Nighthearts

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Nighthearts
Логотип фан-клубу Nighthearts
Перша річниця Nighthearts Day (Майдан Незалежності).jpg
Основна інформація
Вид об'єднання фан-клуб
Заснований 25 листопада 2011 року
Отримав офіційний статус 23 травня 2016 року
Країна Україна Україна
nightwish.com.ua

«Nighthearts» – (англ. Нічні Серця) офіційний український фан-клуб гурту Nightwish, створений 25 листопада 2011 року. Фан-клуб утворився після об'єднання у єдину команду керівників спільноти фанів Nightwish та власника фан-сайту nightwish.com.ua. Свою назву (Nighthearts) фан-клуб отримав дещо пізніше 29 червня 2012 року після тривалого обговорення між учасниками фан-клубу. Назва «Nighthearts» була запропонована[джерело?] Lara Hotaru 30 березня 2012 року, та пізніше підтримана співзасновницею фан-клубу Оленою Деркач, що і стало вирішальним у виборі назви.

Історія фан-клубу[ред. | ред. код]

Початок (2011)[ред. | ред. код]

Першу свою діяльність адміністратори фан-клубу почали із активної підготовки до концерту Nightwish в Києві запланованого на 17 березня 2012 року, а також до зустрічі гурту перед їхнім концертом. Усі зусилля були зосереджені на комунікації із організаторами концерту, зокрема організації зустрічі гурту з керівниками фан-клубу та акредитації фотографа, а також виборі подарунків для учасників гурту і проведенні флешмобу.

Після багатьох обговорень та дискусій був обраний основний подарунок: п'ять картин із дерева на яких було вирізьблено зображення кожного учасника гурту. Також серед інших подарунків: вишиванка та вінок із живих квітів для Анетт Ользон, домовики, булава для Марко Хієтали, стилізований компас для Туомаса Холопайнена та книга з ілюстраціями про Україну.

Вручення подарунків було дещо сумбурним і відбулось біля входу у готель InterContinental, хоча до цього планувалась повноцінна зустріч із гуртом. Плани довелось змінити через відсутність інформації про місце зустрічі від організаторів.

Під час концерту фанам також вдалось провести флешмоб суть якого полягала в тому, щоб під час виконання пісні "Slow, Love, Slow" підняти роздруковані на папері серця з іменем учасника гурту і в кінці цієї пісні розвернути їх зворотною стороною де був напис "KIITOS" (з фін. "Дякую").

Флешмоб на концерті Nightwish в Києві, 17 березня, 2012 року
Флешмоб на концерті Nightwish в Києві, 17 березня, 2012 року

Одразу після концерту Nightwish розмістили на своїй сторінці у фейсбук пост із вдячністю українським прихильникам та фото з подарованими картинами.

Також по завершенню концерту фотографу Дмитру Керпову вдалось зробити фото із мульти-інструменталістом Троєм Доноклі, який встиг приміряти на собі подаровану українську вишиванку. Згодом Анет Ользон теж виклала своє фото в українській вишиванці.

Після концерту фан-клуб активно продовжує розвивати свою діяльність, зокрема у вересні фотограф та інтерв'юер Дмитро Керпов записує відео-інтерв'ю із Туомасом Холопайненом в Канаді. Також фан-клуб продовжує активно спілкуватись з менеджментом гурту, співпрацює з іншими фан-клубами та проводить різноманітні конкурси та зустрічі для українських прихильників гурту. Зокрема на конкурсі присвяченому річниці фан-клубу були розіграні перші сувеніри від фан-клубу, футболка, а по завершенню конкурсу до команди адміністраторів приєднався Денис Єлецьких. Ще однією сферою діяльності української спільноти стало формування колективних замовлень з офіційного інтернет-магазину гурту Nightwish Shop.

До кінця 2012 року фан-клубу і зокрема інтерв'юеру Дмитру Керпові вдалося взяти ще три інтерв'ю із такими іменитими учасниками та гуртами, як Марк Янсен (гурт Epica, Exclusive interview with Mark Jansen from Epica [відео]), Sonata Arctica (Interview with Henrik and Marko of Sonata Arctica [відео]) та Eluveitie (Interview with Chrigel of Eluveitie [відео] та Interview with Anna and Kay of Eluveitie [відео]).

2013-2015[ред. | ред. код]

Новий рік для фан-спільноти розпочався з інтерв'ю із Йоганною Куркелою, яка пізніше вийде заміж за Туомаса Холопайнена і розпочне власний проєкт під назвою Auri. У квітні 2013-го Дмитро Керпов записав інтерв'ю із Андреа Ферро вокалістом гурту Lacuna Coil.

