Neogastropoda

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Neogastropoda
Conus striatus.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Молюски (Mollusca)
Клас: Черевоногі (Gastropoda)
Підклас: Caenogastropoda
Ряд: Hypsogastropoda
Інфраряд: Neogastropoda
Wenz, 1938
Надродини
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Neogastropoda
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Neogastropoda
EOL logo.svg EOL: 2447
ITIS logo.svg ITIS: 73228
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 6479
Fossilworks: 10707

Neogastropoda — група черевоногих молюсків ряду Hypsogastropoda.

Опис[ред. | ред. код]

У цих молюсків є вухоподібна раковина, одна нирка та одні монопектинові зябра, тобто зяброві нитки розвиваються лише з одного боку центральної осі.

У панцирі добре розвинений сифональний канал. Подовжений стовбуроподібний сифон має вигляд подовженої трубки, утвореної зі складки в мантії. Призначений для всмоктування води в порожнину мантії. В основі сифона знаходиться біпектинатний (відгалужений від центральної осі) осфрадій, сенсорний орган і орган нюху, який є розвиненішим, ніж той, що знаходиться в представників інфраряду Mesogastropoda.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Відомо близько 16 000 видів. Всі Neogastropoda живуть у морі, крім Clea та Rivomarginella, які є прісноводними родами. Більшість видів є хижими, деякі є сапротрофами.

Філогенія[ред. | ред. код]

Неогастроподи вважалися природною групою, чітко диференційованими від інших ценогастропод, а тому вважається монофілетичною групою на основі різних синапоморфій, здебільшого пов'язаних з анатомією травної системи.

Викопні рештки неогастропод є цілком повними і підтримують загальновизнаний еволюційний сценарій походження групи в нижні крейді з двома циклами швидкої диверсифікації у пізній крейді та палеоцені.

Надродини і родини[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Bouchet P., Rocroi J.P., Hausdorf B., Kaim A., Kano Y., Nützel A., Parkhaev P., Schrödl M. & Strong E.E. (2017). Revised classification, nomenclator and typification of gastropod and monoplacophoran families. Malacologia. 61(1-2): 1-526

Посилання[ред. | ред. код]