Newcastle Brown Ale

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Newcastle Brown Ale
Келих Newcastle Brown Ale
Броварня Велика Британія Scottish & Newcastle, Heineken International
Тип напівтемний ель
Перша варка 1927
Вміст спирту, %об. 4,7 %
Варіанти тари кеги, пляшки, банки;
Рейтинги
RateBeer.com.............. 3.02/5 зірок [1]
BeerAdvocate.com...... B- (достойне)[2]

Newcastle Brown Ale (Ньюкаслський коричневий ель) — напівтемний ель, що виробляється у Великій Британії підприємствами міжнародної пивоварної корпорації Heineken International. Один з найпопулярніших сортів елю у Великій Британії, частка якого на британському ринку розлитого у пляшки та банки елю становить 42% (2008)[3].

Названий за містом Ньюкасл на Півночі Англії, у якому був вперше зварений у 1927 році. З огляду на традиційне регіональне тяжіння британського пивного ринку найбільшою популярністю користується в регіоні Північно-Східної Англії. Наразі є одним з найпопулярніших англійських елів на світовому ринку, продається на більш ніж 40 закордонних національних ринках[3].

Історія[ред. | ред. код]

Newcastle Brown Ale почав вироблятися 1927 року на броварні Tyne Brewery У Ньюкасл-апон-Тайні, перші відомості про яку датуються 1868 роком і яка з 1890 входила до об'єднання місцевих броварень Newcastle Breweries. Новий ель швидко здобув популярність у місцевих пабах. 1928 року було розроблено сучасний логотип торговельної марки — блакитну п'ятикутну зірку, кути якої символізували п'ять броварень, які входили до Newcastle Breweries.

1960 року відбулося злиття Newcastle Breweries з подібним об'єднанням шотландських броварень Scottish Brewers. Утворена в результаті корпорація Scottish & Newcastle[en] стала провідним гравцем на британському ринку пива, а згодом шляхом придбання пивоварних активів за кордоном здобула статус одного з найбільших гравців на світовому ринку пива. Навесні 2008 року активи Scottish & Newcastle були придбані спільними зусиллями світових пивоварних гігантів Carlsberg та Heineken International. Виробничі активи у Великій Британії та права на відповідні торговельні марки, включаючи Newcastle Brown Ale, відійшли до Heineken International.

З 2005 року виробництво Newcastle Brown Ale здійснюється броварнями в інших містах Англії, виробництво на Tyne Brewery у Ньюкаслі було припинено, а за декілька років її будівлі було знесено.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Рейтинг Newcastle Brown Ale. RateBeer.com. Архів оригіналу за 8 липня 2013. Процитовано 14 жовтня 2010.  (англ.)
  2. Рейтинг Newcastle Brown Ale. BeerAdvocate.com. Архів оригіналу за 8 липня 2013. Процитовано 14 жовтня 2010.  (англ.)
  3. а б Факти про Newcastle Brown Ale[недоступне посилання з травня 2019] на офіційному сайті виробника. (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Tierney-Jones, Adrian, ред. (2010). 1001 Beers You Must Try Before You Die ((англ.)). Octopus Books. стор. 201. ISBN 9781844036820.