Naver TV Cast», Навіер телеведучий – це мережа інтернет-трансляції, яка головним чином забезпечує поширення веб-дорам, в Naver.
  • «Naver Pay», Навіер Платити – мобільна платіжна платформа, яка дозволяе користувачам за допомогою мобільних пристроїв здійснювати транзакції, використовуючи Naver ID, пароль і телефонний номер одержувача грошових коштів. Оплата може бути проведена за допомогою кредитно або дебетової картки[6]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]