Нойє цюрхер цайтунг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Neue Zürcher Zeitung

Neue Zürcher Zeitung.svg

Логотип

NZZ Erstausgabe Titelseite.jpg


Перший номер Zürcher Zeitung (1780)
Тип щоденна
Формат Берлінер

Власник NZZ Mediengruppe[d]
Видавець NZZ-Gruppe
Головний редактор Маркус Шпільманн
Засновано 1780
Мова Німецька
Головний офіс Цюрих, Швейцарія
Наклад 160000
ISSN 0376-6829

Веб-сторінка:

http://www.nzzglobal.c
Нойє цюрхер цайтунг у Вікісховищі?

«Neue Zürcher Zeitung» (скорочення — NZZ (НЦЦ); укр. Нова Цюрихська газета) — швейцарська німецькомовна щоденна газета, яка видається в Цюриху з 1780 року. Газету заснував Соломон Гесснер під назвою «Zürcher Zeitung» (укр. Цюрихська газета), з 1821 року видання носить нинішню назву. Neue Zürcher Zeitung висвітлює світову політику, економіку та культуру. Політична орієнтація — лібералізм, близький до програми Радикально-демократичної партії Швейцарії. З 2002 року запроваджено недільний додаток NZZ am Sonntag (укр. НЦГ в неділю), що має більш розважальний характер.

Головний офіс часопису

Газета вирізняється консервативним дизайном, який, за винятком відмови від готичного шрифту, майже не змінився з 1930-х років. Кольорові фотографії в газеті з'явилися тільки у 2000-х.

У 1979 році «Neue Zürcher Zeitung» разом німецькою газетою «Die Zeit» («Час») була нагороджена премією «Еразмус» за внесок у європейську культуру.[1]

У 2005 році всі номери газети, випущені за час її існування, були оцифровані. В результаті був створений архів з приблизно двох мільйонів зображень об'ємом близько 70 терабайт. Однак він доступний тільки для працівників газети.

8 червня 2012 на честь повного переходу в онлайн-формат газета надрукувала головну сторінку останнього паперового номеру бінарним кодом. Окрім дати, номеру, ціни, сайту газети та реклами, головна сторінка «написана» нулями та одиницями[2]. Змістовно тексту на цій сторінці насправді немає — кодування на першій смузі газети є випадковим набором нулів та одиниць, а не перекладом слів на двійкову систему.

Примітки[ред.ред. код]