Nissan Prairie

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Nissan Prairie Pro (1988-1994)

Datsun Prairie або Nissan Prairie — перший в світі мінівен, що виготовлявся японською компанією Nissan з осені 1981 року до кінця 2004 року в трьох поколіннях. Спочатку він з'явився на ринку як Datsun Prairie. Після того, як Nissan припинила продавати автомобілі під маркою Datsun для експорту (в Японії наприкінці 1980-х років), вона була запропонована як Nissan Prairie. У Європі Nissan продавав лише перші дві серії до середини 1994 року.

Prairie першого покоління (M10) — це просторий універсал з високим дахом, з боковими розсувними дверима для другого ряду сидінь, яку сьогодні назвуть компактвеном. Наприкінці 90-х років концепція високого даху застосована багатьма іншими виробниками. До них відносяться, наприклад, моделі Citroën Xsara Picasso, Volkswagen Touran, Opel Zafira та Kia Carens. Він також продавався як Nissan Multi у Канаді та Nissan Stanza Wagon у Сполучених Штатах. Лише влітку 2000 року на європейському ринку її замінив Nissan Almera Tino.

Друге покоління (M11) в Північній Америці називалось Nissan Axxess, і його замінили більш великим мінівеном Nissan Quest, що спільно розробили компанієюї Nissan та Ford, а в Європі модель називалась Nissan Prairie Pro і була замінена в 1994 році на Nissan Serena.

Третє покоління (M12) цього автомобіля представлене в Японії як Prairie Liberty, але згодом приставку Prairie забрали і модель продавалась до 2004 року під назвою Nissan Liberty, після чого його замінила Nissan Lafesta.

Посилання[ред. | ред. код]