Nysa

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Nysa 521

Nysa (Ниса) — марка польських легкових автомобілів.

Випуск почався в 1957 році на колишній фабриці меблів у місті Ниса, в південній Польщі. Перші автомобілі серії «N57» випускалися у вигляді розвізного фургона і 8-місного мікроавтобуса. Розробкою моделі займався варшавський автомобільний завод ФСО ( FSO), на лонжеронній рамі встановлювалися агрегати автомобіля Варшава М20 (Warszawa) — копії ГАЗ-М20 «Побєда».

В 1958 році налагоджено випуск серії N58, а підприємство було перейменоване в «Завод розвізних автомобілів» (Fabryka Samochodów Dostawczych), скорочено FSD.

В 1960 році був налагоджений випуск вантажопасажирського варіанту N60T, а через три роки на серії N63 стали використовувати польський 70-сильний верхньоклапанний двигун S21.

Nysa 501, що з'явилася в 1964 році, отримала оновлений і збільшений кузов з більш привабливим переднім облицюванням. З 1968 року почався випуск серії «521» з кузовом напівкапотного компонування, збільшеною площею лобового скла і правими зсувними дверима вантажного відсіку.

Найбільший розквіт автомобільного заводу в Нисі припав на середину 1970-х років. Невибагливі і надійні машини експортувалися в багато країн світу. Серед одержувачів були Угорщина, СРСР, НДР, Чехословаччина, Куба, Камбоджа, В'єтнам, Фінляндія, Туреччина, Гана і т. д. На прохання німецького замовника була розроблена модифікація з піднятим на 100 мм дахом, яка отримала позначення Nysa 522. Модель випускалася аж до 1994 року в різних модифікаціях.