Neverwinter Nights

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Newerwinter Nights
Neverwinter Nights cover.jpg
Розробник BioWare
Видавець Atari
Жанр(и) Комп'ютерна рольова гра
Платформа Windows, Linux, Mac OS X
Дата випуску 18 червня2002 року
Режим гри багатокористувацька гра, однокористувацька гра і кооперативний режим
Творці
Сценарист(и) Lukas Kristjansond[1]
Композитор(и) Джеремі Соул
Технічні деталі
Рушій Aurora Engine
Носій CD-ROM
Neverwinter Nights[d]
Наступна гра Neverwinter Nights 2
Офіційний сайт

Neverwinter Nights (NWN) — відеогра жанру RPG, розроблена BioWare. Механіка гри базується на третій редакції настільної гри Dungeons & Dragons. Події відбуваються у фентезійному світі Forgotten Realms.

Спочатку першими видавцями гри були Interplay Entertainment, однак фінансові труднощі призвели до того, що видавця було змінено. Реліз видали Infogrames (нині Atari) 18 червня 2002. В червні 2003 BioWare випустила для вільного завантаження Linux-клієнт, а в серпні того ж року був виданий порт для Mac OS X.

Перше видання містить кампанію, яку можна проходити як у режимі одного користувача, так і з іншими користувачами по інтернету. Також воно містить BioWare Aurora Neverwinter Nights Toolset (лише для Windows) який є досить потужним інструментом для створення модулів на ресурсах гри.

Сюжет[ред. | ред. код]

Події гри розпочинаються у академії героїв міста Невервінтер, де відбувається навчання нашого героя, якого як і інших запросили туди для захисту жителів у важкі часи, що розпочалися. Під час випускного іспиту на академію відбувається напад таємничого культу, під час якого вбито багато учнів і викладачів академії. Головний герой намагається вибратися з будівлі після чого дізнається, що у цей час зникло 4 створіння, які могли б допомогти створити унікальні ліки від чуми, що бушує у місті. Як найкращому учневі, головному героєві дають завдання знайти цих створінь.

Після проходження прологу починається перша частина, основним завданням якої є збір чотирьох компонентів з тих чотирьох створінь, що втекли з академії. Шукати доведеться у різних районах міста, що через жахи епідемії охопив відчай. На вулицях мародерствують злочинці, із могил повставали мерці, ув'язнені втекли з в'язниці і у всьому цьому безладі потрібно дістатися то тих інгредієнтів, що дозволять урятувати всіх цих людей. Коли він збирає інгредієнти, то піддається нападу таємничого вбивці з культу, який стоїть за поширення чуми. Після того як герой приносить всі 4 предмети паладину світлого бога Тіра, леді Арібет, почнеться ритуал створення ліків. Але зрадник Дестер, який весь цей час видавав себе за клірика Хельма, викрадає його і тікає у свою фортецю. Герой відправляється за викрадачем аби упіймати злочинця і повернути ліки. Упоравшись з цією задачею і врятувавши Невевінтер від чуми, але коханий леді Арібет, і до цього інциденту найближчий друг Дестера, Фентік Мосс, який нічого не знав про темні наміри свого друга і був невинним, все одно був повішений через неправдиве звинувачення у пособництві зрадникові.

У другій частині правитель міста, лорд Нешер Алагондер, починає розслідування діяльності того таємничого культу, що спочатку викликав чуму, а потім будь-якими засобами заважав позбутися хвороби. Героєві потрібно буде знайти культистів у околицях піратського міста Лускана. Зібравши деякі докази, що вказують на місце-знаходження ворога саме у Лускані, він відправляється у місто. Під час протистояння двох божевільних капітанів піратів він повинен знайти ключ, що відчиніть дорогу до вежі магів, де і причаїлося зло. У цей час леді Арібет все більше впадає у депресію через смерть свого коханого.

Наприкінці другої частини герой дізнається, що за діями культу стоїть могутня змієподібна істота Мораг. І що ще гірше, Мораг вдалося схилити на свою сторону охоплену відчаєм леді Арібет, що зненавиділа народ Невервінтера, через загибель свого коханого.

У третій частині герой проводить розслідування намагаючись знайти будь-яку інформацію про Мораг. І нарешті після нелегких пошуків йому вдається дізнатися, що Мораг — представник древньої раси Творців, якому вдалося вижити. Ця жорстока раса володіла світом задовго до людей і зникнути їх змусило лише похолодання. Герой змушений буде мандрувати у минуле, щоб розкрити таемниці цієї раси і знайти зброю проти неї.

У заключній четвертій частині, герой повертаючись в Невевінтер дізнається, що армія Лускану, яку веде леді Арібет, атакує місто. Продираючись через неймовірно сильних супротивників таких як залізні големи та демони Балори з палаючими крилами, герой таки дістається до Мораг і перемагає її. Та до цього йому потрібно буде зійтися у двобої з леді Арібет, який може закінчитися або смертю Арібет, або гравець зможе знову навернути її до Світла.