Влітку 2013 року, до прем'єри фільму У'явіум ("Imaginaerum by Nightwish") фан-клуб організовує флешмоб і збирає українських фанів для його перегляду в кінотеатрах. У флешмобові взяло участь кілька десятків прихильників Nightwish з шести міст України (Київ, Львів, Вінниця, Донецьк, Харків, Кропивницький). Також невдовзі адмінами був створений перший "Найтворд" і троє переможців які першими його розгадали отримали різноманітні сувеніри, а також альбом Imaginaerum і DVD Imaginaerum by Nightwish.

Найтворд
Найтворд

До другої річниці фан-клубу керівники спільноти створили спеціальний конкурс під назвою "Nightwish-марафон". Даний марафон тривав 20 днів протягом яких щодня публікувалось нове запитання відповідь на яке потрібно було прислати до публікації наступного. За кожну відповідь або її відсутність нараховувались бали-сердця. За результатами Nightwish-марафону було обрано троє переможців, що отримали вино Imaginaerum, автограф Туомаса Холопайнена і сувеніри з Nighthearts Shop, а до команди адмінів доєдналась Катерина Мєлєнєц.

Також, 25 листопада 2013 року у фан-клубу з'явилась сторінка у соцмережі Facebook.

Рубіж 2013-2014 років виявився для фан-клубу досить важким. У зв'язку із протистояннями під час Євромайдану, а згодом початком російсько-української війни всередині колективу все частіше з'являлись розбіжності у поглядах події які розгортались. Даний період став важким випробуванням та часом експериментів для фан-клубу. Однак подальші події та музика Nightwish все таки об'єднали адміністраторів спільноти і фан-клуб продовжив свій розвиток.

В березні 2014 року на сайті спільноти запрацював розділ для складання Nightwish-пазлів.

У жовтні 2015 року в українській Вікіпедії було створено сторінку фан-клубу.

2016-2017[ред. | ред. код]

Приїзд Nightwish в Київ 22 травня 2016 року став для всіх українських фанів великою несподіванкою оскільки єдині концерти які на той час планувались мали пройти в Білорусі та Росії. Тим не менш анонсований у Мінську виступ гурту в останній момент переносять до Києва.

Не зважаючи на великий брак часу українському фан-клубу вдалось чи не найкраще підготовитись до приїзду гурту. Керівники спільноти одразу налагодити спілкування із організаторами концерту і їх тур-менеджерами, була досягнута домовленість стосовно інтерв'ю з учасниками гурту, а на подарунки було зібрано чималу суму і вдало обрано самі подарунки. Для Флор приготували головний убір в якості українського етно-вінка, для Троя джоломигу, для Кая та Юкки – бубони, Марко – люльку, Емппу – медіатор з вінілової платівки, Туомасові – вишиванку. Також в якості загального подарунку фан-клуб подарував карти із стилізованим зображенням кожного учасника Nightwish в українському національному одязі, що привело у захват всіх учасників гурту.

Незабутньою для українських фанів також була майже годинна розмова із Ево Похйолою – менеджером гурту Nightwish та лейблу Spinefarm Records, який не хотів прощатись і на радощах роздавай усім наклейки гурту.

Ево Похйола та Nighthearts
Ево Похйола та Nighthearts

Заздалегідь до виступу гурту завдяки тісній співпраці із організаторами адмінам спільноти разом з фанами пощастило пробратися у зал перед виступом та розкласти на відповідних місцях близько пів сотні аркушів паперу синього та білого кольору для проведення флешмобу. Суть дійства полягала у тому, щоб на фіналі першої пісні "Shudder Before The Beautiful" після тихої частини де співає лише Флор підняти ці аркуші, щоб вони сформували прапор Фінляндії. Флешмоб у своєму виконанні та підготовці мав певні складнощі через брак часу на розкладання аркушів паперу і гру світла під час концерту. Тим не менш все пройшло ідеально і вокалістка гурту подякувала шанувальникам зі сцени словами "What a wonderful Finnish flag!".

В той час, як одна частина адміністрації фан-клубу готовилась до флешмобу інша її частина Олена Деркач та Дмитро Керпов брали інтерв'ю у Туомаса Холопайнена. Саме після цього інтерв'ю усі дізнались про книгу яку би Туомас порадив прочитати усьому людству. Мова йшла про книгу Карла Сагана "Світ, повний демонів. Наука, як свічка у пітьмі".

