OBI

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«ОВІ»
Тип hardware store chain[d]
Форма власності GmbH & Co. KG[d]
Галузь Торгова мережа
Засновано квітень 1970
Штаб-квартира Німеччина
Власник(и) Tengelmann Group[d]
Співробітники більше 37 000 чол.
Холдингова компанія Tengelmann Group[d]
Сайт obi.de
OBI у Вікісховищі?

ОВІ (нім. Obi GmbH & Co. Deutschland KG) — німецька компанія роздрібного продажу будівельних матеріалів та всеєвропейська мережа будівельних супермаркетів.

Історія[ред.ред. код]

Перший магазин відкрився у 1970 році в Гамбурзі (Німеччина). Засновником компанії є Манфред Маус.

ОВІ у світі[ред.ред. код]

Міжнародна мережа OBI є одним з провідних європейських DIY рітейлером. Наразі OBI присутня в тринадцяти країнах Центральної і Східної Європи, нараховує більше 570 супер- та гіпермаркетів і є безперечним лідером ринка DIY Німеччини. Магазини компанії ОБІ знаходяться в Австрії, Боснії та Герцеговині, Італії, Німеччині, Польщі, Росії, Румунії, Словенії, Угорщині, Україні, Хорватії, Чехії та Швейцарії. Найближчим часом експансія OBI сконцентрована на Європі. У світі OBI — четвертий по величині роздрібний DIY оператор; в компанії працює більше 40,600 чоловік. У 2010 звітному році гіпермаркети OBI зафіксували сукупний обсяг продажів 6.4 мільярдів євро.

ОВІ в Україні[ред.ред. код]

У липні 2008 року OBI зробила офіційне оголошення про намір інвестувати 20 млн євро у відкриття своїх гіпермаркетів в Україні.

У 2008 році OBI відкрила гіпермаркети в Харкові та Маріуполі. У лютому 2009 року було відкрито магазин в Одесі. Аналогічні гіпермаркети (8 000-14 000 кв.м) планувалося відкрити в Києві та інших великих містах України. В кінці 2013 року мережа будматеріалів OBI вирішила припинити свою діяльність в Україні.[1]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]