New Look

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

New Look (англ. — Новий вигляд) — елегантний, жіночний, романтичний стиль одягу, запропонований Крістіаном Діором в 1947 році.

Являє образ «ідеальної жінки» з тонкою талією, крихкими плечима, витонченими стегнами. Для New Look характерні конкретність форми моделей (три провідних силуету: «широкий кльошевий», «овальний», «прямий»), ретельний підбір аксесуарів.

Причини виникнення стилю New Look[ред. | ред. код]

В 1920—1930 роки сформувався принципово новий жіночий тип — активна, рішуча спортсменка, яка працює нарівні з чоловіками, а ввечері невтомно танцює модні танці. В моді — засмага, міцне худе тіло, короткі стрижки. В 1940-і роки цей образ став ще більш «суворим», оскільки жінки країн Європи та Америки випробували на собі звитяги війни. Як зазвичай буває в історії моди, за періодом аскетизму послідувала епоха марнотратної розкоші: стиль, запропонований Крістіаном Діором з'явився реакцією на строгість і помірність попереднього періоду.

Пропозиція Крістіана Діора[ред. | ред. код]

Модельєр не зробив жодної революції: його «новий вигляд» — лише спроба повернути жінці забуту елегантність і загадковість. В моду увійшли корсети, стягуючі талію до 50 см, відродилося застосування криноліну і вузького, прилеглого ліфа. На пошиття однієї сукні Діор витрачав від 9 до 72 м тканини; важили вони до 30 кг.

«New Look» критикували багато, кому він здавався надмірно марнотратним — від домогосподарок до колег Діора (К. Баленсьяґа і К. Шанель). Однак показ кожної колекції викликав надзвичайний успіх, оскільки стиль створив абсолютно новий образ жінки, яка втомилася від тягот війни і нарешті отримала можливість бути жіночною, витонченою і слабкою.

Діор говорив:

Ми залишили за собою епоху війни, форменого одягу, трудової повинності для жінок з широкими плечима боксера. Я малював жінок, що нагадують квіти, ніжно-опуклі плечі, округлі лінії грудей, ліаноподобні стрункі талії і широкі, що розходяться донизу, як чашечки квітки, спідниці.

Популярність стилю «New Look» була велика навіть в СРСР, хоча, будучи «буржуазним», він не міг стати напрямком у радянській моді.

Посилання[ред. | ред. код]