23 травня, після концерту в Києві менеджмент гурту Nightwish на своїй офіційній сторінці в фейсбук у відповідь на коментар адміністраторки фан-клубу Ольги Нери повідомив, що відтепер фан-клубу Nighthearts надано офіційний статус.

Congrats for the Official NW Fan Club of Ukraine status
Congrats for the Official NW Fan Club of Ukraine status

Також невдовзі після концерту були опублікуовані перші статті про діяльність фан-клубу в українському інтернет-виданні "Вікенд у Києві".

Через деякий час серед активних учасників фан-спільноти Nighthearts утворився кавер-гурт Emphathica, який виконував пісні Nightwish у власній інтерпретації. Пізніше цей гурт трансформувався у Interiia та почав виконувати також власні пісні.

До 5-річчя Nighthearts фан-клуб розіграв автографи та диск Imaginaerum by Nightwish (DVD, BLU-RAY, SOUNDTRACK CD).

З 16 травня в зв'язку із блокуванням російських інтернет-сервісів в Україні основна діяльність фан-клубу була перенесена у соцмережу Facebook.

23 травня 2017 році до першої річниці отримання офіційного статусу та 2-го концерту Nightwish в Україні фан-клуб почав відмічати ще одне свято – Nighthearts DAY.

Також 2017-й рік став поворотним у формуванні складу керівників фан-клубу який оновився майже повністю. З попередніх керівників залишились лише Ірина Підгородецька та Ярослав Інгульський. Разом з ними фан-спільноту почали адмініструвати Ігор Калашніков, Лідія Калашнікова, Станіслава Ярош і Таня Решетова. Саме з моменту переформатування керівного складу почався новий виток розвитку Nighthearts - офіційного українського фан-клубу гурту Nightwish.

2018-2021[ред. | ред. код]

Nighthearts – в першу чергу, це українські прихильники. Серед них є більш і менш активні, однак кожен з них свого часу відкрив для себе чарівну музику найвідомішого фінського гурту, полюбив її і зробив частиною свого життя. Це люди різного віку з усіх куточків нашої країни, з різними поглядами та переконаннями, однак всіх їх об’єднує музика Nightwish.

Хронологія подій[ред. | ред. код]

25.11.2011 Заснування фан-клубу.
02.12.2011 Відкриття форуму фан-клубу.
17.03.2012 Перший концерт гурту Nightwish в Україні.
08.07.2012 Проведення конкурсу "Півріччя фан-клубу"
27.09.2012 Запис інтерв'ю із лідером гурту Туомасом Холопайненом.
05.10.2012 Проведення конкурсу "Річниця Nighthearts".
05.07.2013 Запис відеопривітання гурту від українських фанатів на честь прем'єри фільму "Imaginaerum by Nightwish" в Україні.
16.08.2013 Проведення конкурсу "Найтворд".
16.11.2013 Проведення конкурсу присвяченого другій річниці фан-клубу "Nightwish-марафон".
25.11.2013 Створення сторінки фан-клубу у Facebook.
28.03.2014 Додано розділ для складання Nightwish-пазлів.
29.10.2015 Створення сторінки Nighthearts на сайті української Вікіпедії.
22.05.2016 Другий концерт гурту Nightwish в Україні.
23.05.2016 Отримання фан-клубом офіційного статусу.
25.11.2016 Конкурс до 5-річчя фан-клубу (розіграш автографів та диску Imaginaerum by Nightwish (DVD, BLU-RAY, SOUNDTRACK CD).
16.05.2017 Перенесення діяльності фан-клубу у соцмережу Facebook.
27.05.2017 Святкування першого Nighthearts Day.

Керівники фан-клубу[ред. | ред. код]

Поточний склад[ред. | ред. код]

 • Ірина Підгородецька
 • Ігор Калашніков
 • Лідія Калашнікова
 • Станіслава Ярош
 • Таня Решетова
 • Ярослав Інгульський

Колишні керівники[ред. | ред. код]

 • Анастасія Іванишин
 • Артур Лучкін
 • Денис Єлецьких
 • Дмитро Керпов
 • Ганна Козлова
 • Катерина Меленець
 • Марина Хорош
 • Олена Деркач
 • Ольга Парфенюк
 • Роман Сапетний
 • Юрій Зимовін
 • Saana Kinnunen

Посилання[ред. | ред. код]