Редактор[ред. | ред. код]

Aurora Toolset (або просто Тулсет (набір інструментів)) — інструмент включений в Windows-версію Neverwinter Nights, котрий дозволяє гравцям створювати свої власні кампанії та доповнення(що називаються модулями) на основі рушія Aurora. Він поєднує в собі необхідні для розробки доповнень утиліти: редактор локацій, скриптів, діалогів, об'єктів, журналів, стосунків, та багато чого іншого. Neverwinter Nights стала популярною не тільки через гарну гру, а і завдяки Тулсету з яким тисячі гравців і шанувальників серії змогли створювати свої модулі.

Переваги і недоліки редактора[ред. | ред. код]

Тулсет має цілий ряд привабливих для користувача елементів:

 • Зручний графічний інтерфейс
 • Простота освоєння
 • Можливість без особливих проблем впроваджувати в модуль нові ресурси (моделі, текстури, елементи GUI) через систему хак-паків
 • Можливість вносити зміни на досить детальному рівні (наприклад міняти базові параметри зброї або створювати нові класи)
 • Потужний скриптова Сі-подібна мова з широким набором функцій і докладним описом
 • Зручна система створення подій, що значно спрощує скриптування модуля
 • Велика кількість вбудованих помічників (wizards)
 • Можливість створити модуль від і до, не вдаючись до допомоги сторонніх програм і утиліт (як це було наприклад у створенні модів для Baldur's Gate)

До мінусів можна віднести:

 • Неможливість змінювати базові правила гри і відмовитися від системи D & D.
 • Невдалий мережевий рушій, який не дозволяє скільки-небудь серйозний онлайн (максимум — 96 гравців, лаги починаються навіть на хорошому сервері при завантаженні від 40 гравців)

Bioware розробляла рушій Aurora для одиночної гри, включаючи можливість проведення класичних партій з Майстром. Але ніяк не для MMORPG. Тому і є спеціальний DM-client, і тому, можливо, розробники не ламали голову над проблемою великого онлайну.

Все вищезазначене дозволяє при бажанні і наполегливості зробити на базі NWN продукт, що серйозно відрізняється від оригінальної кампанії (наприклад були спроби зробити модуль під всесвіти Fallout і Star Wars), це робить Тулсет одним із найкращих інструментів для створення рольових модулів.

З моменту виходу гри було створено величезну кількість аматорських модулів, деякі з них були навіть кращі за кампанії, що поставляються з грою. Російськомовних модулів, існує дуже мало. Українських, на жаль, взагалі не має.

Музика[ред. | ред. код]

Саундтрек ігри, написаний композитором Джеремі Соулом, був виданий окремим диском «Neverwinter Nights Original Soundtrack»

Продовження серії[ред. | ред. код]

 • Shadows of Undrentide (SoU) — це доповнення вийшло в червні 2003. У ньому з'явилося 5 престиж класів, 16 нових істот (двох з яких маги і чаклуни можуть вибрати як супутника), 30 нових фітів і 50 нових заклинань. Сюжетна лінія переносить дію в Срібні Межі, потім у пустелю Анаурох і стародавнє місто Ундрентайд, що залишився від загиблої імперії Нетеріл.
 • Hordes of the Underdark (HotU) — доповнення вийшло 2 грудня 2003. У ньому максимальний рівень персонажа піднявся до 40 (епічні рівні), а також з'явилася велика кількість нових престижних класів, заклинань, фітів, предметів, істот. Крім того, з'явилася підтримка процесора Intel Pentium 4, чого не було в попередніх версіях. Історія продовжується після закінчення попереднього сиквела, і персонаж має як мінімум 15-й рівень. Дія гри відбувається в підземеллі міста Уотердіп (Waterdeep), під назвою Підгір'я, куди ринули орди темних ельфів-дроу. Потім герой спускається ще глибше під землю, у Підзем'я(Underdark), а після цього пригоди заводять його навіть у саме Пекло, де він повинен буде в черговий раз врятувати світ, перемігши лорда Канії Мефістофеля.
 • Neverwinter Nights 2 (NWN2) — сіквел вийшов 31 жовтня 2006. Розроблений компанією Obsidian, виданий також Atari. Для гри розроблений новий графічний рушій Electron, який підтримує карти (normal mapping). У NWN2 використані правила D & D 3.5 редакції та у зв'язку з цим значно розширено список під-рас і класів, доступних гравцеві. Змінилася і партійна система, гравцеві тепер передане управління всіма своїми супутниками.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

 • [1] Офіційний сайт гри

Сайти фанатів[ред. | ред. код]

Про редактор і модулі[ред. | ред. код]

Рецензії[ред. | ред. код]